Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyája is rohan ennyit?...

Más kutyája is rohan ennyit? Hogy már alig kap levegőt?

Figyelt kérdés
Három kutyám van. Ha megyünk sétálni, az egyikük mindig szalad. Folyamatosan, ha szólok neki, jön, de szalad előre 5-6 métert, majd vissza. Nem, nem kocog, szalad, mint az őrült. hosszú sétákra szoktunk menni, de háromnegyed óra-óra után már előreszalad ugyanúgy 5-6 méter lefekszik, és alig kap levegőt, úgy liheg. Egy spániel-vizsla keverékről van szó. 1 éves, mindig is tiszta izom volt, de eddig nem rohant ennyire. Az állatorvos szerint a vadászösztön, főleg most azért, mert, jobban érzi a szagokat. Hogy lehetne "lassítani" rajta. A másik két kutya teljesen normális tempóban halad velünk. :D Félek, hogy egyszer rosszul lesz, főleg a meleg miatt.
2011. jún. 17. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
vigyél magaddal feltétlen vizet a sétákra!! egyébként szerintem nem különösebben baj, ha visszamegy hozzád. úgy értem az nem baj, ha elfut akkor,ha vissza egy hozzád. hadd rohangáljon, vezesse le az energiáját, tepedig vigyél egy kis műanyag dobozt és egy flakon vizet, hogy mindig meg tudd itatni:)
2011. jún. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, vizet viszek, és le is hűti magát, mert erdőd részen is megyünk, és egy tóhoz is kiszoktunk menni, ahol úszhatnak is. Csak ez zavar, hogy egy óra után így is nagyon kapkodja a levegőt.
2011. jún. 17. 20:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk pórázra foghatod.


Ha téged zavar a szaladgálása, vagy aggódsz a meleg miatt, akkor kösd pórázra legalább amíg ilyen meleg van. Kora hajnalban, vagy késő este had szaladgáljon, de melegben, napközben, tűző napon én is aggódnék miatta.

2011. jún. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindig rohan. Reggel is, napközben is. Szoktam pórázon vinni, de akkor meg látszik rajta, hogy "rosszul esik neki", hogy a többi szabadon van.
2011. jún. 17. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:
pórázon kéne megtanítani sétálni! nemcsak őt de mindegyik kutyát-közterületen kötelező is a póráz használata-egyébként meg a kutya izgatottságát, hiperaktivitását is lehet kezelni, ez egy ember által kreált viselkedésminta-rosszul időzített jutalmazás, megerősítés és kevés szabály, kevés munka(szellemi és fizikai), jellemezheti a kutyád életét-ez egy vadászkutya keverék esetében ezt eredményezi
2011. jún. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

-.-

Leírtam, hogy gyakran megyünk sétálni, és sokat is foglalkozok velük. Jól nevelt kutyák, nem is megy el tőlünk, max 5-6 méterre, ahogy meg lett tanítva. Közterületen pórázon van, de azt is írtam, hogy erdős területen megyünk, és tópartra is. Ott, ahol vagy senki, vagy ismerősök vannak, minek tartanám pórázon? Akkor mindegy lenne, ha nem is vinném sehova.

2011. jún. 18. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!