Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne ugassanak...

Mit tegyek, hogy ne ugassanak a szomszéd kutyák?

Figyelt kérdés
Nekünk is van egy kutyánk, akivel naponta több órát játszunk kint az udvaron. Meg amúgy is, ha kint vagyunk mindig körülöttünk sündörög. Köztünk és a szomszéd között csak egy drótkerítés van. Tehát látják egymást a kutyák. A szomszéd kutyái állandóan fel-alá szaladgálnak, ugatnak, mintha meglennének őrülve. Ha jön hozzánk valaki, jó idő van, természetesen kiülünk a kertbe, akkor is ugatnak mindig. Nagyon idegesítő. A mi kutyánk higgadt, nem megy oda hozzájuk. Sokszor szegényem rágja pl. a csontot, kényelmesen fekve, azok meg majd széttépik a kerítést, úgy ugatnak. Nem igazán foglalkoznak velük, csak vannak. Egy szép szava nincs senkinek hozzájuk. Elzavarják, ha örülnek az embernek. Néha megszoktam simogatni őket. Sajnálom őket. Tudok valamit tenni?
2011. ápr. 25. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak a kerítés átláthatatlanná tétele segítene talán.
2011. ápr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
ez a dolguk....szokd meg!!!! :) Amúgy nálunk is látják a kutyák egymást és tényleg meg lehet szokni...Vagy vidd be a lakásba
2011. ápr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, dolgozunk rajta.. Sövényt ültettünk már, de ez azért idő, míg megnő.
2011. ápr. 25. 17:40
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez a dolguk!! De azért az már idegesítő! A kutyánk olyan 60 kg.. Nem szeret bent lenni amúgy sem, mert beszokott jönni. Még télen is jobban szeret kint lenni. Én azt nem értem, hogy minek tart kutyát olyan, aki nem tud foglalkozni vele.
2011. ápr. 25. 17:43
 5/10 tetris ***** válasza:
Ha van a kutyádnak olyan játéka, amit már megunt, azt átdobhatod a szomszéd kutyáknak, hátha eljátszanának vele.
2011. ápr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vegyetek napozógyékényt(viszonylag olcsó, bár nem tudom mennyi a kerítés) és ezt rakjátok fel a kerítésre..és így nem fognak belátni a szomszéd kutyák.


Ilyet:

[link]

2011. ápr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A nádkerítés is olcsó, kimondottam drótkerítésre van kitalálva. Nálunk is az van fent a dródkerítésen, és a sövény is nő mellette.
2011. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Idővel megszokják egymást, nálunk is ez ment...fel alá rohangáltak, hergelték egymást. Idő után unalmassá vált nekik, már természetesre veszik egymás látványát...mellesleg, sövény vagy akármi a kerítésre semmit sem old meg, mert attól még ugyan ugy hallják, érzik, sőt látják is egymást kis réseken keresztül..
2011. ápr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Nádszöveten már túl vagyunk.. Sokban volt, és talán 2 évet bírt csak, le kellett szednünk, mert tönkrement. Sokban volt, így újra nem szeretnénk, nem csak pár méterről van szó.


Attól tartok, hogy ezt nem fogják azok a kutyák megszokni... Több, mint 4 éve élünk így. És már nagyon zavaró az az egész.


gondoltam, hogy beültetem akár borostyánnal. Az fut mindenhova, nem kényes növény. De az meg szétnyomná a kerítést úgy vélem. No meg a sövényből sem biztos, hogy lenne valami akkor.

2011. ápr. 26. 07:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor le kell bontani a drótot, és egy normális kerítést kell húzni. Ami ugyan sokkal többe kerül mint a nád kerítés, de sokkal jobban fogja bírni.
2011. ápr. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!