Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Első kutyának" Ti milyen...

"Első kutyának" Ti milyen kutyust ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kis vagy közepes méretű kutyára gondolok.Még nem volt kutyánk,így valami olyan fajtát szeretnék,ami nem az a nagyon makacs,önfejű (tehát jobban engedelmeskedik,gyerekeknek/kamaszoknak is ajánlott,könyebb tanítani) ,mert tudom,hogy ők tapasztaltabb gazdit igényelnek.( mint pl. a Beagle)Előre is köszönöm a válaszaitokat!
2011. aug. 12. 21:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Beagle elég makacs és nem olyan könnyen tanítható, inkább a juhászkutyák, társasági kutyák vagy vadászkutyák azok amik engedelmesebbek. A kopók mint a Beagle makacsabbak vagy az agarak és az ősi típusú fajták is mint a spiccek.

szerintem talán jó lenne nektek egy sheltie, spániel, skót juhász, pumi, vizsla...

2011. aug. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
magyar vizsla :) nagyon családcentrikusak, tanulékonyak, nagyon ragaszkodnak a gazdihoz :) engedelmesek.
2011. aug. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 timtimi ***** válasza:
Labi:D, Golden .....
2011. aug. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

én csak egy nagy kutyát tudok ajánlani, a leonbergit, tény és való hogy nem kicsi, de okos, könnyen tanul, halgat a gazdájára, és még sorolhatnám, én az enyémnek sétakor nem is viszek pórázt, pedig csak egy éves :D (előző kutyánk is leó volt, akkor még kicsi voltam, rajta csimpaszkodtam, húztam a nyelvét, a szőrét, semmit se csinált, meg se mukkant)

szerintem ez a fajta tökéletes első kutyának, max kiskorában megrág egy-két cipőt, de ha a behívást tudja, akkor oda viszed ahova akarod, sőt azt csinálhatsz vele amit akarsz xD (csak igényli az ember közelségét, nem szabad kizárni, mert bedepizik xD)

2011. aug. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igen először Beagle-t szerettem volna,de utána olvastam,hogy nagyon makacs tud lenni,nagy képzettséget igényel.Köszönöm a felsorolást ,szimpatikusak ők is.

2. válaszolónak is nagyon köszönöm a vizsla lehet ,hogy tényleg jó választás lenne.

A Goldin és a Labradoron is gondolkodtam ,de aztán inkább kisebb méretű kutyusok után kezdtem keresgélni.( Ha valaki még tud a vizslához hasonló képességű ,de picit kisebb méretű állatot ,azt is megköszönném:)

2011. aug. 12. 22:43
 6/19 A kérdező kommentje:
Lehet ,hogy meggondolom , és nagyobb kutyusok felé is nézelődöm.;) Biztos nagyon édes a kutyusod,hogy hívják?
2011. aug. 12. 22:46
 7/19 anonim ***** válasza:
szerintem a shetlandi juhász abszolút tökéletes első kutya és imádni való :) nekem 2 van itthon és okosak élénkek figyelmesek, pillanatok alatt megtanulnak mindent és mindenkit imádnak :) és olyan aranyosak mikor ilyen pici létükre vehemensen ugatva őrzik a házat :)
2011. aug. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
labragor, golden!!!!!!!!! ;)
2011. aug. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

labrador :)nekem is az van, ő az első kutyám és nagyon jól elboldoulok vele :)rengetek trükköt meg lehet neki tanítani.

mondjuk elég nagy mozgásigényű :)

2011. aug. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem olyan vészes a beagle, mint ahogy néhányan tévesen hiszik, első kutyás gazdinak is megfelelő. Nagyon barátságos, könnyen tanul, gyerekek mellé is tökéletes társ. Igaz, ami igaz, hajlamosak a makacsságra meg elkószálni a gazda mellől séta közben egy érdekes szagot követve, de nem megoldhatatlan problémák ezek. Kellő határozottsággal, következetességgel és esetleg kutyaiskolával nagyon jó kutyát lehet belőlük faragni. Rengeteg beaglet ismerek, sokan közülük első kutyák, semmi probléma nincs velük.

Rajta kívül tudom még ajánlani a hosszúszőrű colliet(skót juhász), nagyon könnyen kezelhetőek, engedelmesek, könnyű kiképezni őket, nyugodtak, barátságosak. Kezdő kutyás is könnyen elboldogul vele.

2011. aug. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!