Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 5 hónapos Staffordnak...

Egy 5 hónapos Staffordnak vágassam le a fűlét?

Figyelt kérdés

Most augusztus 18.-ikán lesz 5 hónapos a staffordom, de nemtudom, hogy még le e vágathatom a fulét....Szerintetek?

Meg voltam megnezni a barátom staffordját, es azok mar 5 hónap utan vannak....es azok nagyok mar, volt már vagy 40 -50 centi is magassagra, az enyem meg aprocska melletuk,ok már mintha elérték volna az eredeti formályukat...

Naponta állitolag 6-8x ettek, bent voltak a házban, és ettek meg aludtak... Friskiest kaptak....

Az enyém is bent volt a házban, naponta 3x ehetett, abbol egyszer pedigree granulátot reggel, delután olyan kaját, amit mink esszunk, stb és este meg hust pedigree konzervát. Csak én nemdolgoztam egy darabig, és nem tudtam neki már pedigreet venni....3 honapos koráig etettem pedigreevel, aztan mostanáig-4,5 hon. k. moslékot evett....azaz bármi ami jott, mert 2 honapig nem voltam othon, és nem tudtam neki megadni azt, amire szuksége va. Persze vettem neki vitaminokat, meg Denta sticks-et, rágocsontokat, csak annyi hogy nem ette azt amit kiskorában. Az enyém pedig azoknak az óriásoknak a fele.....Lehet ezért lenne, hogy abbahagytam? Vagy lehet azért is, mert nincs olyan nap, hogy nevigyem ki futni, jatszani, sétálni, akarmilyen lusta is, ok meg bezárták oket és nem hordják ki...

Mi baja lehet az én kutyámnak, vagy ez normális? Most megint pedigree-t meg Chappit adok neki enni, naponta 4-5x is.


2011. aug. 17. 08:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Azért kicsi méretű a kutyád mert szaporítótól vetted és valszeg keverék,gondolom nincs törzskönyve!?

A másik pedig,hogy rossz minőségű kaját adsz neki,felettem fel is sorolták a minőségi tápokat(Akana,RC,stb.)

A harmadik pedig szvsz a staffi lógó füllel szebb,de ez csak az én véleményem,szerintem meg késő már vágatni,de konzultálj egy orvossal és ő elmondja neked.

2011. aug. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Először is nem azzal kell megoldani a verekedést, hogy levágatod a kutya fülét és akkor nem cibálják. Nevelni kéne azt a kutyát. Ha már most 5 hónaposan megy oda, hogy verekedjen az semmi jó nem jelent. De szaporítótól származó kutyánál mit vár az ember. Szerintem azonnal kezd el erről lenevelni, mert később nem fogod tudni kutyák közé vinni, ha ivarérett lesz. Ha meg csak játszik és úgy harapják meg a fülét az nem fáj neki. Egy amstaffnak magas a fájdalom küszöbe. Az, hogy a kutyád kicsi, megint a szaporítótól való származásra lehet vissza vezetni, bár egyértelmű, hogy a táplálás sem megfelelő amit biztosítasz neki. Moslék? Azt a malacoknak szokták adni. De az sem kizárt, hogy az ő kutyájuk túl nagy a korához képest! Esetleg képet mutathatnál róla.

Kinézni sosem fog úgy mint egy törzskönyves minőségi tápon nevelt kutya mint ezt már írták, de nem kell szeméttel etetni a kutyát, mert pedigree, chappy és hasonló ár kategóriában van sokkal de sokkal jobb táp. Csak venni kéne a fáradtságot és utána nézni, vagy kérdezni!

Fülét vágatni szerintem már idős, megpróbálhatod, de ha nem áll fel neki akkor az még csúnyább. Én hagynám. 3-4 hónapos korban szokták.

2011. aug. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ne vágasd le! Nekem is staffim van , és olyan aranyos így füllel :) Amikor voltunk dokinál , előttem ment ki egy fülvágott stafford. Mondta a doki, hogy reméli nem akarom levágatni a fülét, mert az a staffi összepisilt, összekakált mindent, megharapta a gazdiját....
2011. aug. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Előző!

és ezt nyilván azért csinálta mert levágták a fülét ugye?

Jézusom!

2011. aug. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Igen azért :) Azóta be se mer menni a rendelőbe. 8hónapos volt akkor.

Jézusom.

