Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszakértők, milyen fajta...

Kutyaszakértők, milyen fajta kutyám legyen?

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem volna már egy kutyust, és szerencsére a szüleim meg is engedték, hogy legyen egy. Azonban nem tudok a rengeteg fajta közül választani, hogy melyik is lenne a legmegfelelőbb a számomra.-->ezért: A ti segítségeteket kérem, hogy mondjatok (légyszi) olyan fajtákat, akikre a következő tulajdonságok vonatkoznak:


-30-60 cm-es a marmagassága

-max. 1 órás séta elegendő a számára

-rövid illetve középhosszú a szőre

(heti:1/2 kifésülés)

-jól idomítható legyen

-főként családi kutya legyen, esetleg még házőrző is

-ne legyen ráncos a pofija


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 19. 23:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%

Szia!


A marmagasság nem igazán stimmel, de a többi igen. Ha jó kutyát akarsz ami család barát és okos, tanítható persze nem utolsó sorban az egyik legjobb házőrző én azt mondom ő a Német juhász.Nekem mindig is ez a faja volt. Kimondottan család barát, nagyon okos és tanítható. Ennél jobb kutyát én nem tudok ajánlani. Volt már pár fajta de a Német juhász veri mindegyiket, legalább is a z én véleményem szerint.

2011. szept. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%

-Basenji:


Marmagassága: 38-42 cm

Szőrhossz: rövid

Testalkat: arányos

Tulajdonságai: tanulékony, nem ugatós, kecses mozgású

Fajtabesorolás: Társasági kutya, tehát mivel nem munkakutya, vadászkutya...stb, nem igényel különösebb lefárasztást, nem nagy a mozgásigénye.

Testtömege: 10-11 kg


Egy Tenyésztő:


[link] (magyar tenyésztő tudtommal, csak a weblap idegennyelvű)



Elég drága mulatság, mert ritka kutyafajta. Törzskönyv nélküli "tenyésztőnél" nem is érdemes nézni, mert az úgy sem fajtatiszta lesz, csak max keverék. Akkor meg zsákbamacska, hogy milyen vér van még benne, mennyire lesz hiperaktív...stb.


-Airedale Terrier:


Marmagassága: 56-61 cm

Testtömege: 22-23 kg

Tulajdonságai: Kiegyensúlyozott, jó vérmérsékletű, szófogadó, könnyen kiképezhető. Bátor és fogós.

Szőrzete közepesen hosszú, sűrű, kemény, trimmelni kell.


Egy Tenyésztő:


[link]


-Samoyéd:


Marmagassága: 48-60 cm

Testtömege: 23-30 kg

Tulajdonságai: Méltóságteljes, határozott, félelmet nem ismerő, de soha nem hamis, engedelmes.

Szőrzete: hosszú, dús, hófehér vagy sárgásfehér.

Mozgásigénye: átlagos


Egy Tenyésztő:


[link]

2011. szept. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
és én is a németjuhászt ajánlom
2011. szept. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%
Pumi!
2011. szept. 20. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Pumi? Mégis miért?


Az egyik legmozgékonyabb fajta. Napi egy óra bőven nem elég neki.


Mozgásigénye: Ez a vakmerő és fürge kutya akkor érzi igazán jól magát, ha nagyon sokat mozoghat, ezért nem való olyan személyeknek, akik mindennél többre értékelik a nyugalmas életet. A mindennapos séták mellet rendszeresen lehetőséget kell adni neki arra is, hogy póráz nélkül hancúrozzon. Nem hajlamos a csavargásra.



A Pumi egy örökmozgó juhászkutya...

2011. szept. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Lehet kapni tenyésztõknél nem "görbe"-hátú NJ-t
2011. szept. 20. 07:21
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
munkavonalból persze. de azt nem fogja kielégíteni napi egy óra séta...
2011. szept. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Angol cocker spániel


* Marmagassága 36-40 cm.

* Vannak pörgős egyedek, de nem kifejezetten azok. Napi egy hosszabb sétával simán beéri (a tenyésztőtől kérdezz rá, melyik kiskutya aktívabb, és melyik kanapékutya feeling).

* A szőre hosszú is meg nem is, a lába élein, a hátán, és a combok oldalán rövid szőr nő, amit 3-4 havonta trimmeltetni kell (tépés), a hasán, lábain nő hosszú szőr, de sportosra lehet nyírni. Ha megfelelően van karban tartva, a szőrét nem, vagy alig észrevehetően hullajtja, és nem hagy mindenen nyomot, mint egy rövid szőrű kutya. A szokásos kozmetika mellett heti 1x alapos fésülés, és ezzel bőven beéri.

* Jól idomítható, ha tudja, hogy te vagy a vezér, és veled nem érdemes packázni. Kölyök kora óta rá kell szoktatni az engedelmességre, különben az ember fejére nő.

* Jó családi kutya, remekül beilleszkedik a környezetbe. Házat nem őriz, de jó jelzőkutya, azonnal jelez, ha valaki elmegy az ajtó előtt.

