Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá szüleimet...

Hogyan vegyem rá szüleimet hogy vehessek vizipipát?

Figyelt kérdés

Tudom ,hogy volt már 1-2 ilyen kérdés ,de ahányszor teszik fel ugyanazt a kérdést ,annyiszor más válaszokat kapnak ,szóval ezért ne haragudjatok rám!


A felállás:

14 éves vagyok ,és szeretnék egy vizipipát.Nem azért szeretném ,,hogy mutassam a haveroknak hogy mekkora király vagyok ,hanem mert már többször próbáltam ,és nyugtató ,kellemes ,illatos érzést ad.

Ha egyszer vennék akkor valami normálisat.

Az nálam nem nagyon jöhet szóba ,hogy titokban veszek ,mert szerintem mindig rejtegetni ,meg csak akkor szívni mikor nincsenek itthon ,szóval az macerás.


Egyszer már majdnem rávettem őket ,annyi kikötés volt ,hogy megnézik neten mit írnak róla ,és itt kezdődött a baj ,mert ugye kezd elterjedni a vizipipa ,kevesebben vesznek cigit ,áttérnek erre.Ez nagyon nem éri meg a dohányvállalatoknak ,így mindenhol azt írják ( kivéve a vizipipás site-okon mint vizipipa.eu ) hogy egy pipázás olyan mintha 100 cigit elszívnék..Csak gondoljon mindenki bele hogy ez mekkora hülyeség..

Hiába mondok nekik akármit nem engednek ,és én meg nagyon nem szeretnék lemondani a VP-ről.

Azt mondják hogy 18 évesen úgy teszem tönkre a testem ,de amíg a fiúk vagyok ,nem engedik.Ok!Megérteném ,ha cigiről ,piáról lenne szó ,amik keményen döngölik a szervezetet ( egyiket sem próbáltam ki ,és nem is szándékozom) ,de könyörgöm ez csak egy vizipipa :( mennyivel jobban telnének a gimnazistás éveim ha lenne egy vizipipám :(


Előre is kösz a válaszokat!


2010. szept. 5. 18:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Sajna a problémádra nem tudok jó választ adni, max annyit, hogy várj 18 éves korodig. A szüleidet nem nagyon fogod tudni meggyőzni, hiszen a vízipipa sem egészséges (persze tudom, hogy van különbség a cigi és a pipa között...de érted).

Esetleg ha vmelyik haverodnak van, akkor néha összedobhattok páran egy doboz dohányra, meg egy csomag szénre, és akkor megoldott, hogy néha pipázhass. Persze tudom, h nem olyan, mintha a sajátod volna, de társaságban sokkal jobb pipázni.

Tényleg bocsi, h nem oldottam meg a gondod...

2010. szept. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%

A szüleidnek teljesen igaza van. Az oké hogy azt írják hogy sokkal kevésbé káros mint a cigi stb... de hol van erre a BIZONYÍTÉK? Semmilyen hivatalos adat nem támasztja alá, mint ahogy azt sem hogy káros lenne. Mindenki azt mondja amit olvas, meg ami a saját véleménye. De szerintem se rendjén való ha egy 14 éves vizipipát kér. Te ismered a szüleidet, de szerintem ha normális szülők, akkor nem fogják engedni...

16/F

2010. szept. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Másodiknak: Zacher Gábor toxikológus nem elég hiteles forrás? Igaz, ő sem azt állította, hogy egészséges, hanem azt, h kevésbé káros....
2010. szept. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2010. szept. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

olvastasd el velük ezt a kérdést és nem lesz ellenvetésük:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__441320-a-..


de mindjárt megkersem egy párbeszédemet a vizipipázásról mert volt itt egy igen brutál eszmecserém a gyik-en :D

2010. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó ,aki linkelt egy videót.Meg azok akik szerint normális ha nem engedik.


Itt ez az emebr a videóban ,pontosan ( 100%osan) ugyanazt mondja el amit a vizipipa ellenző oldalakon írtak.


"600x a nikotin tartalom a nyálban vizipipázás után.."

és akkor hogyha nincsen nikotin a nyálban akkor 0 x 600 = 0


Na most ilyenkor mivan?Nincsen nikotin a nyálban.

