Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Első kutyának" Ti milyen...

"Első kutyának" Ti milyen kutyust ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kis vagy közepes méretű kutyára gondolok.Még nem volt kutyánk,így valami olyan fajtát szeretnék,ami nem az a nagyon makacs,önfejű (tehát jobban engedelmeskedik,gyerekeknek/kamaszoknak is ajánlott,könyebb tanítani) ,mert tudom,hogy ők tapasztaltabb gazdit igényelnek.( mint pl. a Beagle)Előre is köszönöm a válaszaitokat!
2011. aug. 12. 21:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
uszkár, havagneese
2011. aug. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Cavalier King Charles spániel, ha nem gond, hogy hosszúszőrű. Ők kizárólag lakásban tarthatók.
2011. aug. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

spicc, uszkár, sheltie:)

és ahogy sokan mondták már a labrador (nekem is ilyen kutyám van )

2011. aug. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én első kutyának biztosan egy keveréket javasolnék, lehetőleg vadász- vagy pásztor kutya keveréket.

Ha azt semmiképp nem akarsz, akkor egy uszkár is jó választás lehet.

2011. aug. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Kinti vagy benti? mennyit lenne mozgatva? mennyit lenne egyedül? kutyasuliba vinnétek-e? szőrápolás? legyen házőrző?
2011. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Kint lenne tartva,mindennapi mozgás,sétáltatás,tanítás meglenne,kutyasulin még gondolkodom,szőrápolás pedig rendszeresen.Ja és szeptembertől hétköznap délelőttönként lenne egyedül,de nagy a kertünk szóval ilyenkor is tudna mozogni.

2011. aug. 13. 11:10
 17/19 A kérdező kommentje:

Uszkár,sheltie,spániel,skótjuhász is jó választás lenne, bár a labrador és a goldi nagyobb termetűek még rajtuk is gondolkodom.(Sokat hallottam már az "előnyeikről")

Nem feltétlenül fontos ,hogy fajtiszta legyen,a keverékek is tudnak ugyanolyan jók lenni szerintem.;)

2011. aug. 13. 11:16
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha nem fontos a fajtatisztaság, csak egy kedves kis társat szeretnétek, akkor ballagjatok el a lakóhelyetekhez közeli menhelyre, mondjátok el az igényeiteket és biztos tudnak mutatni olyan kutyát, aki tökéletesen beleillene a családotokba. A keverék kutyák kevésbé hajlamosak örökletes betegségekre, a menhelyről hozottaknál meg nincs hálásabb, ragaszkodóbb társ. Nagyon széles a választék, van kölyök, felnőtt minden méretben, színben, szőrváltozatban és temperamentumban, biztos találnál olyat, amit nem tudsz otthagyni.
2011. aug. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem z első az egy tacskó fox terrier keverék volt nagyon okos volt pedig nem járt kutysuliba sem most okosabb leszek mert lesz egy sheltiem akit kutyasuliba agilytire fogok vinni ők elragadó kis szörgombócok szerintem :)
2011. aug. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!