Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől mennyibe kerül...

Tenyésztőtől mennyibe kerül egy airedale terrier kölyök?

Figyelt kérdés
2009. szept. 9. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre a válaszra csak a tenyésztő tud válaszolni. Ha tényleg tenyésztőtől akarsz venni, ne ez legyen az első kérdésed, mert tuti nem kapsz kutyát. Érdemes minél több tenyésztővel megprobálni kialakítani a kapcsolatot - persze akik neked szimpatikusak -. Ha rám hallgatsz ez legyen a legutolsó amit KIZÁROLAG személyesen legutoljára megkérdezel amikor már ajtón teszed ki a lábad. Nem könnyű mutatvány, ha nem vagy senkinek az ismerőse.

A legtöbb embert ez érdekli elöszőr, eszébe se jut, hogy a tenyésztőnek nem muszáj pont neki eladnia a kutyát.

Mindig arról akar meggyőzödni, hogy nálad jó helye lesz a kutyának és nem fog semmiben kárt szenvedni. Elsősorban a kutya érdekeljen, ne az mennyiért hajlandó odaadni.

Ha szimpatikus vagy neki, illetve úgy látja hogy te jó gazdája tudnál lenni, akkor még OLCSÓBBAN is odaadja.

Kitartás kedves sorstárs, nem egyszerű meló ez. Sok emailba,pénzbe és ídőbe kerül ez.

2009. szept. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze tudom csak gyüjtök a kiskutyára és hát nem tudom meddig kéne még gyüjteni mert már gyüjtöttem és nem kevés összeg.De ezt fél év alatt gyüjtöttem össze.
2009. szept. 10. 07:56
 3/11 anonim ***** válasza:

Először is nézd ki melyik kennelből vagy milyen ősöktől szeretnéd.utána kérj ajánlatot az adott helyen, Ők megmondják az árat és azt is mikorra terveznek almot.


Nem szégyen érdeklődni!

2009. szept. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az ár változhat a szerint, hogy milyen célból vesznél kutyát: barát + hobbi, barát + kiállítási babérok, barát + tenyésztés. Az nagyon jó, ha már előre gyüjtesz. Írj e-mailt az általad szimpatikusnak talált tenyésztőknek, kérdezd meg őket, hogy az általad meghatározott célra van-e kiskutya vagy lesz-e, mikor, milyen igényei vannak ennek a fajtának. Mivel hajlandó vagy még gyűjteni, így az ár legyen az utolsó szempont.
2009. szept. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ha már elkezdtél gyűjteni, akkor ideje elkezdeni tenyésztőt keresni. Nekünk idén lett kiskutyánk, de már tavaly kinéztem a tenyésztőt. Ha ragaszkodsz a válsztott tenyésztőhöz, vagy egy bizonyos "tervezett párosításhoz", akkor símán lehet, hogy akár egy évet is várnod kell a kiskutyára.

Végre egy értelmes ember, aki magától is rájött, hogy csak a kutya havi ellátásának a költségét kell félretenni, és előbb-utóbb összejön egy törzskönyves kiskutya ára!

2009. szept. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudok még gyüjteni.Most olvastam egy másik fajtát(ir terrier) is és az is megfogott mind a két tenyésztőnek irtam egy e-mail érdeklödésből hogy mikor látogathatom meg őket.Várom a válaszukat és a tiéteket köszi:D
2009. szept. 10. 12:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Megláttam a képeket és szerintem GYÖNYÖRŰ (=

Nem vagyok bíró, se champington tenyésztő, de rajta látszik hogy semmi hibája nincs. Bár.. képeknél nem lehet teljesen látni. Így első látásra és felmérésemre szerintem nincs olyan hibája, hogy pl.: görbe az orra... igazi fajtiszta terrier (=

2009. szept. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
16:55-ös te ide akartál irni?Mert nem látok összefüggést.
2009. szept. 10. 17:49
 9/11 A kérdező kommentje:
Megkaptam a válaszomat és azt is leirta hogy mennyi lesz(ir terrier)És már biztos hogy az ir terrier lesz:DMegyek a jövőhéten a kennelbe látogatni.Nagyon szinpatikus a tenyésztő.Még van négy hónapom gyüjteni még.Még vagy 50 ezret kell gyüjtenem:(De megéri:D
2009. szept. 10. 18:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem tudom hogy alakultak azóta a dolgok, de az utolsó írásodból azt veszem ki, hogy már egy ír terrier tulajdonost tisztelhetünk személyedben.:) Ha ez így van, feltehetnék néhány kérdést, mert én is gondolkozom a fajtán, de elég kevés információt találtam róla, mert ritka fajta... Előre is köszönöm!

2015. máj. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!