Az a Dr.Mucsi János se pipázott még biztos soha.értelmes tömör mondatokat nem tud KINYÖGNI!


"ha 2x vizipipázik akkor annyi nikotin kerül a szervezetébe mintha másfél doboz cigit elszívna [...] egy vizipipázás során ,kb. 100-200 szál cigaretta füstje keletkezik!"


Minél többet szivunk annal ártalmatlanabb?


És hogyha ilyen kib*szottul sok nikotin van benne ,akkor miért nincsenek vizipipa függők?

Ahogy mondtam: Médiafogás!

2010. szept. 5. 19:11
 7/16 A kérdező kommentje:
az utolsoelőttinek szólt!
2010. szept. 5. 19:12
 8/16 anonim ***** válasza:
csak hát az a baj hogy az illető aki annyira szidta a vizipipát, miután nem tudott mit mondani az érveimre, így hát elbújt a modik szoknyája mögé, azok pedig kitörölték az egész beszélgetést. szerencse, hogy elmentettem wordbe egy ilyen esetre. még pár perc és küldöm :D
2010. szept. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
kk ty
2010. szept. 5. 19:14
 10/16 anonim ***** válasza:

kedves norbi88!

elemzem én is, amit te írtál.


-nincs kátrány mert nincs papír ami elégjen

A kátrány nem a papírból származik, hanem a szén tartalmú anyagok égésekor keletkezik. Ergo van kátrány tartalma

Ezt a papír=kátrány dolgot 100%-ban itt, a gyakorikérdéseken olvastam. itt egy példa a sok közül:

Én is vizipipázom alkalmakkor (évi 2-4x), és nem szoktam rá. Kaptam is egy gyönyörű szép darabot már jó egy éve, minden hozzávalóval, de sajna nem próbáltam itthon még mert terhes lettem, és most szoptatok. Látod kibírtam az egy évet, persze amint lehet rápippantok.

Persze ez is káros vmennyire, de szerintem még mindig jobb mint a cigi. Mert a cigiben igazából nem is annyira a nikotin a káros, hanem a papír égésterméke a kátrány! Az rakódik le a tüdődbe.

Ezt írta az utolsó kommentelő ebben a kérdésben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__336437-me..

Egyszóval nem gugliztam semmilyen forrás után, egyszerűen csak le merészeltem írni, amit már több 10 embernél láttam. Még mindig fenntartom azt, hogy a cigarettagyárak fizetnek le nagyon "hivatalos" forrásokat.


-gégerákod se lesz, mert nem forrú füstöt szívsz be

Gégerákot nem a füst forrósága okozza.... Ennyi eszed van? És még örülsz hogy milyen jól összeszedted a gondolatodat? Eh. Gége/tüdő/száj -rákot az oda kerülő elégett szerves anyagok okozzák. Lerakódik, és beépül a sejtjeidbe, és szép lassan rákos folyamatot indít el. Mindegy hogy forró, vagy hideg füstöt szívsz....

Az lehet, hogy nem közvetlenül a forró füst okozza, de közvetetten igen, mivel sok káros anyag jobban érvényesül a melegben, mint a hidegben.


-a víz a felületi feszültsége miatt megszűri kevés maradék káros anyag nagy részétől

Körülbelül század annyira szűri meg, mint a cigi szűrője. Cigi szűrője után is odateszel egy paprirzsepit,és elkezded szívni azon keresztül, az is ugyanugy besárgul. Gondolhatod hogy akkor az a kis víz mit fog neked megszűrni... Szinte semmit.

Még jó is, hogy felhoztad a papírzspibe fújogatós "kísérletet". Mert ugyan a cigi szűrőjétől függetlenül ugyanúgy sárga lesz a zsebkendő, viszont a vízipipa füsttől egyáltalán nem sárgul be. De ha a cigiszűrő százszor jobban megszűri azt a füstöt, akkor vajon miért nem százszor sárgább a pzs néhány átfújkodás után?? (egyenes arányosság.) Különben meg, ha annyira semmit nem ér az a "kis víz", akkor mitől lesz olyan undorító a víz pipázás után?


