Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Légyszi, adjatok tanácsot (? )

Légyszi, adjatok tanácsot (? )

Figyelt kérdés
Párommal most költözünk kis kertes házba és szeretnénk kutyust. A kert kicsi és a lakásba nem szeretnénk beengedni. Úgy értem bejárhat, de nem bent aludna és télen is kint lenne. Milyen kutyus lenne a megfelelő? Minden nap lesz sétáltatva, de a kert akkor is kicsi, úgyhogy nagy mozgás igényű kutyus nem hiszem, hogy jól érezné magát. Segítsetek légyszi, írjátok le a tapasztalataitokat. Köszönöm!
2011. aug. 17. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
OFF: Sajna nem tudok erre válaszolni,de azért írtam mert ez a kérdés engem is érdekel!
2011. aug. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

hát mindenképp kistestű, vagy közepes testű kutya kell nektek. viszont azok lehet hogy fáznának kint télen, vagy a kert is kicsi lenne 1-2 hosszabb szőrűnek. esetleg egy border collie nem fázna kint télen, az könnyen is tanítható meg minden. de annak meg nagy a mozgásigénye. ezt így nem könnyű összehozni :D a tacskó esetleg jó lenne kis udvarra, de lehet télen nem lenne jó neki.

vagy szétnézhetsz egy menhelyen, és lehet hogy találsz egy kistestű hosszabb szőrű kiskutyát :)

sok sikert.

2011. aug. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 sunshine55 válasza:
Nekem foxim van,sokat szeret szaladgálni,játszani,ezért nem ajánlhatom,viszont a tacskó nem valami nagy mozgásigényű,és télen sem fagy meg,kint tud aludni.Remélem segítettem!:)
2011. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha csináltaok egy jó hőszigetelésű kutyaházat (esetleg infralámpát is bele fűtésként -> nem kell természetesen nagyon meleg, elég a 10 fok), akkor mehet egy "nem szobakutya" :-).
2011. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 sabrina99 ***** válasza:
100%

Olyan kistestű kutyust nézzetek magatoknak, amelyiknek nagy bundája van.

Ilyen például a puli, pumi, hosszú szőrű tacskó, de hogy ne fázzanak a kutyusok, lehet rájuk adni téli ruhát, ami szintén segít benne, hogy ne fázzanak annyira, de én azt mondom nektek, ha télen is kint lenne, szerezzetek be egy kutyaházat, ami szigetelve van, és akkor nem lesz olyan bent neki.

Ha pedig mindennap sétáltatva van, akkor lehet nagytestű kutya is, a kert, hogy kicsi az nem hátrány ha lesz sétáltatva.!

A nagyobb testű kutyák között ajánlom neked a német juhász, ők bírják a hideget is, és ha van rendszeresen sétáltatva nem hátrány a kis kert se

2011. aug. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Úgy értem pl. tacsi jó ötlet. De pl. egy csivava még fűtött kutyaházban sem bírja. (= szobakutya)
2011. aug. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha belegondolok, akkor van hely, ahol a kutya rohangálhat, mert a ház közelében van egy nagy rét, ahol télen-nyáron tudunk sétálni. A border collie gyönyörű kutyus, én mondjuk a golden retrieverre gondoltam, vagy labradorra. De nem ismerem ezeket a kutyákat, ha valakinek esetleg ilyen van az leírhatná milyen ez a kutya. Tudom, ott a google, de mégis jobb olyantól hallani(olvasni), aki már gazdája egy ilyen kutyusnak.
2011. aug. 17. 11:19
 8/15 anonim ***** válasza:

sztem sétálj be egy menhelyre és ott mond el mik a kivnáságaid, az ottani kutyák tuti birják a hideget is lévén télen nyáron kint vannak a kennelekben. és ott tudni fogják h melyik az a kuyat amelyik el lesz ott.

a kutya árából vehetsz egy tök jó szigetelt házat is neki.

a puli sztem is jó ötlet amugy. estleg golden retviever?már ha fajtatiszták kellenek csak.

2011. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A golden vagy labrador tökéletes választás, elég nyugodtak, nem gond, hogy nincs hatalmas kertetek, ha minden nap lenne sétáltatva. A hideget is jól bírja, de imádnak a család közelében lenni, szóval a teljes kizárást a házból nem javasolnám. Nekem goldenem van, nagyon jó kutya, értelmes, könnyen tanítható, engedelmes, gyerekszerető, napközben nyugodtan heverészik, de ha játék vagy séta van, akkor aktív.

Viszont nagyon nézzétek meg, hogy honnan veszitek, mert szaporítótól kaphattok egy diszpláziás, gyenge idegrendszerű, hó esetben a goldenre külsőleg hasonlító keveréket. Fajtatiszta kutyát csak tenyésztőtől, törzskönyvvel és szerződéssel szabad venni. 80 ezer forint körül már tudtok venni garantáltan fajtatiszta(törzskönyves), egészséges, jó idegrendszerű, gyönyörű kutyát. Ha ennyi pénzt nem szeretnétek kiadni a kutyára, akkor nézzetek szét a fajtamentőknél, ahol sok gazdátlan retriever közül választhattok. [link]

2011. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem feltétel, hogy fajtatiszta legyen a kutya. A fajtamentők jó ötlet, anyum a beagle kutyusát onnan hozta. Szerintem megfogadom az utolsó válaszoló tanácsát, és onnan hozunk kutyát. Köszönöm mindenkinek!
2011. aug. 17. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!