Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg tudom valahogy tanítani a...

Meg tudom valahogy tanítani a 7 éves kutyámnak, hogy rendesen sétáljon? (katt)

Figyelt kérdés
A kutyámmal az a problémám, hogy nem lehet vele normálisan sétálni az utcán. Huzatja magát, már-már megfullad, de nem tud normálisan sétálni mellettünk. Ő egy közepesen kisméretű kutyus. Mivel ez a probléma van vele, nem tudom elvinni az állatorvoshoz, mert kínszenvedés vele végigmenni a városon. Ezért csak a házhoz hívást tudjuk bevállalni, ami drágább. Szerencsére a mamám udvara nagy, így ott el tud szaladgálni, már amennyit szaladgál egy "öregedő" kutya, de tudom, hogy rossz neki így, hogy nem sétálhat "kint". Tud valaki ötletet adni, hogy taníthatnám meg, hogy rendesen sétáljon, és ne huzassa magát? Kisebb korában megtanítottam a pacsira, ülésre, fekvésre, tehát nem reménytelen eset... :)
2011. aug. 15. 18:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

1. hámmal sétáltatod vagy nyakörvvel?


Én a kutyámat sokáig hámmal vittem, de annyira húzott hogy elegem lett belőle, vettem egy nyakörvet, óóó azóta mint akit kicseréltek, el se mer moccanni mellőlem, gondolom furcsa neki ha húzni akarna akkor szorít a nyakán.

Nnn azóta mi tududnk szépen okosan sétálni. :-)

Most már büszke vagyok rá.

2011. aug. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hát igen a hámból a nyakörv átmenet jó ötlet volt. De ha már nyakörvet használ akkor valami olyan dologra van szükség ami azt mondja neki:- Héjj, én vezetek, hova sietsz!!! Ez pedig: A szöges nyakörv, A mi kutyánknak méh jobb is mert hosszú szőrű német juhász,és így sajnos ezt is kevésbé érzi meg. De nem mondom tovább hogy mivel próbálkoztunk de mivel ezt is lehet kapni ez se kínzó eszköz.... :)
2011. aug. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
7 év alatt eddig ez nem jutott eszedbe????
2011. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
de, képzeld, többször is vittük már orvoshoz, de nem igazán ment neki a normális séta...
2011. aug. 16. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!