Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megmerjem kérdezni tenyésztőtő...

Megmerjem kérdezni tenyésztőtől a kölyök kutyák árát, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Mondták többen, hogy némelyik tenyésztő eléggé felháborodik, ha megkérdezik a kölykök árát.

Mások szerint miért lenne már felháborodva, hiszen a kölyök bárhogy is nézzük egy termék, aminek ára van, és nem ingyen fogja oda adni a vásárlónak.


Kennel honlapokon sosincs kiírva a kölyök ára, vagy annyi van írva, hogy érdeklődésre.


Akkor ha felhívok egy kennelt, elmondom, hogy érdekelne hogy van-e kölykük, és megkérdezhetem, hogy mennyibe kerülnek?

Vagy ha megkérdezem lecsesznek majd, hogy csak az áruk érdekel?


2011. aug. 10. 12:56
1 2
 1/11 Hailey13 ***** válasza:
47%

kérdezd meg, mégis honnan szüld meg az árát?:D

szerintem nem jogos ilyenkor a felháborodása

2011. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Nyugodtan kérdezd meg hogy mennyibe kerül. Szerintem ebbe nincs semmi olyan ami felháborodást kelthetne. Ha valaki venni akar egy kutyát,lovat,macskát..akármit akkor szerintem szeretné tudni hogy mégis mennyibe kerül. Nyugodtan kérdezd meg. :)
2011. aug. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem mindegy, mennyit kérnek egy kölyökért, és semmi okuk a felháborodásra, ha megkérdezed. Nyilván olyan kölyköt szeretnél, akit ki tudsz fizetni. Az igaz, hogy később annyit kell majd költeni a kutyára, hogy az ára eltörpül mellette (oltások, kaja, állatorvos, kullancs elleni szerek, stb).
2011. aug. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet kérdezni persze, de nem úgy hogy írsz egy e-mailt, amiben csak az áll, hogy "hello, mennyibe kerül egy kiskutya"...ezt utálják, ilyennek nem is adnak kutyát.

Ha jó modorral, szimpatikusan írsz levelet, akkor a végén meg lehet kérdezni.

De előbb írj magadról, írd le miért tőlük szeretnél kölyköt, miért tetszik az a párosítás, miért ezt a fajtát választottad, milyen helye lenne a kiskutyának, milyen természetű kutyust keresel, mire "használnád" stb. Szóval először kicsit mutatkozz be. A levél végén megkérdezheted, hogy kb. mennyibe kerülne ilyen feltételekkel egy kiskutya. Ha még nem születtek meg, pontosan nem fogja tudni, mert függ attól is mennyi és milyen kölykök születnek.

Most nézem, hogy felhívod...akkor főleg nem azzal kezd, úgyis kérdezgetni fog (a jó tenyésztő tuti), azokról, amiket leírtam, és a beszélgetés végén ugyanígy megkérdezheted az árat. Sok szerencsét!

2011. aug. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs azzal, ha megkérdezed, én még nem találkoztam olyan tenyésztővel, aki ezen felháborodott volna. Először mutatkozz be szépen, érdeklődj a párosításról, mond el, hogy milyen kölyök érdekelne, kan/szuka, milyen célra szeretnéd, ez alapján a tenyésztő tud mondani egy árat. De ne rögtön azzal kezdj, hogy "cső, mennyi egy kölyök?ˇ", mert ez tényleg nem túl szimpatikus.
2011. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
kérdezd meg. Más külömben honnan tudod meg az árát?!
2011. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg nyugodtan de ne azzal kezd és ne légy bunkó...nekem a halálom mikor valaki annyit kérdez, hogy mennyibe kerül? megmondom az árat erre közli "oké viszlát". Vagy még bunkó is mellé.. igaz ami igaz én extra bunkó gazdijelölteket szoktam kifogni és kutyás ismerőseim mindig ezen röhögnek...