* A pofija nem ráncos :)


A fajta hátránya, hogy mostanság gombamód elszaporodtak a tenyésztők (illetve szaporítók), akik "színre" tenyésztenek (divatos ma a csoki, a coboly, meg a cser), ezért hatalmas a beltenyészet, és sokan nem törődnek az örökletes betegségekkel sem. Ráadásul beindultak a "kutyagyárak", ahol a szukák állandóan ellenek.

Így ha ilyen kutyát szeretnél, amikre odafigyelj:

* A kennelben kevés tenyészegyed

* Évi maximum 1 alom (akárki mondhatja nekem, évi szinten 5-10 alommal nem lehet normálisan foglalkozni, és szocializálni őket!)

* Kerüld a divatszíneket!

* A nagy beltenyészetet!

* A szülők rendelkezzenek PRA, FN és HD szűréssel

* Köss adás-vételi szerződést, és kérj GARANCIÁT!


Egy nem divatszínű, jobb kutya ára 70-80 ezer Ft körül van.

2011. szept. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%

kedves kérdező , plüsskutyát javaslok, mivel a kérdéseidből azt szűröm le, hogy fogalmad sincs a kutyákról !

cirka 150 fajtára érvényes az általad felsorolt tulajdonságok .

a baj a következő :

fogalmad sincs mivel jár egy kutya, mennyibe kerül a tartása, és ,hogy a család többi tagja is részt KELL hogy vegyen a tartásából, képzéséből, mozgatásából .

persze,tudom ,hogy túlzok, de a menhelyek azért vannak tele, mert a hozzá-nem értő gazdi kutyát akart, de nem értett hozzá !!

javaslom inkább szánj rá kis időt : kutyakiállításokon a tenyésztőktől sok jó tippet kaphatsz,

kutyasuliban megláthatod a kutyákat munka közben!

kutyafuttatók, ott meglátod a jó és rossz gazdi közötti különbséget, és persze a család többi részének is teljesen 100 %-ig melletted kell állnia.

( saját és ismerősök tapasztalata , a legkönnyebben kezelhető fajták : golden retriver ( ezt javasolnám !!)

labrador, német juhász.

és természetesen mindezek keverékei !!!

nem kell feltétlenül törzskönyves fajkutya !

ami kell : ivartalanítás !, megfelelő mozgatása a kutyának, és persze a nyugalom !!!!!!!!!!!

mert érdekes módon a belső tulajdonságokról, ami a következő 10-15 évig minden percben érezni fogsz ,semmit sem írtál, persze, hiszen ez a lényeg ,és te még nem nagyon értesz hozzá !

2011. szept. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

hm...

sajnos egyet értek az előttem szólóval...


az, hogy "melyik is lenne jó számodra" nagyon rossz megközelítése a kutyatartásnak.


minden kutya egyedi, egyszeri érző lény, hiába vannak díjnyertes szülőktől, az alomban akkor sem sorozatgyártott álomkutyák vannak.

(pontosabban minden kutya álomkutya, ha jó kezekben van.)


Gyereked sem úgy lesz, hogy leemeled a polcról, amelyik személyiség és vérmérséklet a legideálisabb számodra.:D


Azt javaslom, kezdő kutyásként, ha jól átgondoltad, hogy MIÉRT szeretnél kutyust, és élete hátralévő 7-15 évében ugyanúgy tudsz vele foglalkozni, menj el egy menhelyre.

Azonnal fogsz találni olyat, akit nem tudsz otthagyni és tökéletes társad lesz, ha Te is tökéletes társa leszel!


A "jó kutya" mindig a gazda függvénye is.


Én sok kutyát sétáltatok, általában az elhanyagolt, megunt, kezelhetetlennek minősített kutyáikat bízzák rám olyan emberek, akiknek nincs szívük kitenni a kutya szűrét, de már nem is nagyon foglalkoznak vele.

(100 ft/séta a díjjam, ami csak képletes összeg, a kutyákért csinálom, nem magam miatt.)


Érdekes, a kezelhetetlennek titulált kutya nálam valamiért kezesbárány lesz...

a harapóst beengedem a kertbe, kicsit elvan az enyéim közt, egyedül egy falka ellen nincs kedve janiskodni...:)



de volt, hogy az én egyik kutyámmal voltak gázok, állandóan kiszökött. (akkor még nagyon kezdő kutyás voltam.)

Ette a szomszédok csirkéit, kiborogatta a kukákat, pedig minden volt, csak éhes nem.

Rájöttem, hogy ennek a kutyának kevés a napi 2 óra séta (ebből 1 óra bringával).

Építettem neki egy agility pályát. Minden nap kap feladatot, és láss csodát, esze ágában sincs "magának keresni hobbit...:D"



Szóval jól gondold át, rengeteg olyan "gond" merülhet fel, ami miatt csalódni fogsz a kutyában, mert rögtön a te elvárásaidhoz kellene idomulnia, de kezdő kutyásként még nem is tudhatod, hogyan kommunikálj vele megfelelően ahhoz, hogy megértse, mi merre hány méter...:)


ha döntöttél, légyszi írd meg, nagyon kíváncsi vagyok!

2011. szept. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!