Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat a póráz húzásáról?

Figyelt kérdés
Ha a kutyám meglát egy másik kutyát, rögtön húzni kezd, és ugat meg morog is hozzá. Főleg akkor morog a legjobban ha nem engedem a másik kutyához.( Azért nem engedem, mert nem akarom , hogy összeverekedjenek. Sajnos már előfordult, hogy odakapott a másik kutyának)Régen nem csinálta ezt, szeretném erről a rossz szokásáról lenevelni! Hogyan lehetne? A tanácsokat előre is köszönöm!
2011. aug. 10. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért hagytad hogy megelőzőn a rangsorban?
2011. aug. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amúgy mindig szótfogad csak, ha más kutyát meglát akkor viselkedik így (2 éves kan kutyusról van szó)
2011. aug. 10. 15:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam le (kicsit későn kapcsoltam én is, nem lett volna szabad hagyni, hogy többször így reagáljon), hogy én jóval a hibás viselkedés kezdete előtt kiszúrom, hogy egy másik kutya közeledik és még mielőtt be tudna vadulni, korrigálom. Nem várom meg amíg feszült/agresszív állapotba kerül, hanem az első jelénél tudatom vele, hogy ez nem kívánatos viselkedés. Egyébként ha nem engeded oda, akkor rád morog?? Ha rám merne morogni a saját kutyám akkora pofont kapna, hogy eszébe nem jutna még egyszer. Sajnos a domináns kutyáknál előfordul, hogy valakinek hiszik magukat:) Nyilván, mert nem mutattuk meg neki, hol is van a létrán. De ez igazából már OFF :D
2011. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi,a tanácsot, nem rám morog hanem a másik kutyára ami mellettünk megy el, de te hogyan korrigálod ezt a viselkedést? Nekem azt mondták, hogy a pórázt ne rángassam, de másképp hogyan véssem az eszébe, hogy ez nem jó viselkedés?
2011. aug. 10. 16:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha meglátod a másik kutyát, fogd szoros pórázra, guggolj le mellé, beszélj hozzá, tartsd nyugton, ismételd a vezényszót, amit ilyenkor szoktál pl maradj, míg a másik kutya arrébbkerül, aztán dicsérd meg alaposan. Ha ez nem válik be, akkor se húzd a pórázt hanem rántsd, egyszer és határozaottan. Sose szabad húzni rángatni.
2011. aug. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!