Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy ne ugassanak...

Shelli kérdése:

Mit tegyek hogy ne ugassanak ennyit?

Figyelt kérdés
Két kutyám van. Kertes házban élünk. Rendszeresen sétálunk is velük. Mégis estére megbolondulnak, és ugatnak, ugatnak, ja meg ugatnak is órákon át.... Ha az utca többi kutyája is ugat akkor nem baj, biztos okuk van, de mikor síri csend van este és éjfél körül én nem értem. Félek nehogy megmérgezzék őket vagy valami... Ötlet?
2011. aug. 15. 23:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt szinte lehetetlen nekik "megtanítani hogy ne ugassanak..
2011. aug. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ivartalanítás és éjjelre bezárod őket
2011. aug. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nincs a kertben sün? Az enyémek órákon át képesek ugatni miatta, vagy esetleg más rágcsáló állat, macska ami bemegy a területükre és azt ugatják. Csak úgy jókedvéből nem szokott a kutya ugatni, főleg a kitartó hangos ugatás általában jelzés a gazdának ,hogy valaki bement a területükre.
2011. aug. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Bezárni?Tök okos ember lehetsz!
2011. aug. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
"Bezárni?Tök okos ember lehetsz!" viszonyítási alap kérdése, hozzád viszonyítva pl. zseni vagyok
2011. aug. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nagyapám ilyenkor azt csinálta, hogy erőspistát tett a szájukba, és befőttes gumit tett rá, hogy ne tudják kiköpni. Nem vicc, tényleg. :D Te alkalmazz valami más módszert.
2011. aug. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak üzenem: tényleg valóban nagyon jó ötlet. Sokat tudnak az öregek.:) Ilyen eszembe sem jutott volna.. csak sokan inkább hallgatják az ugatásukat és szenvednek tőlük, minthogy ezt megtegyék mert hogy "jajj szegény kutyának az rossz". Nem kibírja? Ne szenvedjek már tőle!
2011. aug. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pontosan mit jelent az, hogy rendszeresen sétáltatjátok őket? Estefelé vidd el őket minden nap 2 órás sétára, közben fussatok is, vagy ha olyan helyen tudtok menni, akkor engedd el őket. Egy fáradt kutya nem fog órákig ugatni.

Ha egy kutya látszólag ok nélkül, sokáig ugat, az általában azt jelenti, hogy unatkozik, nincs lemozgatva.

2011. aug. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a kutyáimat este 6 órakor szoktam elvinni sétálni és olyan 7 óra fél 8 felé érünk haza. Egy pulim és egy Foxim van. Az úton pórázon sétálnak aztán meg kint a mezőn elengedjük őket hogy fussanak. Mikor visszaérünk holt fáradtak. Megkapják a kajájukat és egész este alszanak. Néha szoktak ugatni az ényémek is magukba pl. macska vagy egér akkor a séta nem sokat ér.
2011. aug. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Valaki Renáta ***** válasza:
100%

Nem vagyok kiképző, csak a saját kutyáimmal szerzett tapasztalatok alapján írhatok.

Semmiképpen sem megengedett nálam a "kollektív őrjöngés" :) 4 kutyával ez már túl sok lenne.


Végül nekem a virágspriccoló vált be, illetve ennek nagyobb formája a slag.

(Egyébként nem félnek a víztől, de ezt utálják, főként hogy látják rajtam hogy ez büntetés.)


Szóval most már kiabálnom sem kell, elég ha csak megfenyegetem őket a kezemmel.

Amikor kint vagyok velük, akkor meg sem próbálják az ugatást. Én ennyit tudtam elérni.


De előtte mindenképpen érdemes lenne megnézni valahogyan mit is ugatnak, van-e konkrét oka. -Mint ahogyan ezt előttem is írták.- Lehet hogy a séta után történik valami ami kiváltja. (Láncra, kennelbe kerülnek stb.)

(Én eltakartam a kerítés azon részét ahol a legtöbbet tomboltak eleinte.)


(De az is fontos hogy a séta folyamán tudjanak rohangálni is, ne csak pórázon menjenek, hanem rendesen le legyenek dolgoztatva.

Agyilag is el kell őket fárasztani, erre az olyan helyek nagyon jók, ahol sokat lehet szimatoltatni. stb.)

Pl. Egy agility iskola is nagyon jó buli szokott lenni a kutyáknak.


Egyébként minden kutyánál más válik be! Kísérletezgetni kell, túl kell járni az eszükön valahogyan.

2011. aug. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!