Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudnám meggyőzni a...

Hogy tudnám meggyőzni a szüleimet hogy vehessek egy motort?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, szüleimmel élek.

Eldöntöttem hogy szeretnék egy robogót venni de a szüleim ellenzik és azt mondják hogy autót vegyek, szerintük a motor veszélyes és amúgy is csak egyedül tudok vele menni és télen meg csal állna a garázsban. Autóra nincs pénzem de azt mondják hogy várjak még egy két évet és addigra összejön rá a lóvé ha rakok félre rendszeresen, csak hogy addig is kéne valamivel járni, ők ritkán adják oda a kocsit mert kell nekik is.

Az autó azért se lenne jó nekem mert sok a költsége(adó+biztosítás) és 6-7 litert fogyaszt, a kevés pénzemből meg alig tudnám fenntartani.

Sajnos az ő támogatásuk nélkül nem nagyon tudok venni motort (nem anyagi támogatás kéne de valahogy el is kellene hozni a motort) és nem is szeretném ha ez miatt kitörne a családi háború.


2010. máj. 1. 06:55
1 2
 1/13 anonim válasza:

Mi lenne, ha az itt leírtakat szépen előadnád nekik?

Főleg azt a részét, hogy amíg össze nem jön egy autóra való, addig is járni kellene valamivel?


Próbáld őket meggyőzni erről, biztos, hogy sikerülni fog.

2010. máj. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19 éves vagy. Vélemlényezhetnek, de nem szabályozhatnak. Tégy belátásod szerint.
2010. máj. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Amit leírtam azt már elmondtam nekik de folyton csak azt emlegetik hogy a motoron nem tudok senkit és semmit elvinni, bezzeg autóba meg sokminden befér.

Mondtam hogy van már 1 kocsi a családban minek 2 de azt mondják hogy ha nekik kell a kocsi akkor meg nem tudok majd mivel menni.

2010. máj. 1. 07:47
 4/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nem derül ki, hogy van-e jogsid, mert azt írod, hogy segíteniük kell, hogy elhozd! Ilyen messziről vennél robogót? Ha viszont még nincs jogsid, akkor inkább azt tedd le. Egyébként jó az érveléses az autó ellen (sajna tapasztalat és nekem csak álom a 6-7 literes fogyasztás.)
2010. máj. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Féltenek.Te szívesen látnád a fiadat menni mint a meszes a mai nem normális forgalomban?De ha meg akarod győzni őket:Anya,Apa!Ha nem eszek is tíz évig,veszek egy nagy motort ami 190Le és 300km/h a vége!Ne hurróggjatok,így döntöttem,nekem ez az álmom!Na már mentek is az új rotyogóért!A színén már most gondolkozz, ne akkor kelljen!:)))Csak ügyesen!
2010. máj. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az autó 100-szor jobb. Motorozni alapból nem tudsz télen, én meg beülök az autóban, bekapcsolom a fűtést és szépen melegben vezetek. Nincs az, hogy óóó van 2 szatyrom gyalog kell mennem mert a motorra nem fér fel. Nincs az, hogy útközben megyek elkezd esni az eső és bőrig ázok. Elmehetek haverokkal is, akár 4-en is. Na kb ennyi az előnye, és szerintem a hátrányaival pont egálban van. Hát nézd, én a helyedben nem vennék motort, inkább gyűjtenék még 2 évig vagy akármeddig, de az autónál jobb dolog a világon nincs.
2010. máj. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sok jó érv szól az autó mellett, amit itt az előző válaszadók felsoroltak. Egyet is értek mindegyikkel, teljesen igazuk van. De! Érthető, hogy egy 19 éves fiatalember szeretne egy motort. Logikusan felsorolta, hogy számol a fenntartásának a költségeivel is. Ez komoly gondolkodásra vall. Ha pedig megígérné a szüleinek, hogy mindig vesz fel bukósisakot és óvatosan vezet, akkor szerintem meggyőzhetné őket. Persze, hogy veszélyes a motor, de sajnos már gázolta el járdán is gyalogost. Tudomásul kell venni a felgyorsult élettempót és meg kell próbálni alkalmazkodni hozzá. Úgy nem lehet, hogy ki se megyünk az utcára, nem ülünk biciklire, motorra vagy éppen autóba. Mindenkivel történhet baj, de élni kell!

Ha pedig a kérdezőnek lesz pénze autóra, úgyis le fogja cserélni a motorját a felsorolt szempontok miatt.

2010. máj. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Van jogsim autóra tehát vezethetek segédmotort is, robogóra gondoltam hogy legalább ameddig még járok suliba néha eltudjak vele menni amikor jó az idő, vagy pénteken amikor tömve vannak a buszok. Kocsink van, ha nagyon kellene akkor megkapnám néha-néha, de ritka az olyan hogy haverokkal elmegyünk olyan helyre ahova busszal nem lehet, ha meg egyedül megyek oda elég a motor is, úgyse megyek 10-20 km-nél messzebbre.

Motort lehet hogy messziről kéne hozni mert a környéken nem nagyon láttam még eladó robogót csak kereskedőnél de az meg drága.


Sajnos egyenlőre se apám se anyám nem egyezik bele a motorba, mondhatok bármit, sőt a rokonok és az ismerősök szerint is hülyeség. Volt már motorom de eladtam mert újabbat szeretnék. Kocsi egyenlőre felejtős mert csak roncsot tudnák venni a pénzemen, szóval inkább hanyagolom.

2010. máj. 1. 12:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is logikus döntés a robogó. Egy autót fenntart
2010. máj. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ani egy halom pénz.
2010. máj. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!