Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Royal Canin vagy Josera?...

Royal Canin vagy Josera? Melyik a jobb minőségű és miért?

Figyelt kérdés
Az ára nem érdekel csak a minőség közötti különbség!!
2011. aug. 17. 00:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi Joserával etetünk, és teljesen bevált. A RC-t nem próbáltuk, de az összetétele alapján, hát... ennyi pénzért szerintem elvárná az ember, hogy ne kukorica, búza, szójával kezdődjenek az összetevők. És amin főleg lehidaltam, hogy amikor a táplálékallergiás kutyánknak nézegettünk tápokat, a RC érzékeny kutyáknak való tápjukban is a búzától kezdve a mindenféle szójabizbaszokig minden volt benne :S Szvsz a Josera lekörözi minőségben (is, árban meg pláne). Mi a lamb&rice-t etetjük.
2011. aug. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Josera jobb.

De a Royal Canin meg drágább, annak az árában viszont van jobb is, mint a Josera (Acana, Orijen, Eukanuba, stb)

2011. aug. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Az én kiskutyám Royal Canin-t eszik és csodálatosan fejlődik, az állatorvos mindig el van tőle ájulva mennyit nőtt és hozzáteszem, energikus, vidám és masszív a kiskutyám!


Ennyit tudok mondani a Royal Canin-ről, viszont az tényleg igaz, hogy drága.:(

Elvileg az Acana ugyanolyan jó, mint a RC, és az azért olcsóbb valamivel, mi arra próbálunk majd áttérni.


A Joserát csak hallomásból ismerem, de én úgy tudom az egy nagyon jó középkategóriás táp. A RC pedig prémiumtáo.

2011. aug. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem még összetétele alapján sem jelenthető ki egyértelműen h a Royal annyival jobb mint a Josera. A szuperprémium táp nem itt kezdődik....vagy legalábbis a RC nagyon az alja. Ár-érték arányban meg egyértelműen a Josera sokkal-sokkal jobb. Az RC ezen az áron tipikus parasztvakítás. Az olyanoknak akik kijelentik, h "az ár nem számít". A Josera kb 500-600 Ft/kg-os táp, míg az RC kb 800-1000 Ft/kg - ez majdnem a duplája - de nem kétszer olyan jó... sőt mennyiségre még több is kell belőle, így kevésbé gazdaságos. Én biztos nem etetné RC-vel. Ráadásul az RC egy elég erős táp, így pl. egy fejlődésben lévő nagytestűnek biztos nem adnék..
2011. aug. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Orijen 6 halas tápot kapott a kutyusom de túl erősnek bizonyult. Szeretnék valami hasonló minőségű tápot kipróbálni. A Orijent nem is szerette a kutyusom. Esetleg az Acana?? Mit ajánlotok??
2011. aug. 17. 10:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy túl erős?
2011. aug. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, mielött meglett a kutyusom mindenki lehordta szidta a RC-t, de mivel ő amióta átlett szoktatva tápra az anyatejről RC-t kapott, így mi is ezt vettünk neki. És nálunk bevált. Mondom nagyon szépen nő, de azért a korának megfelelő a súlya, egészséges, erős, szép a bundája és imádja ezt a tápot. Tehát én nem igazán vettem észre a negatívumokat amiket írtál. Persze továbbra is oda fogok figyelni a kuttyomra, nehogy tényleg túl erős legyen neki a RC, de szerintem ez egy jó táp.
2011. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy hasmenése lett tőle a kutyámnak:-( Azt mondták, hogy túl magas a fehérjetartalma:-(
2011. aug. 17. 11:02
 9/11 anonim ***** válasza:

hülyeség a túl magas fehérje tartalomról szóló hír...csak pontosan kell adagolni és

a tápváltásnak is megvannak a szabályai...

egyes fajtáknak, egyedeknek jobb talán ha több növényi rost kerül a táplálékukba (ezt némi sárgarépával, kicsi rizzsel stb. lehet pótolni vagy csak többet fog legelni az eb) de a kutya táplálkozásának a jóminőségű, könnyen emészthető fehérjére épül

a kérdésre a válasz a josera olcsóbb minőségben pedig ugyanaz kb. mint az rc. (ugyanolyan rossz)

2011. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Royal Canin,Eukanuba szinte csak reklám táp,a reklámot meg a sok hülyeséget fizeted meg.

Josera ugyanolyan jó táp,sőt......

Amúgy Josera sem középkategóriás táp,prémium minőségű a josera is,csak ott azért olcsóbb,mert nem a reklámot kell megfizetni.

Én Joserával és Dog chowal etetem a kutyáimat.

Joser nagyon jó prémium minőségű,a dog chow meg nagyon jó összeállítású középkategóriás táp.

De hallottam,hogy jó az Acana,Orijen(tudom neked az nem jó)Pro Pac

2011. aug. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!