Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyugtatót vegyek a...

Milyen nyugtatót vegyek a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Palotapincsi kutyámat szeretném megnyiratni, de sajnos nem igazán kedveli a kozmetikázást, mindig nagyon ideges olyankor, morog, néha odakap, a gép hangját egyszerűen nem viseli el.

A segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen nyugtatót vehetnék neki, ami tényleg használ, és a nyírás ideje alatt nyugton maradna.

Előre is köszönöm a segítségeteket, és a válaszokat!

Szép napot mindenkinek!


2009. ápr. 14. 13:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Sedalin Forte gél vagy tabletta formában, nekünk ez vált be Ebecskémnél. Nem kábul be tőle, csak nyugton marad. Orvosi rendelvényre kapható állatpatikában, adagolás az eb súlya szerint.
2009. ápr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az orvososat. Általában Sedalint szoktak ajánlani, de az adagolás és esetleges szervi problémák, allergiás reakció miatt beszéld meg vele!
2009. ápr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Azért nem a nyugtató az egyetlen megoldás!


Ez alapvetően egy nevelési probléma, amit tudom sokkal könnyebb egy bogyóval megoldani, de van rá más megoldás is.


ha keresnél egy szakembert biztos vagyok benne hogy néhány hét alatt meg lehetne oldani a problémát.


Attól még hogy nyugtatóval lecsillapítod, vagy lelassítod a kutyát, Ő még ezt stressznek éli meg! nem jobb lenne bogyó nélkül?!

2009. ápr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván jobb lenne nyugbogyó nélkül, erre is kell törekedni, de ha ideges a kutya, akkor a stresszérzetét csökkenteni kell és lehet is ilyen módon. A nyugtatók épp arra valók, hogy a stressz megélésének erősségét, intenzitását csökkentsék, tehát az érzet nem ugyanaz. Persze, ezt alapból neveléssel kell(ene) elérni, de bizonyos fajtáknál ez nehezebb. A palotakutya is ilyen.

Nem feltétlenül rossz gazda és nem ettől rossz gazda az, aki nyugbogyót ad a kutyájának, én pl sok esetben helyeslem, az állat érdekében. (...)

Kis segítség:

Az eb akkor agresszív, ha

1) Fél (megoldás a helyzet ellen "gyengített vírussal beoltani", azaz mind többször olyan a várható stresszhelyzethez képest könnyített, de hasonló szituba hozni, majd jutalmazni őt. Sok idő, türelem. Kozmetikustól való félelemre megoldás, tréning egy kutyakefe, amellyel mi, majd idegenek fésülgetik őkelmét. Be lehet vetni a hajszárítót otthon hasonlóképp, nagyon fokozatosan)

2) Aki nem tekinti falkavezérnek a gazdáját, emiatt úgy gondolja, hogy majd ő megrendszabályozza a helyzetet. Vannak praktikák, amelyekkel gyakori, de nagyon szelíd módszerekkel meg lehet érttetnia kutyával kia főnök úgy, hogy szinte észre sem veszi. Ők más nyelvet beszélnek, mint az ember, mégis jobban ismernek, értenek minket, mint mi őket. A feladat az, hogy a kuztyák nyelvén kommunikáljunk velük.

Elnézést a hosszúságért, de hátha segítettem.

:)

Vidám kutyázást és gazdizást mindenkinek!

2009. ápr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, aranyosak vagytok!


Utolsó válaszolónak: valóban sokkal humánusabb megoldás lenne tabletták nélkül, de sajnos egyelőre ez tűnik megoldásnak.

Kis kora óta vittem nyiratni, próbáltam hozzászoktatni, de egyszerűen nem megy. :-( Tanítgattuk is pici kora óta, sokat foglalkoztunk vele, de a kozmetikusnál mindig elkapja a gépszíj... :-( Amúgy nagyon édes, imádnivaló kutyus.

2009. ápr. 14. 13:53
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Semmiképpen nem normális ha egy kutya félelemből támad!

És igenis kezelhető! nekem ne mondja senki hogy sajnos a bogyó a megoldás, mert ha akar tenni ellene, akkor tesz!!!!


És nem hiszem hogy nem lehet elhalasztani a kozmetikázást vagy megoldani a nyírást mondjuk ollóval vagy mechanikus nyíróval, addig amíg helyre nem jön a dolog.


Ez nem egy elkerülhetetlen dolog, és nem gondolom hogy a nyugtató lenne a legjobb megoldás, főleg mert rengeteg mellékhatása lehet főként kis testű kutyáknál!


most meg lehet kövezni de ez a véleményem!

2009. ápr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Előző kommentem a 13.45-ös hozzászólónak írtam - a félreértések elkerülése végett.:-)


13.53-as hozzászóló: köszönöm Neked is a válaszodat! Egyetértek Veled!

Különben érdekes, ha otthon fésülöm, vagy levágom a fenékénél a szőrt, semmi baja nincs, kicsit küzdeni kell vele, mert mindig leül :-) , de nem morog, hagyja magát.

Rajtam kívül még Apumnak és Anyumnak fogad szót, senki másnak...

Valószínű a probléma akkor az idegenekkel lehet...


Azért majd kikérem az állatorvos tanácsát is, hátha felír valamit a kutyusnak.


Köszönöm szépen még egyszer Mindenkinek aki segített!

2009. ápr. 14. 14:00
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Idegenekhez tréningezd a kutyát, a palotakutyánál ez nem olyan könnyű, de megéri.:) 13:53-as vagyok, aki állatorvos. A Sedalin nem rossz gyógyszer kutyáknak, mellékhatása mindennek van. Ha az eb általános egészségi (keringési) állapota rendben, akkor ezzel,m vagy egyéb nyugtatók alkalmankénti adásával nem lehet gond.

Ezzel együtt tréningezni kell a kutyust.

2009. ápr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha pestiek vagytok,vigyétek el a Cerberos Kutyaiskolába a szocializáció-rehabilitáció foglalkozásra,még ingyenes is.

Biztos,hogy lenne más megoldás is,mint nyugtatóval tömni.

2009. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Szerencsére jó egészségnek örvend a kutyusunk, pár hónaposan volt egy sérv műtétje, azóta minden rendben.


Nem akarom szegénykémet nyugtatókkal tömni, ez talán évi egy-két alkalom lenne, de eddig még nem kapott soha.

Mindig rémálom volt a nyiratás. :-(


De ennek a tréningnek utána fogok nézni - köszönöm a javaslatokat! Sajnos nem vagyunk pestiek, de biztosan van Pécs környékén is ilyen rehabilitációs-szocializációs tréning.


MINDENKI SOKAT SEGÍTETT, KÖSZÖNÖM NEKTEK!

2009. ápr. 14. 14:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!