Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7hónapos németjuhász kan...

7hónapos németjuhász kan kutyim párosodási mozdulatot csinált a lábamon mit jelenthet ez?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődőtt,hogy tegnap öcsém barátnője jött hozzánk és a kerti hintaágyban ült és odament a kutyánk és csinálta neki a lábán. Aztán este kimentem csillaghullást nézni, a bal lábamra helyeztem a hangsúlyt a jobb pedig lazán kinn volt. és jött a kutyink és a 2 mellső lábával átfogta a lábam és hozzáakarta nyomni a hátsó részeit a lábamhoz de nem engedtem, eltaszítottam.

Lehet egy 7hónapos kutya ivarérett vagy miért csinálja ezt?


2011. aug. 13. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen, már ivarérett és próbálja feltornászni magát a falkában, mutogatja a dominanciáját
2011. aug. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és mit lehet tenni hogy azt lássa hogy nem ő a falkavezér?
2011. aug. 13. 09:54
 3/11 anonim válasza:

Hát ez egy nagyon jó kérdés.

De az én 2,5 hónapos kutyám is ilyes féle mozdulatokat csináln a gumi malaccal. XDDDDDDDD

Ez komoly.

De szerintem csak játszásbol.

2011. aug. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, elég nagy ökörséget írtál azzal, hogy ezt játékból csinálja...

Nem, ennek nagyon nagy jelentősége van, a kutyád pont abban a korban van, amikor lassan ivaréretté válik. Úgy látszik ő még domináns is, és ha hagyod neki, hogy a lábadat "elkapja" akkor a helyzet súlyosbodni fog, a fejedre fog nőni. Később ebből lesz az, hogy szófogadatlanná válik, morog, odakap.

De jól tetted, hogy ellökted magadtól. Ne engedjétek neki, se Te, se a családtagok, se barátok. Egy emberrel nem csinálhat egy kutya ilyet. Az más, ha kutyák egymás közt csinálják (persze azért köztük sem túl gyakori jelenség) hiszen ahol több kutya van, ott természetes, hogy egy rangsor azonnal kialakul. De Neked mindig fölötte kell állnod.

Amit tudok javasolni első körben, hogy olvasd el Jan Fennel: Kutyapszichológia c. könyvét.

*****


Illetve érdemes lenne kutyaiskolába menni vele, egy alapfokú engedelmesség nagyon jót fog tenni kettőtök kapcsolatának.

És természetesen az ivartalanítás is javíthat a helyzeten.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszike!
2011. aug. 13. 11:55
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezeket tartsd be és nem lesz gond :)

[link]

2011. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Huh ez nagyon jó leírás köszi szépen:)
2011. aug. 13. 17:06
 8/11 anonim ***** válasza:

A kutyák már 6 hónaposan ivarérettek.

És ha nem herélteted ki akkor minden alkalommal amikor menstruálsz ezt fogja csinálni.

2011. aug. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dominál!Mutatja,hogy ő és nem te vagy a főnök.
2011. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

egy fontosat kihagytak az előttem szólók!


igen, dominanciát fejez ki.

(az ivartalanítás nem feltétlenül hat ki erre a viselkedésre, erről kérd ki a doki véleményét.)


egy fontos dolog még:


ne hagyd, hogy akár kutyával is csinálja előtted!!!


ugyanis a nyilvános szexuális megnyilvánulás (legyen a hágó mozdulat, az önkielégítés...) csak és kizárólag a domináns egyed kiváltsága.

a kutyád ezt előtted nem csinálhatja sem emberrel, sem kutyával.


nem kell kétségbe esni, nem kell az orrára koppintani, csak egy határozott nem kíséretében mondjuk térddel leválasztani, eltolni...

2011. aug. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!