Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ha elviszem a...

Szerintetek ha elviszem a többi kutya közé, akkor nem lesz baj? Nem fogják széttépni? Vagy csak az egyiket vigyem fel?

Figyelt kérdés

Fel szeretném vinni a kutyáimat a lovardába, ahol van egy 2 éves kan border collie/német juhász keverék és egy 8 éves, szintén kan bernáthegyi.


Nekem van egy 5,5 éves német juhász kanom és egy 1,5 éves ivartalanított szuka pulim.


2011. aug. 17. 00:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Azért szeretném felvinni őket, mert bűntudatom van, hogy az ottani a kutyákat simogatom, amíg ott vagyok. (általában egész délelőtt és délután 4-től estig)
2011. aug. 17. 00:13
 2/5 anonim ***** válasza:

ha a lovardai kutyák szabadon vannak, akkor mindenképp lehet belőle baj! mi nem győzzük eleget mondani a látogatóknak, h ne hozzanak kutyát a lovardába, mert az ottaniak megőrülnek tőle! pedig láncon vannak. aranyosak és bújósak, de ahogy idegen állat kerül a képbe, egyből nekimennek. egyszer egyik lovas kihozta magával a kutyáját, és finoman szólva ráb@szott, mert az egyik kutyuli épp kiszabadult a láncból, és úgy nekirontott a kutyájának h hárman alig tudtuk szétszedni őket... ;)

én részemről nagyon nem ajánlom.

2011. aug. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, azok a kutyák szabadon vannak. Vagyis az egyik néha meg van kötve, de a másik, a bernáthegyi elvileg nem is hozzánk tartozik, csak már "oda költözött" hozzánk, így mindig ott van.
2011. aug. 17. 08:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, hogy beviheted-e őket. De ha szabadon vannak és eddig nem volt semmi gond velük, akkor nem hiszem hogy bármi probléma lenne.


03.12-nek

"mert az ottaniak megőrülnek tőle! pedig láncon vannak."

És még csodálkozol, ha őrjöngenek?

2011. aug. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

10:08-nak:

elhiheted, hogy én sem díjazom a helyzetet! :( de ez bonyolult. az egyiket pl. simán el lehetne engedni, nem is tudom miért van megkötve. az a kutya egy tündér, szerintem ő nem is nagyon menne neki más kutyának, és nem is szökős. ha megijed valamitől vagy rászólsz, inkább viszafut a helyére, nem keresi a bajt. ezt onnan tudom, hogy régebben el volt engedve néhány órára...

a másik...hát azt végképp nem értem! a gazdái a lovardában tartják!!! egy tünemény kutya az is, viszont nagyon szökős, nem szereti a más kutyát és a macskákat sem, tehát őt semmiképp nem lehetne elengedni. régebben jó, ha heti 1× kijöttek hozzá a gazdái, de amióta kölykei vannak (mert b@sszameg felcsinálta egy kóbor kutya!!), azóta talán ha 1× láttam őket, pedig a kicsik már 8 hetesek...mi, ottani lovasok vesszük nekik a kaját (mert amúgy mindig szárazat meg ilyen összemixelt maradékokat kapnak), a lovász, aki ugyebár ott lakik, ellenőrzi a vizüket, meg próbáljuk minél többször sétáltatni őket. felmegyünk velük az erdőig, ahol terepre járunk, meg beleengedjük őket a tóba, ami a lovarda területén van. és jó sokat futunk velük, hogy legalább arra a 20-30 percre mozoghassanak kicsit...én amúgy agyfaszt kapok az ilyen felelőtlen állatartóktól, ott kezdődik az egész, hogy bekuncsorogja magát egy lovardába, hogy hadd legyen ott a kutya, utána meg b@szik foglalkozni vele! na mind1 nem is írok többet róla, így is minden egyes alkalommal kiakadok rajta, pedig nem most kezdődött a dolog... :@

2011. aug. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!