Egy kiskutya ára nagyon sok mindentől függ a mostani almomban is volt 2000 eurós és 190 ezer forintos kiskutya is de néha a különbségek még nagyobbak...ha a gazdi megmondja pontosan melyik kölyök érdekli akkor tudok mondani árat...illetve az is probléma, hogy a gazdik sokszor nem tudják mit akarnak... pl gyakori, hogy mindenáron show minőségű kiskutyát szeretnének de hobby áron... ami ugye az alapárnak a fele.. vagy pont fordítva és hobby kiskutyát veszek meg ivartalanítási szerződéssel és mindenáron beakarják fedeztetni...

Ha felhívsz egy tenyésztőt mond meg pontosan milyen kiskutyát szeretnél és azt milyen célra..

2011. aug. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze, kérdezd meg. Ha úgy érzed, hogy sértődős a tenyésztő, akkor esetleg próbáld meg csak úgy odavetve:

"Nagyon szépek, nagyon szépek... Micsoda kis életrevaló alom. Mit mondtál, mennyi is egy kis kan? Aha, 70 ezer, nagyon csinoskák, az a kis kövér kifejezetten..." :D

2011. aug. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

14:02!


Miért is bunkó, ha az árról érdeklődik először a leendő gazdi? Semmi értelme a felesleges csevegésnek, ha nem tudja megfizetni a te kutyáidat. Magának nem csinál horror telefonszámlát, neked pedig nem rabolja az idődet. Valószínű nincs elég pénze a kiskutyáidra, ezért köszön el gyorsan. A boltban is először az árat nézzük, az alapján döntjük el, hogy alaposabban is megnézzük-e a terméket.

Én pedig az olyan tenyésztőket tartom bunkónak, akik 1 órát csevegnek reklámozva magukat, a kutyáikat, az árat pedig úgy kell belőlük kihúzni. Mindig terelgetik a szót, hogy meggyőzőbbek legyenek, magukat az egekbe emelik, más tenyészeteket pedig ócsárolnak!

Akinek nem inge, ne vegye magára!

2011. aug. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"nekem a halálom mikor valaki annyit kérdez, hogy mennyibe kerül? megmondom az árat erre közli "oké viszlát". Vagy még bunkó is mellé.. " ezt írtam.. felőlem bárki megkérdezheti az árat...nem szeretem és az esetek 99% ában még nem adtam el kutyát olyannak aki így kezdte...egyszerű okból - soha többé nem hívott vissza.

Az viszont mikor valaki e mellé bunkó is az felháborító- elkezd ordibálni a telefonba meg közli, hogy annyira egy kutya se szép, hogy ő ennyit fizessen érte...ha így gondolja ne hívjon fel...nekem nem az a célom, hogy idiótáknak kutyát adjak el.. inkább tartok egy kutyát 1-2 évig vagy örökre illetve ajándékozom oda ismerőseimnek mint, hogy olyannak odaadjam aki számomra nem szimpatikus.

Van, hogy 1-2 órát beszélgetek jövendőbeli gazdikkal és a végén azt mondom, hogy bocsi ez a fajta nem való neked..igen van ilyen is.. de nem egyszer mondtam azt, hogy ez a kiskutya kisgyermekes családba nemvaló de tudom, hogy a másik kennelben is vannak kölykök akik közül talán akad olyan aki jobban megfelel erre a célra.

Az esetek felében a fellángolásból kiskutyát vásárolni akarók felkészületlenek, nem értenek a fajtához se a kutyákhoz ezért beszélgetek el velük, hosszan arról, hogy ők képesek lennének e rá. Nem egy és nem két alkalommal olyan is volt, hogy valaki annyira szimpatikus volt, hogy jóval kisebb árat mondtam mint amennyiért eredetileg azt a kölyköt adni akartam és soha nem bántam meg a döntésem.

Nálam ha valaki bunkó és kitud fizetni zsebből 2000 eurót lehet sokkal kevesebb eséllyel kap kutyát mint az aki aranyos, kedves, eljön látogatóba és veszi a fáradságot, hogy megismerje a kutyákat...ilyennek már ingyen is adtam kutyát társtulajdonba...

Ha mesélnék neked sztorikat, hogy jövendőbeli gazdik milyen szinten sértő, bunkó és elfogadhatatlan hangnemben tudnak beszélni a hajad égnek állna..

2011. aug. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!