Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házőrzőnek milyen kutyát...

Házőrzőnek milyen kutyát ajánlanátok? És hány darabot? (én min. Kettőt szeretnék)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mostanában nagyon félek, hogy betörnek hozzánk, ezért elhatároztam, hogy hozok ide házőrző kutyát. Jó pár fajta felmerült bennem, felsorolnám, hogy melyeket gondolnék én, persze ha ezeken felül tudtok más fajtát ajánlani azokat is szívesen veszem.


Németjuhász - Erről nem tudok semmit, hogy házőrzőnek milyen lenne.

Rottweiler - Erről azt hallottam, hogy képesek megbolondulni, bekattanni, nem tudom mennyire igaz?

Dobermann - nekem a vékony testalkata miatt gyengének tűnik. Szerintetek?

Kaukázusi juhászkutya - szerintem ez lenne a legideálisabb, mert bennem legalábbis félelmet kelt, pláne ha kettő is van belőle és télen jól bírja a hideget. :)


Egy ismerősöm ajánlotta még a Bullterriert, de szerintem azok nem házőrzőnek valók.


2011. aug. 10. 00:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Az én barátaim német dogokat tartanak a c-kategóriás emberek miatt!Nem is mernek be menni a portára!Pedig a falu tele van velük!
2011. aug. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Azok is szép jószágok! :D
2011. aug. 10. 00:10
 3/29 anonim ***** válasza:
Nem tűnsz tapasztalt kutyásnak, így a rotit és a kaut semmiképpen sem ajánlanám neked. A német dog tényleg jó ötlet, sokan félnek tőlük, már csak a méretük miatt is. Német juhászkutya jó házörző és a könnyen kezelhető. Ha lenne időd és energiád sokat foglalkozni egy kutyával, én a közép ázsiai juhászkutyát ajánlanám! :)
2011. aug. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Persze ez kicsit ellentmondásos volt, mert KÁJhoz nagyon erős kéz kell. És sok tapasztalat, hogy nyugodtan kimehess vele az utcára.
2011. aug. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Nekem mindig is Dobermann volt, és lesz is, hidd el, ha az a Dobermann fiú, és van elég tere a futkorászáshoz (nagyon mozgásigényes), akkor dagadnak az izmai, nekem most lány van, igaz mér lassan 9 éves, de még mindig mondják az emberek, hogy milyen izmos, és nem nagyon mernek a közelébe menni, és ami a fontos, hogy nagyon éber, van egy közel 60kilós keverék kutya mellette, aki sokat alszik, de viszont nagyon erős és hamis, így a nyugdíjas Dobermann ha nem bír el a beosonókkal, úgy is ébreszti a főnököt..... :D

És a lényeg, olyan helyen lakunk, ahol az elmúlt években rengeteg hétvégi házat, és családi házat rámoltak ki, szomszédokat is, tőlünk még semmit nem vittek el, igaz a kutya mérgezésével sem járnának rosszul, mert másnap jönne az új Dobermann :D. Nyugodt szívvel ajánlom, nagyon szereti a családtagokat, 100%-ban megbízható, kisgyerekeket is imádja, ugyanakkor meg is véd minket, borzasztóan hűséges, és okos. Azért van egy megjelenése is... [link]

2011. aug. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
a kutya mérgezésével nem járnának jól******* sorry :D
2011. aug. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
00:11-es vagyok. Nekem is dobermannjaim vannak, de szerintem egyáltalán nem ijesztő a külsejük, inkább bohókás és aranyos. Bár lehet ez csak azért van, mert gazdi vagyok. :)
2011. aug. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a Dobermann a gazdájának olyan, mint egy játékos kiskutya, de azért megnézném azt a merészt, aki bemászna egyhez is, sőt, ha be is mászik, mit kezdene vele, mivel az említett keverék kutyám, aki világ életében a házőrzésre volt nevelve, olyan helyre is jártunk, ahol szimuláltuk neki azt, hogy engem megtámadtak, és neki meg kellett védenie, de mikor a Dobival összekaptak valamin, csak azt láttam, hogy szó szerint földhöz vágta a keverék kutyust.... :D . Amúgy meg gondolom nem hátrány, ha szerethető a kutya az aranyossága miatt, és oltári szeretete miatt.... :D
2011. aug. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Nézegetem most azt a linket, amit adtatok és szemet szúrt a Bullmasztiff is! A leírás alapján pont ideális lenne nekem.
2011. aug. 10. 00:25
 10/29 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem akarok senkit megsérteni, és vitát sem akarok, de én, mikor kutyaválasztás előtt voltam, inkább nem németjuhásznál döntöttem, mert az amolyan divat kutya már, vagyis úgy értem, hogy minden második háznál az van, így nem olyan "egyedi"...
2011. aug. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!