Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni egy kutyával...

Mit lehet kezdeni egy kutyával, ami folyton csak menne?

Figyelt kérdés
4 éves az eb, mindene meg van, okos is. Már nem tudom hány helyen erősítettük meg és építettünk új kerítést. A kutya, amikor csak alkalma van, mondjuk nyílik a kapu, a lábunk alatt/között képes kislisszolni, hogy elrohanjon ki tudja, hová. Borzasztóan szökős. Van egy hely, ahova kivisszük futni, néha egészen normális, mint a kutyák általában, de néha átváltozik Mr. Hyde-dá, és elrohan az erdőbe.
2011. szept. 10. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Ivaros gondolom.
2011. szept. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Ez azért van, mert nem sétál rendszeresen sokat. Az én kutyusom is ilyen volt fiatalabb korában. Egészen addig, amíg el nem kezdtem vele járni hetenként kirándulni, néha csak a mezőre, ha éppen nem akartam messzire autóval menni. min. 3-4 kilométer. Napközben rá volt szoktatva, hogy a napi sétát pórázzal sétálja, de amikor mezőn vagyunk stb. leveszem róla a pórázt és had szaladjon. Így megtanulta, ha engedelmeskedik nekem akkor néha elengedem és kedvére mehet, persze én is vele együtt :) Ha elszaladt, ahol már nem láttam és meglett, akkor nagyon megszidtam és rá tettem a pórázt. És így elértem vele, lassan, hogy most már a napi sétánál sem kell rá póráz, nagyon szófogadó lett. ( Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy a kapcsolatunk még szorosabb lett, mióta egyszer beteg volt és heteken, hónapokon keresztül ápoltam, minden nap többször masszíroznom kellett a lábait, hátát. Emlékszem, amikor vittem ki sétálni, ment előttem és nézett vissza rám, hogy jövök-e. És már nem szaladt el, megvárt:)Megtanulta az állj (!) parancsot is :)
2011. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Valóban nem sétál sokat, ugyanis fut séta helyett.
2011. szept. 10. 12:06
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
:) Előző voltam, a kerékpárral való futtatásra gondoltál már?
2011. szept. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen nincs megnevelve!

Nekünk három kutyánk van, és soha egyik sem venné a bátorságot, hogy kitegye a lábát az utcára. Kölyökkora óta TILOS kimenni az utcára, csak pórázzal, vagy kocsival, más alternatíva nem létezik. Szoktuk őket sétáltatni, és akkor is megvárja míg kimegyek a kapunk, ha szólok, utánam jön. Szerintem ez nincs összefüggésbe a sétáltatás darabszámával, illetve hiányával. Minden kutya imád sétálni, és ha tehetné az csinálná egész nap. Mi elég forgalmas helyen lakunk, és elektromos a nagykapu, gyakran álunk ki-be a kocsival stb. Ha 15-20 percre nyitva hagyom a kaput, és jön az utcán egy kutya akkor sem megy ki. Kölyökkora óta erre neveltük, és mivel az élete múlhat ezen, a legkeményebb retorziót kapták, akár ha csak az orra hegyét kimerték dugni a kapun.

Próbáld megnevelni, értesd meg vele, hogy TILOS kimenni. Első körben keres fel egy kutyaiskolát, az időt, és az energiát pedig ne sajnáld rá. Nem tudom mennyire forgalmas helyen laktok, de tényleg az élete múlhat ezen…

2011. szept. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A kerékpárral futtatás nem jó, mert lekopik a talpáról a bőr. Földutakon meg ln nem tudok olyan gyorsan menni a bringával, mint a kuty.


Nos, igen, vannak vele nevelési gondok, mint az, hogy borzalmasan önfejű. Nem az én kutyám, hanem a mi kutyánk. Viszont nem forgalmas hely. Legutóbb meg nem is a városon belül szökött el, hanem ott, ahol futtatni szoktuk, berohant az erdőbe.

2011. szept. 10. 12:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta? Valamiféle vadász, vagy esetleg nagy mozgásigényű lehet mint egy husky.

Elsősorban nekem az a hozzáállás nem tetszik, hogy a 'mi' kutyánk. Az oké, hogy mindenki szereti és foglalkozik vele, de akkor ki a falkavezér? Mert ezek szerint ő a falkavezér. Ki hallott már olyat, hogy az ember lába között kipréseli magát a kutya? Mert amennyiben tisztel titeket, nem csinálná ezt. Uh elsősorban ajánlanám figyelmedbe ezt: [link]


Másrészt, biztosan nem mozog eleget. Lehet, hogy viszitek futni vagy sétálni de ez neki akkor sem elég. Mivel írtad, hogy nem tud sétálni csak futni, gondolom húz téged/titeket. Erről le lehet szoktatni irányváltásokkal. Bevált trükk, hogy ha elkezd belefeszülni a pórázba, te megfordulsz és határozottan elindulsz a másik irányba. Először persze hülyének fognak nézni az emberek, de ne törődj ezzel, mert a kutya gyorsan e fogja vágni hogy felesleges húzni, mert nem ő irányít, hanem te.

Miután megoldódott ez a dolog, el lehet vinni hosszú sétákra, és addig nem vinni haza, míg a "nyelve a földig nem lóg" :)

2011. szept. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem húz, ugyanis nem pórázon futtatjuk, hanem anélkül. (Még mielőtt félreértések lennének, van egy speciális hely, ahova sokan leviszik a kutyájukat futtatni.)
2011. szept. 10. 14:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, szerintem száz szónak is egy a vége, foglalkozzatok többet a kutyával, és neveljétek meg.
2011. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!