De te tudod kedves kérdező.

2011. aug. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ne fárassz már!

Nem azért csinálta azt a kutya mert le akarták vágni a fülét! Vagy szikeallergiája van?XD

Ez ugyanúgy történhetett volna akkor is ha ivartalanítás miatt műtik!

Egyszerűen ideggyenge a kutya. Ezek a hülye elrettentő példák marha idegesítőek! 100-ből 1x ha előfordul és akkor sem azért mert olyasmit adnak be a kutyának vagy mert tudja hogy leakarják vágni a fülét. Amugy meg üres gyomorral szokás műteni vinni a kutyát, éppen ezért!

2011. aug. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Mondjuk az is tény, hogy 8 hónapos kutyánál már állatorvosnak sem kéne vállalnia a kutya fülvágatását.

Biztos, hogy fájt a kutyának a fülvágás. Én el tudom képzelni, hogy maga alá pisilt a kutya én is láttam már farok vágást 3 hónaposan dobermannak mert pont a rendelőben várakoztam... Altatva volt, de iszonyúan vonyított a kutya nagyon nem volt szép látvány. Nem olyan mint egy 3 napos kiskutyánál aki tényleg fél perces művelet nyivákol egy picit és megy is szopizni vissza. Az állatorvost büntetném aki megcsinálja. Mindent a maga idejében, ha már csináltatjuk! Már akkor javában be van porcosodva, már egy 5 hónapos elmúlt kutyának is késő. 3-4 az ideális NE vágasd ha nem muszáj. Nem kiállításra van ezért egyáltalán nem muszáj szóval hagyd.

2011. aug. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Jó nem fogok neked magyarázkodni 61%-os válaszadó, mert úgy látszik nagyon okos vagy.


Erről van szó Timi :).

2011. aug. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nemtudom, hogy az szaporitó e vagy nem, mert szomszedbol vettem, neki volt kiskutya....lattam annyjat apjat, papirokkal vannak, meg a fulukben is volt pecset, az anja fura volt, alacsony, de az apja egy tokeletes MEDVE....:P

Es akiet mondtam, hogy az ovek mar milyen nagy, azok is papirok nelkul vannak, allitolag apja anja konyves kutya. es ok se etettek acanaval, csak friskiesel, meg olcsobb mint amit en vettem, es megis oly nagyok. Tegnap vettem acanat az utolso penzemet raadta, de csak masfel kilot tudtam venni....Most meg adom neki, es nemeszik, tegnap megette ugy, hogy tettem ra neki pedigree konzervet meg krumplit, amit nemettem meg osszekevertem, es megette....de most szarazon adtam neki reggelire, es nemeszi meg.....Keverjem ossze valamivel?????Vagy ne adjak neki enni, meg meg nem eszi? Amugy koszi a hasznos tanacsokat, ugy dontottem, hogy nem vagom le, mert az orvos igencsak huzta a szajat, meg nezte a fulet.....Ugyhogy majd ha ossze paroztatom egy szukaval, akkor abbol elviszek egy kicsit, es meg idejeben levagatom a fulet.....

2011. aug. 18. 09:36
 20/21 A kérdező kommentje:

Meg a verekedeshez, en szoktattam ra, mert nagyon rosz kornyezetben elek, es szuksegem van valakire aki megved....es eloszor megismertettem kutyakkal emberekkel, mikor meg elhoztam, kesobb hagytam oket jatszani, es tahnitottam, hogy nem tamadhat....csak parancsra tamadhat, es valamikor meg nemhalgat, ha nem mondom neki akkor is megszalad, csak raszolok, es oda jon a labamhoz es jon melletem, azaz halgat, es nagyon gyorsan tanul, az ott maradj parancsot 5 alkalommal rontotta el, azaz meszire mentem tole, es o felalt....Most mar jatszhatok mas kutyakkal is elotte, barmi, meg nem mondom hogy mehetsz-az a felszabadito parancs- addig ott marad....es ez egy fel ora tanitasomba kerult, meg gyakorlas minden nap egy csoppet. Sztem nagyon okos es azt se banom, hogy nem papiros, lattam anyjat apjat, nekem az eleg volt.


Es allitolag az acanaba tobb zsir van meg feherje, mint a rc juniorban, ezert megeri inkabb azt venni....az elado olvasta fel nekem ezt.....

2011. aug. 18. 09:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!