-és ami még így is benne marad káros anyag, az lerakódik a csőben

Ezen marha jót röhögtem :D Igen, a nyelőcsövedbe, meg a torkodba. Iszonyatos kevés része "tapad meg véletlenül" a cső falán.... Atöbbi az megy le és a torkodba, meg a tüdődbe tapad meg....

nem tölt sokkal több időt a nyelőcsőben-tüdőben a füst, mint amennyit a vp csövében van. Tehát ha olyan "iszonyatos kevés része" tapad meg a csőben, akkor talán amíg a füst a tüdőben van, az is "iszonyatosan" keveset árthat.


-nem lesz sárga a körmőd-fogad és büdös a ruhád, ellentétben a cigivel

Fogadat ugyanúgy tönkre vágja, mivel direktbe érintkezik az anyaggal. A többi igaz.

véégre valamiben igazat adott nekem a mindenható... Amúgy mivel ha olyan vp aromát veszel amiben nincs nikotin, valószínűleg nem sárgul be a fogad se (ami a cigi esetében a nikotin miatt van).


ha 30-40 évig szívod érelmeszesedés léphet fel a vizipipánál, de mutass egy 40-50 éves pipázót nekem...

- lol. Ezt inkább nem kommentálom, akkora baromság.

Vagy csak azért, mert nem tudod beismerni, hogy tévedsz? Akkor azt is lehetett volna csinálni, hogy egyszerűen kihagyod a felsorolásból, mint tetted már más soraimmal is.


-egy vizipipázásnak a FÜSTMENNYISÉGE annyi mint 50-100 szál cigijének, NEM A FÜST MÉREGANYAGTARTALMA.

A füst a méreganyag nagyrésze. Ezért van betiltva a füstölt kolbász is. A régi füstölt kolbászokba is lerakódott a sok füst, és ha jól emlékszek 20%al növelte a rákosodás esélyét. Szóval a mennyiség egyenes arányos a méreganyagtartalommal.

Most jön a feketeleves: ugyanis a vp füstjének helyesebb elnevezés lenne inkább a "gőz", ugyanis a vp füstje 90-95 százalékban (nagyjából ilyen arányokat találtam, a lényegen nem változtat) VÍZGŐZT tartalmaz, ellenben nem nagyon hinném, hogy a füstölt kolbász ugyanilyen arányban füstölődött volna, valószínűbb az, hogy tényleg nagyon nem hasznos kormos kéményekbe lógatni a kolbászt.


-láttam már nem egy kommentelőt akinek az orvosa mondta hogy inkább pipázzon, vagy egyenesen a mentő kollega :-)

-Hogyne

hogyhogy hogyne? :D ha válaszolsz, szívesen megkeresem azokat a kérdéseket, amelyeknél ehhez hasonlókat írtak a válaszadók.


-mutass egyetlen olyan embert, akinél bizonyított, hogy a pipázás miatt halt meg... mert a pipa miatt szvsz max úgy lehet, ha fejbevágják vele :D

Ennyi erővel a cigi sem öl meg. Nem vesz a kezébe egy puskát és loccsantja ki az agyadat... Sőt a pia se vágja fel a nyaki ütőered.... Látszik hogy nagyon buta vagy, ha ilyen xar érvet felmersz egyáltalán vetni.

Nem látom be, miért sz@r érv az, hogy eddig a cigiben sokmillió ember halt meg bizonyítottan, míg azokkal, akik csak vizipipát használtak és emellett nem dohányoztak (ez most sántít mert a vp is a dohányzás egyik formája), nincs és nem volt tele soha a média. Pedig néhány millió a cigigyáraktól, és hogy harsogná azonnal a Fókusz és az Aktív, hogy "meghalt egy vízipipa-használó a káros szenvedélyétől!"


Lényeg: Pipára fel, úgyis túlnépesedés van M.o-n, és kell a munkahely!! Hajráá

Magyarország lélekszáma folyamatosan csökken, nem a túlnépesedéstől van kevés munkahely - de ebbe most ne menjünk bele, mert a témakör nem alkalmas rá.


na itt van :D boldog szívást

2010. szept. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!