Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyám legyen?

Milyen fajta kutyám legyen?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát szeretnék ami a legmegfelelőbb a következőknek:

- Kertben tartásra alkalmas.

- Napi 3 séta egy rövid és két hosszú elegendő neki.Hetente 1-2x úszás.

- Kevés az örökölhető betegségek száma.

- Közepes/nagy testű.

- Könnyen tanítható kezdő kutyás is elbír vele.(Utána olvastam a kutyák nevelésének.)


Ezeken a fajtákon gondolkozom : Husky,Német juhász,Bernáthegyi,Amerikai Bulldog,Akita. De más fajták is szóba jöhetnek.


2011. aug. 15. 02:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Husky:szökős..(általában)

Német juhász:szerintem érdemes:)

Akita:makacs..(általában)

én a német jucit ajánlom :)

De lesz aki okosabb és tutira megmondja:D

2011. aug. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Husky kezdőnek nem való!
2011. aug. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én a németjuhászt ajánlanám legjobban, bár az akita is könyen tanul, de azzal vigyázni kell mert nemszereti a kutyákat...
2011. aug. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ha belejössz akkor kicsit több sport (1 órával többÖ :) Akkor Roéziai Ridgeback, de most sztem akita
2011. aug. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Német juhász de nem tudom hogy úszni mennyire szeret.
2011. aug. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha úszás akkor labrador, vagy valamilyen hasonló vízszerető fajta. Husky ne, nagyon szeretem az enyémet,de nem éppen egy kis házi kedvenc. Ha kevésbé túltenyésztett fajtát választasz az kevésbé lesz beteges. A keverék is jó, pl nem rég láttam német juhász- berni pásztor keverékeket. Gyönyörűek voltak.
2011. aug. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

husky-hoz erős kéz kell, szökős és sétán ha elengeded a pórázról, akkor jön vissza, amikor ő akar

amerikai bulldog-hoz, is nagyon erős ember kell (fizikailag is, de főleg szellemileg), vele ha lehet súlyozni is kell

akita rohadt makacs és önfejű, nem társasági kutya, kiképzése kezdőknek szinte lehetetlen feladat, de profiknak se engedelmeskedik mindig. Egyszerűen mert ilyen a természete, és nem olyan, hogy jajj, most mit akar a gazdám, ugrok neki rögtön, hanem azt csinálja, amihez kedve van, és csak a gazditól függ, hogy mihez lesz kedve...

bernáthegyi, ő lehet, hogy jó lenne, de ő nem a közép/nagy testű kutyák közé esik, hanem jócskán az óriás-okhoz... Kiképzése nem nehéz, de nem is könnyű, vele akár egy tapasztaltabb kezdő is elbírhat, de sétáltatásához fizikai erő kell!

nemét juhász, háát, kezdőknek ő sem a legjobb választás, mert okos kutya, rossz/tapasztalatlan kezek között visszaélhet vele. Ha jársz vele kutya suliba, akkor e fajták közül ő lenne a legjobb választás. (bár az összes fentinek is elengedhetetlen a kutyasuli!)

Szerintem jobb lenne, ha első kutyának nem önfejű kutyát választanál, aki alárendeli magát a gazdának.

Én ezeket a fajtákat javasolnám: bearded collie, belga tervueren/groenendael, berni pásztor, skót juhász, dalmata, ha óriás is szóba jöhet, leonbergi, landseer, újfunlandi

2011. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha utánaolvastál, akkor tudhatnád, hogy akita, amerikai bulldog és husky abszolút nem való kezdő kutyásnak.
2011. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Lehet hogy már késő, de én a bernáthegyit ajánlanám, barátnőnek (N/13) is van, rögtön asztal kezdte hogy lábhoz szoktatta , így már csak az elején szeleburdi.. Ha és nagyon gyorsan tanul!
2011. dec. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem válaszd a pulit!A kertbentartás tökéletes számára, még kutyaház sem kell neki!(Az én kutyám télen se ment be).Nagyon okos,sokan mondják hogy makacs,első kutyásoknak nem való de,ez nem igaz.Nekem is az első kutyám és nagyon sok féle trükkre megtanítottam,tanítom.Ami pedig az úszást illeti azén kutyám nem annyira szereti a vizet de, a hugom pulija nagyon szereti.
2012. márc. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!