Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya lenne az...

Milyen fajta kutya lenne az ideális?

Figyelt kérdés

Ezek a tulajdonságok a legfontosabbak talán:

- Udvaron tartható télen és nyáron is.

- Közepes vagy nagytestű de csak annyira hogy megbírja fogni a pórázon egy 16 éves fiú.

- Jól kijön más kutyákkal illetve számára idegen emberekkel az én jelenlétemben.

- Napi 2 rövid illetve 1 hosszabb séta kis játékkal elegendő mozgás neki.

- Nem kell kifejezetten házőrzőnek lennie de ha valaki beakar mászni vagy ilyesmi azért ugat és elkergeti.

- Mindenképpen olyan fajtát szeretnék ami nem annyira gyakori de néhol előfordul. pl: Husky vagy ilyesmi.


Előre köszönöm a válaszokat a helyesírási hibákért illetve a veszők hiányáért meg elnézést de elég késő van már nekem :)


2011. aug. 12. 02:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

labrador retriever nem jó, nem fogja elkergetni az idegeneket. Gondolom német juhászt nem szeretnél, mert elég gyakori, de ezekre tökéletesen megfelel! Ha mégis írj: rebije@gmail.com

Ha nem, akkor én is a boxert ajánlanám.

2011. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem Bordeauxi dog-on van. Régen harci kutya volt nagytestű robusztus így elég neki heti 3-4 séta. Este mikor alszunk hallom, hogy jön egy autó, biciklis megugatja és kergeti a macsekokat is. Ha találkozik egy eberrel és a közelében vagyok akkor nem támad, hanem engedi, hogy simizzék. Télen nekem mindig a tó tetején a hóbuckán feküd (felhúzta a takaróját és onnan nézte az udvart, hogy minden rendben van-e). Annyi a bökkenője, hogy kicsit nyáladzik nyáron, de játékos is. Megtudod tartani séta közben. A falkavezérre hallgat(aki éppen az Apám, volt de mind1) de rám is hallgatott. Hamar tanul, ha 2-3x rá szólsz ,hogy nem szabad akkor megtanulja. Szereti ha fésülik, meg simizik és bármit megtesz a gazdiért(átmászott a tavon és belökött egy 10 kilós virágcserepe csak, hogy a közelemben legyen). Az ajtó előtt szeretnek ülni, így tudják, hogy a gazdi biztonságban van. Kicsit sokat fogyaszt, de hát nagytestű kutya és a végeredmény sem kicsi...:) Én 11 éves voltam amikor megvettük és simán elvittem sétáltatni. Nagyon jól kijön mások kutyájával, de ha lát egy kis kutyaviadalt akkor szeret beszállni és általába győzni is fog.

Itt egy kép róla, hogy tud hogy nézz ki (én alapból imádom az ilyen ráncos képű kutyákat):

[link]


Itt egy kép kölyök korában:

[link]

2011. aug. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat aki kérte írok privit :)
2011. aug. 12. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!