Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy lakásban tartott kutyának...

Egy lakásban tartott kutyának mennyire kínzás az, hogy nem végezheti a dolgát, amikor akarja, csak a napi háromszori séta alatt?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem kínzás, ha nem mehetek el naponta 6x wc-re, mert annyi munkám van...ő is ki kell, hogy bírja 5-6 órán át.


Ja, én 4x, de inkább 5x viszem le egy nap.

2011. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Megszokják, nem kínzás.


Kertes házban lakunk, kint volt a kutya helye, de eljött a kerítéscsere ideje... Pár hétig megkötve volt, esténként pedig a házba beengedtük aludni. Imádta...

Azóta sem tudjuk kitenni, szeret a közelünkben lenni. Megtanult kikéredzkedni, és inkább kibírja, hogy ritkábban ürít, mintsem hogy kizárjuk éjjel.

Mondjuk ez engem már bosszant, de kutya mindent megtesz az ügy érdekében....

2011. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem sem kínzás. Ha meg nagyon nem bírná akkor úgyis oda csinálna vhová:)

Az én kutyám simán bírja, de éjszaka kimegy a szobából az előszobába és ott végzi el a dolgát, pedig lefekvés előtt le szoktam vinni.

2011. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Neked mennyire lenne rossz visszatartani a szükségedet, ha csak 3x mehetnél wc-re egy nap? Ha nem tudod máshogy megoldani, csinálj neki egy almos kutya wc-t, mint a macskáknak, és tanítsd meg neki, hogy oda végezze a dolgát.
2011. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámnak tökéletesen elég 2 séta is az a durva, sőt most van egy ideiglenes kutyám és neki is. Ha megoldom, hogy le tudjam vinni őket dél körül, vagy délután, akkor nincs pisi-kaki (persze a kan azért jelölget, de a szukánál semmi) csak bohóckodás, szaglászás. Egy darabig vittem lefekvés előtt is, de tök felesleges. Reggel kint vagyunk egy jó fél órát, este másfelet, és tök jól elvannak.
2011. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne kínzás? Másrészt a kutya meg nem olyan, mint az ember, ezeket a szükségleteket nem lehet úgy visszatartani, ha már nagyon kell, akkor úgyis pisilnének, kakilnának. Pl. az idős kutyák már bepisilhetnek, akármennyire is vissza akarják tartani. Amúgy nekem a kutyám a saját kertünkbe sem végzi el a dolgát, mert így tanítottuk és ő is így szokta meg. Persze, kint van a kertben, szaladgál, játszik, de kaki 100%, hogy csak a séta alatt van, pisilni is nagyon ritkán szokott a kertbe. Én nagyon gusztustalannak tartom, ha a kutya a kerten belül végzi a dolgát, ezért tartottam fontosnak megtanítani, hogy ne tegye. Cserébe napi 4 séta ebből egy hosszú.
2011. máj. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az előzőnek tök igaza van. A kutya alapvetően tiszta állat szeretne lenni, aki nem piszkít oda, ahol az élettere van (az enyém a parkban is kimegy szélre) szerintem sokkal inkább kínzás, ha a kertben "maga alá" kell csinálnia, vagy ami még rosszabb, egy kennelben, vagy egy láncon.
2011. máj. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem azért a 2 séta már kínzás. Én sem bírnám ki 12 órát.
2011. máj. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előző hozzászólókkal. Az én kutyám is elmegy vagy 60 méterre wc-zni a futtatón. Sosem oda kakál ahol ülünk. Ő is napközben maximum 5-6 órát kell kibírnia ami egyáltalán nem sok és cserébe délután lent lehet másfél órát este pedig egy órát.
2011. máj. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!