Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba melyiket válasszam az...

Lakásba melyiket válasszam az alábbi fajták közül?

Figyelt kérdés

Először a körülmények:

kb 70 nm lakás, van egy másik kutya, aki most másfél éves bichon, lány. Egész nap otthon vagyok, sose lenne egyedül. Művész vagyok, ezért sokat járok szabadba, mozogni is szeretek.

Az alábbi fajták közül melyik érezné jól magát velem?

- rövidszörű magyar vizsla

- mudi

- border collie

- labrador retriever

- Más fajta is szóba jöhet, nem bánnám, ha okos lenne, tanítható, ha nem fáradna el ha túrázni támadna kedvem. Még ennél nagyobb is szóba jöhet, dán dog akár, de a nyálcsurgatást nem bírnám tolerálni.

Köszönöm kedves válaszolók!


2011. aug. 15. 13:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a kutyáknál ez nem egészen olyan, mint nálunk, hogy egész héten a lakásban döglik nyugodtan, nem ugat, nem zajong, nem őrjöng, de hétvégén bírja a lovastúrát.


Mondjuk egy foxit még el tudnék képzelni. Vagy ír farkaskutya?

2011. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Mint említettem, legalább napi 4-5 órát a szabadban töltök. Nem értem, ez miért jelenti azt, hogy egész héten a lakásban döglik?
2011. aug. 15. 15:02
 13/19 anonim ***** válasza:
a labradort tudom ajánlani, okos, nagy a mozgás igénye, ragaszkodó :)
2011. aug. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A 4-5 órát közben írtad, amíg én gépeltem a válaszom, így még nem láttam, amikor fogalmaztam, bocs.


Továbbra is a foxit ajánlanám.

2011. aug. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én meg továbbra is egy nagy mozgásigényű keveréket.

Én a Tordaszoora szoktam lejárni és onnan ők ketten a szívem csücskei:

[link]

[link] (mondjuk őt csak akkor ha van kutyás tapasztalatod)

Az enyém is onnan van, és a legjobb kutya a világon és bringázni simán jön velünk 20-30 kmt is:

[link]


A 4-5 óra alatt gondolom nem csak a kutyával foglalkoznál, hanem verset írnál/festenél/olvasnál/szobrászkodnál/dalt szereznél azalatt... addig a kutya feküdjön melletted? Mondjuk egy idő után megszokná...

2011. aug. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

mindegyik kutya tanítható,csak némelyik fajta inkább nehezen.

nagy mozgásigényű fajták az agarak,ír farkaskutya,dog,dobermann,terelő kutyák,vizslák,spánielek,hajtó ebek pl:beagle,francia kopó,nagyon sok kutya közül tudsz válogatni.

2011. aug. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az agár és az ír farkas pont h nem túl nagy mozgásigényűek - ezt általában csak gondolják akiknek még sosem volt agaruk :o))
2011. aug. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem értem miért gondolják úgy, hogy lehetetlen vizslát lakásban tartani. Pont, hogy jobban szeret a gazdi mellett feküdni az ágyon, és lustálkodni, mint szaladgálni. Persze szükséglete, de ha úgyis bent van a lakásban akkor is, ha kertesházban tartják, akkor a kerti labdázást a kutyafuttatón is meg lehet ejteni. Így pedig elég neki 2 és fél-három óra intenzív mozgás. Tehát tulajdonképpen bármelyik fajtát lehet ezek közül választani. Én vizslát vennék, ha lenne rá lehetőségem.:)
2011. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia!:)


ha kis testű kutyával is "beérnéd", nekem van 3 kölyök kutyám...:)

keverékek, gazdira várnak, az anyukát már vemhesen fogadtam örökbe.

1 kölyköt megtartok (bár ő már a 4. kutyám lesz...)


Küldhetek fotókat is...:)


Ha valakik, hát ezek túrára termettek, pláne a kis fekete kan, pár hetes kora óta jön velünk mindenhová magától, macskához, kutyához, emberhez szokott, ragaszkodó, imád sétálni - én is több órás túrákra szoktam vinni őket...:)


Itt most a 6 kutya kicsit kemény, de Pocaknak vemhesen esélye nem lett volna gazdát találni, azt meg nem akartam, hogy ilyen állapotban a menhelyes sínylődjön.

Na szóval érted...:)



Küldjek képet? *széprebesgetiapilláit*:D

2011. aug. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!