Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy ilyen...

Nagyon szeretnék egy ilyen kutyát mit csinálhatok?

Figyelt kérdés
Van két kutyám!És most leszek 8.-os!Ha jó lesz a félévim szeretnék egy amstaffot,pit bullt,staffbullt,bullterriert.Sokat foglalkoznék vele a meglévőkkel is foglalkozom és akkor is foglalkoznék!Ez nekem olyan természetes mintha innék egy pohár vizet.De a tanulássl is foglalkoznék!Most megyek (vasárnap) kutyasuliba a kutyámmal,így ha valami god lenne az új kutyussal meg tudnám nevelni! Anyukám belemegy szerintetek vagy nem? Mit csinájak?Álmom egy ilyen kutya!!!!!Már MOST elkezdtem férretenni a kutyára és az oltásokra esetlges betegségekre.Tudom,hogy anyukáméknál lakom és ott az lesz amit ő mond!De elmondhatatlanul szeretném!Azt mondta ha oda adom az eggyik kutyám bármilyen lehet!De ezt nem teszem!!!Tudom,hogy azt fogjátok mondani,hogy várjak míg felnövök,de épp ezért normális,kulturált emberek írjanak akik megértik!!!Köszi:)
2011. aug. 17. 11:58
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Háát lehet :'(
2011. aug. 22. 13:13
 12/21 A kérdező kommentje:
De jók nekem a társaim :) De ők nem védenek meg (ehhez kicsi a termetük)apa és lánya Apa 3 év a kicsi 9 hónapos és már nem 1x tépte meg őket kutya volt már csint törés is :'(
2011. aug. 22. 13:17
 13/21 anonim ***** válasza:

Próbáld meg Te megvédeni a kutyáid.

Hidd el nem szép látvány és hallani se jó, amikor verekednek a kutyák. ( persze biztos Te is átéltél már hasonlót )

Én amikor a két nagyot viszem ki sétálni, mindig résen vagyok, mert ha netán odakeveredik egy kutya, akár kicsi akár nagy, azt rögtön szétkapnák. Én nem szeretném ha megölnének akár egyet is. A fiú így is majdnem kinyírt egy nagy testű kutyát. ( az enyém pórázon volt, a másikat meg kiengedte a kö..g gazdája ) Szőrnyű volt hallani ahogy hörgött a másik kutyám szorításától.

Inkább próbáld meg elillyeszteni a kutyákat. Vegyetek gázsprayt, vagy elég ha valami gáz meghajtású sprayt kérsz anyudéktól. Szembe fújod a másik kutyát, és el fog menni. Vagy ami még nekem mindig bejött, jól megdobálom tenyérnyi nagyságú kövekkel. Ha az egyik eltalálja biztos hogy menekülni fog. De a legtöbb szabadon mászkáló kutya, már akkor veszi a lapot, ha lehajolsz egy kőért.

Én először mindig a kövekkel próbálom elhajtani őket, ez be szokott jönni. A kivételeknél, meg lefújom sprayvel.

2011. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Hát, én a kövessel nem nagyon értek egyet, sok kutya eléggé bevadul tőle, téged vesz célba nem a kutyát. Szerintem inkább a spray, de nem szembe. Kutyák gyűlölik, szerintem elég ha a nyakához fújod vagy a hátára. Szemének nem nagyon tesz jót. Hiába nem a te kutyád, csak mert vmelyik tökéletlen gazda nem ismeri azt a szót, hogy póráz, nem teheted meg, hogy kárt tegyél benne.
2011. aug. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, inkább kissebb mértékben sérüljön a kóbor kutya, mint hogy a kutyám közelébe érjen, és rátámadjon.

Ha már verekedésre kerül sor, akkor az én kutyám is sérül, és azt nekem senki nem fogja kifizetni az állatorvosnál, a másik meg, hogy lehet a kóbor kutya nem fogja túl élni a ,,kalandját " .

