Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezérség? Hogyan?

Falkavezérség? Hogyan?

Figyelt kérdés

Na szóval. egy 4,5 éves labrador kan kutyusról lenne szó.

úgy érzem, nem én állok a létra tetején.. többször is morgott apumra.. utánna rám is. rengeteg trükköt tud, valamelyiket csak falatra csinálja, sétánál húz. ahogy meglát egy macskát rohanna utánna, kutyára ugat morog.. volt hogy egy nap 2 kutyával verekedett össze(szerencsére megúszta sértetlenül). az utcán mikor-hogy viselkedik valamikor egy szóra leül, valamikor nem.

ahogy én elnézem a kutyaiskola lenne a jó megoldás, csak az a baj hogy a legközelebbi is 40 km-re van :(


segítsetek lágyszi :(


14/L


2011. aug. 13. 21:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%

a helyzet súlyos, hiszen morog rátok !

minden ilyen esetben egy másik, domináns kutya azonnal nekiesne ,és ledominálná ( lehet hogy csak lenyomná, esetleg ráugatna, de elérné,hogy a kutya lefeküdjön a hátára és behódoljon , de valószínűleg megmarná !)

és mit tesztek ti ???

a falkavezérséget meg kell tanulni!

a küldött linkek jók, csak nem elég elolvasni, hanem, alkalmazni is kell !

és ,sok kutyánál, a negatív viselkedést NEM ELÉG SZÓBAN,ESETLEG A PÓRÁZ RÁNTÁSÁVAL KORRIGÁLNI !!!

IGEN IS BÁNTANI KELL A KUTYÁT !!!A LÉNYEG : HOGYAN-MIKOR-MILYEN ERŐVEL-ÉS LEGFŐKÉPPEN MILYEN LELKIÁLLAPOTBAN !!

A BÁNTÁS NEM EGYENLŐ A VERÉSSEL !!!!!!!!

A MEGFELELŐEN ALKALMAZOTT ÉRINTÉS, ESETLEG CSÍPÉS, VAGY EGY ERŐSEBB BÖKÉS A KUTYA NYAKÁRA, HÁTSÓ COMBJÁRA A LEGTÖBBSZÖR EREDMÉNYES !!!

hiszen a negív viselkedést nem elég ,eltereléssel,és pozitív jutalmazó módszerrel átalakítani !

a kutyát büntetni kell !! hogyan ??

na ez a nehéz, mert úgy kell,hogy megértse mit miért kap !!

rádmorog ??? -azonnali válasz ( összegöngyölt újsággal rácsapni, kézzel megcsípni a nyakát,vagy megszidni !! nem mindegy mikor melyiket teszed , de tény

a fizikai mérintés többet javít !

2011. aug. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
59%
Nekem ha egyszer rám morogna, ne adj isten nekem fordulna a kutyám, ugy elverném, hogy eszébe sem jutna többet. Szép dolog ez a Ceasar Millan, meg az egyebek, csak épp ha megnézed az állatvilágban, a falkavezérségért, élet halál harc folyik. A gyengébb elmenekül, nem egy esetben elpusztul. Ők nem egymás nyakát csipkedik, az életük a tét. El lett tolva a nevelése, de hát ez van, ezen már kár siránkozni. Eddig még azért nem ment nektek, mert ha morgott, akkor félreálltatok az utjából. Szerintem megérné abban a 40 km-re levő iskolába elmenni, (ha jó az iskola) legalább hétvégente, mert Nektek meg kell tanulnotok ezt a kutyát kezelni, mielőtt baj lesz belőle.
2011. aug. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
nyugi, a kuytát nem verni kell, viszont a tanítást egy ki testi fenyítéssel meg lehet oldani. eréjesen rászólsz, egy kisebb ütés orra(azért erezze, picit fájhat neki), és ne csak sétánál, hanem morgásnál is.:) tapasztalat. ugyanígy viselkedett az öt éves golden retrink is, morogta anyut meg aput, engem sem tekintett főnöknek, eréjesen rászólétam, orrcsapás, azóta már a macskánkkal is haverkodik, csípik egymást(bár néha féltékeny):)
2011. aug. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
20:42-esnek: egyetértek.
2011. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! azóta változtattam pár dolgon, és észrevehető a változás. már nem morog, ha kicsit hangosabban szólok hozzá tudja hogy nem jót csinált. szót fogad, amíg nem engedem nem nyúl a kajához.. stb :)
2011. aug. 22. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!