Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom, hogy a...

Honnan tudhatom, hogy a kutyáim nem bántanák az új kutyát?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyám 1 ivartalanított szuka, és egy kan Ő nincs ivartalanítva A kan már 8 éves a szuka még csak 6.

Ha vennék egy kölyök kutyát melléjük, honnan tudhatom, hogy elfogadnák, és nem bántanák. Azt hallottam, hogy egy kölyök kutyát nem bántanak a felnőtt kutyák. De ez tuti?


2011. aug. 16. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a kutyáid személyiségétől függ...nekem is van egy ivartalanított szukám aki minden kölyköt utál... amíg a kutya kölyök mindig távol kell tőle tartani mert kifejezetten kölyök gyűlölő...a felnőttekkel már semmi baja illetve a nyugis kiskutyákat se bántja csak azokat akik pörögnek és rá ugrálnak
2011. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek van egy ivartalanított 12 éves szukája.Most vett egy 8 hetes kölyök kutyát nem bántja csak néha oda kap neki de nagyon kicsit szinte nem is fáj neki.Akkor szokta amikor próbálja elvenni a kaját a szájából vagy kergeti az udvaron.De alapvetően nem bántja.
2011. aug. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs ivartalanítva most jutott eszembe :)
2011. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a kutyáid kellőképpen meg vannak nevelve, mindig hallgatnak rád, nem döntenek önállóan, akkor nem kérdés, hogy elfogadnák-e a kölyköt. Más kutyákkal hogyan viselkednek? Ha neveletlenek, más kutyákkal agresszívak, akkor és addig nem gondolkoznék új kutya beszerzésén, amíg ezt helyre nem teszed.
2011. aug. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hát ha a kutyáid jól vannak szocializálva akkor nem lesz gond ..persze az össze szoktatás legyen egy semleges helyen..mi szombaton szoktatuk össze a 9 hetes kiskutyánkat a 9 éveshez..az idős kutyus aki az enyém más kutyák társaságában elég bizonytalan de tesóm szeretett volna kutyust mert az övé elpusztul ..elég jól ment az össze szoktatás..ha a kicsi nagyon közelmegy vagy ugatja akkor a az én kutym rá vicsorog és a kicsi meghátrál..nem lesz gond szerintem ,..
2011. aug. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy tacsim van már 2éve, a párom most kapott tőlem egy kis amstaffet. Én elvittem magammal a tacsit és megkértem a tenyésztőt, hogy hozza ki ő is a kiválasztott kiskutyát egy semleges területre (park). Ott "összeengedtük" őket. Figyeltem majdnem egy óráig, hogy hogyan ismerkednek, játszanak. Csak akkor hoztam el végül amikor láttam, hogy nincs probléma.

Persze az első találkozás nem megy mindig simán, de ott azért látod, hogy mennyire zavarja a meglévő kutyáidat az új.

2011. aug. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!