Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lepetézett a kullancs a...

Lepetézett a kullancs a kutyámra? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Voltunk kirándulni az erdőben, és biztos ott szedte össze. Egy volt a szemei között, ami belement, ki is szedtem neki. De az úgymond normális méretű volt.

Aztán találtam a könyökénél 2 db ici pici, kb fél mm-es fekete kullancsot, plusszba még egy még kisebbet, ami átlátszó volt.

Most (2nap elteltével) azóta nem voltunk olyan helyen ahol összeszedhetett volna kullancsot, szedtem le a szőréről 2 db ugyan olyan mini feketét, és ezek után (takarítás után) körbejártam a lakást, és egyenlőre 8 db-ot szedtem még össze a parkettáról!!!

Lefényképeztem:

[link]


Mit csináljak szegénykémmel? Létezik jó kullancs irtó sampon?

Pedig be van csepegtetve kullancsirtóval!


2011. aug. 15. 14:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért szedtél össze a padlóról, mert be van csepegtetve kullancs írtóval. Amelyik belement, ott döglött meg, A többi leesett róla. Fésüld át sűrű fésűvel.
2011. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kullancs nem petézik le a kutyán. Ezek -már ha tényleg kullancsok- akkor szerencsére elpusztultak, hála a cseppeknek. Örülj neki, pont ez a lényeg. Ha 10-ből csak egy kezdte el szívni a vérét, az nagyon jó arány.

De ha meg akarod fürdetni, akkor neostomosannal csináld. Olvasd el a leírását, az azonnal kiöli a kullancsokat, bolhákat.

2011. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!