Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszam?

Melyik fajtát válasszam?

Figyelt kérdés

Erdélyi kopó vagy német juhász?

Vélemények a 2 fajtáról?

15/F melyik kutyával tudnék jobban bánni,3 éves korom óta mindig volt kutyánk.


2011. aug. 15. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
A német juhász nagyon okos és engedelmes :D Az erdélyi kopót viszont nem tudom, milyen.
2011. aug. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kicsimelcsi ***** válasza:

én németjuhászt választanék szimpibbek ;)

de a te döntésed

2011. aug. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Biztos hogy erdélyi kopót választanám. Szinte már undorodom a "már a fülemen jön ki" fajtáktól. Szinte minden 5.házba német juhász van.. erdélyi kopót te hol látsz? Minden féle képen erdélyi kopó!; Sok mozgást igényel (akárcsak a német juhász), okos, kicsit makacs, de ha már ilyen rég óta van kutyátok biztos bírsz majd vele. Figyelni kell arra is, hogy vadászkutya,kopó ..ezért majd a virágokat biztos kiássa, vakondtúrást stb..
2011. aug. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
német juhász ra szavazok én is. okosak is.
2011. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szép dolog, hogy eszedbe jutott az erdélyi kopó. Én őt javasolom. A német juhászkutya nagyon elcsépelt, ráadásul méretre nagyon összementek és a küllem vonalasok lejtős fara nevetséges. Ha már ilyet veszel, akkor munka vonalast, vagy pedig a régi nagyobb fajtából (68-70cm marmagasságú), ha még találsz.


A német juhászkutya univerzális munkakutya, okos, engedelmes. Mindenhez ért, de semmiben sem a legjobb.


Az erdélyi kopó vadászkutya, tehát szintén munkakutya, de teljesen más jellegű, mint a németjuhász. A nyomkövetésben jobb mint a NJ, agilityben kb. ugyanott vannak. ŐV-re nem szabad kiképezni.


Mivel a 9 magyar fajta egyike és ritka, nem mindennapos kutya, okos és remek társ, én a helyedben őt választanám.

2011. aug. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én inkább a Német juhászt javaslom. Okos,engedelmes kutya. Nekem már volt Erdélyi kopóm egy kan. Nagyon okos és értelmes kutya ő is. De azt szereti a legjobban ha nyumot kereshet vadászni viszik. És igazán csak egy ebernek nyílik meg a családban a többi ember nem nagyon érdeklei.
2011. aug. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ok,köszönöm.

Mindenkitől a választ.

2011. aug. 16. 09:28
 8/9 kicsimelcsi ***** válasza:
na melyiket választottad?
2011. aug. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
még nem döntöttem....
2011. aug. 16. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!