Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek csak túlaggódom?

Szerintetek csak túlaggódom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy szeretném ivartalaníttatni a kutyusom. De valamiért félek tőle.:S Vagyis ez mégis csak egy műtét. Tudom hogy jót teszek a kutyának és lehet, hogy csak túlaggódom. Szerintem az is közbe játszik, hogy nagyon régen a szüleimnek volt egy kutyája akit elvittek egy farokvágásra (nem kérném ehhez a kommenteket..) és a kutya nem élte túl a "műtétet"..
2011. aug. 15. 23:00
 1/5 anonim válasza:
Szerintem ne aggódj, a kutyámnak vagy 12 éve volt az ivartalanítása, akkor sem számított nagy dolognak, akkor képzelheted most mennyire rutinműtét egy állatorvosnak. De menj el egyhez és biztos tájékoztat ha van valami veszély.
2011. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt a kutyát bizti farokvágásra vitték? Nekem azt mondták, olyat már csak egynaposan csinálnak. Az enyémnek is vágva van, mi így kaptuk.

Mi ősszel visszük ivartalaníttatni, mert több előnye van. Megelőz egy rakat rákos megbetegedést. Nem hiszem, hogy manapság is olyan kockázatos az altatás, mint "nagyon régen".

2011. aug. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nincs sok félnivalód. Több előnye van, mint kockázata!

Nem árt ha ezt elolvasod :)

[link]

2011. aug. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Farokvágás?? Ne nevettess már! Az nem műtét! Istenem. Én a kiskutyák farkát itthon szoktam levágni, bár sajnos emiatt sokan nem veszik meg a kutyusokat,pedig gyönyörűek, de ennek a fajtának le kell. Hülyeség, ebbe nem halhat bele egy kutya! Állatorvos levágja, aztán elköti. Komolyan, honnan hallottad ezt a marhaságot?
2011. aug. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem bizonyos fokig jogos az aggodalom, az altatás mindig kockázat. Olyan dokit válassz, aki altatógéppel altat, az ma a legbiztonságosabb. És ha olyan fajta, akinek lehet lgycsőszűkülete, akkor mindenképpen nézess egy mellkasröntgent előtte.
2011. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!