Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok igazán jó házőrzőnek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Németjuhász
2011. aug. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Valamilyen őrző-védő kutyát, pl.: dobermann, rotweiler.

Ezeknek a kutyáknak elég rossz a hírük, de teljesen kezelhetőek és barátságosak a gazdáikkal.

Szerintem nagyon sok fajta megfelel házőrzőnek, de egy kisebb testű jobb hírű kutya kevésbé elrettentő a betörőknek.

2011. aug. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

akármilyen pásztorkutya, jó tenyészetből, ahol még fontos a munkaképesség.

pl: kuvasz, komondor, kaukázusi, közép ázsiai

2011. aug. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17:48. Ne mondd már, hogy teljesen kezelhető a Dobermann meg a Rottweiler. Ha nem elég tapasztalt, határozott a gazda, akkor iszonyatosan el lehet őket rontani...
2011. aug. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

08-15 22:06

na ne mond már, hogy a dobin és a rotin akadtál ki, a keleti pásztorkutyákon meg nem. kicsit logikátlan

2011. aug. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azokról a kutyákról is ugyanez a véleményem, de ott legalább nem írta a válaszoló, hogy teljesen kezelhetőek... De ha ez így megnyugtat: Kérdező, a kuvasz, komondor, kaukázusi, KÁJ nagyon makacsak és nem könnyen kezelhetőek, így őket sem ajánlom, hacsak nincs nagy tapasztalatod!
2011. aug. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
2. válaszoló vagyok, azt hogy kezelhetőek természetesen úgy gondoltam hogy jó gazda mellett. Azt akartam kifejezni, hogy míg egy betörőnek vagy bárki másnak gyakran negatív előítéletei vannak a kutyával kapcsolatban (úgy bizonyult neked is), de egy normális gazdának egyáltalán nem kell tartania tőle. A kérdés pedig nem arra vonatkozott, hogy melyik kutya lesz jó házőrző 0 odafigyelés mellett, meg melyik cuki öleb is mellette, hanem hogy "Milyen kutyát ajánlanátok igazán jó házőrzőnek?", én pedig erre egy robosztus, erre kitalált kutyát ajánlok.
2011. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Negatív előítéletem biztosan nincs egy Dobermann mellett :) És a többi fajtát is nagyon szeretem. Ugyanakkor azt látom, hogy lassan minden hozzá nem értő mellett ott feszít egy neveletlen Dobermann vagy Rottweiler, és ettől a falra mászok... Mindenkinek ők kellenek, mert az menő, megnevelni viszont képtelenek. Itt meg jönnek a válaszok a "milyen kutyát vegyek" kérdésekre, hogy nyugodtan vegyél csak Dobermannt, ha a nagymamád kertjében ki van kötve egy kis keverék és néha megeteted, akkor te már értesz hozzá és tapasztalt vagy, bírni fogsz vele! Aztán csak rontják a fajta(fajták) hírnevét, mert képtelenek megnevelni.
2011. aug. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kecske
2011. aug. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!