Nem a szerencsétlen kutya tehet róla, hogy az utcán kóboról, de én meg úgy vagyok vele, inkább választom a kissebbik rosszat.

2011. aug. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
De a szembe szomszéd mellett van egy ház és ott 1 hatalmas komondor és egy puli a pulit el lehet ilyeszteni,de a nagy már embert és gyereket is harapott(a saját házban élő gyereket)És más kutyákat már ölt is meg.És még szokott kóborolni egy fekete vad kaukázusi és őt már többen is (!) lefújták,hasztalanúl...Fel is jelentették a gazdáját,de azt mondta a kutyájának van igaza az utcán délután nem mehet senki!És azért is szeretnék,mert a kedvenc fajtám!
2011. aug. 24. 12:38
 17/21 anonim ***** válasza:

hát nem szeretnélek kiábrándítani, de egy komondortól és kaukázusitól nem fog megvédeni egy amstaff...

röhögve tépi szét bármelyik másik kutya.


ezeknek az eredeti feladatuk az volt, hogy farkasok és medvék ellen védjenek...



ha meg feljelentették a gazdákat, és ennyivel el lett intézve, akkor nem történt valódi feljelentés, maximum fenyegetőzés.


megmondom, mit csinálj:

szólsz a helyi gyepmesternek (neten fent van, ki a körzetetekért a felelős), megmondod, hogy ki szokott szökni ez és ez a kutya...

a gyepmester minden további nélkül befoghatja, ha csak egyszer is gazda nélkül találja az utcán.


Utána a gazda visszavásárolhatja, de figyelmeztetésnek nem rossz...

Olyan is van, hogy a gyepmester rendőrrel jön ki...



a staffit meg ne most akard, várj még vele.:)

2011. aug. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 nory0722 ***** válasza:

Volt a régi kutyasulinkban egy hatalmas amstaff és egy normál méretű kan golden. Mindkettő balhés volt,a golden az enyémre is támadt már. Egyszer összekaptak: a goldent nagy szőre miatt nem tudta a staff megfogni. Vagyis ráfogott,de semmi baja nem lett. A staff,aki erősebb volt, 'megúszta' egy két horzsolással,és a szeme erősen vérzett,a goldennek az ég világon semmi baja nem lett...


Vannak erős fajták: staff, kanári szigeteki, pit, masztiff... de ezeknek rövid szőrük van,hidd el,balhénál sokat számít. Az igazán 'jó' kutya,aki a balhékból nagy eséllyel győztesen kerül ki: kaukázusi, tibeti masztiff, közép-ázsiai...

2011. aug. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

én az utolsó előtti vagyok, igaza van az utolsónak, a kau, a tibeti és a káj is felvehetné a versenyt a komondorral és a kauval, én magam is közép-ázsiait tartok, de egy 8.-ba készülő gyereknek nem ajánlom, pláne, hogy másik 2 kutyát is sétáltat, mert ha egy káj menni akar, akkor menni fog, és ha megy, ott valaki meghal. (kutya vagy ember.)


ez sajnos nem vicc és nem nagyzolás, szerencsére kevés ilyen sztorit hallani, de nekem volt pár durva esetben részem...

embernek szerencsére súlyos baja nem esett, de kutyák haltak meg igen rövid idő alatt, mert a kedves gazda nem pórázon sétáltatta az ő kutyáját, és összetalálkozott az én pórázon lévő kájommal. (volt köztük óriási német juhász is, kau is.)



+ szerintem nem is az a megoldás, hogy eresszük össze a két kutyát, melyik az erősebb... az csak olaj a tűzre.


gyepmester és rendőrség.

2011. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 nory0722 ***** válasza:

Igen,ezt félre ne értsd! Nem azért írtam,hogy ilyet vegyél,én már elmondtam a véleményem egy 3. kutyáról. Csak egy példa volt,hogy attól,hogy mindenki veszélyesnek tartja a staffokat,nem igen vehetnék fel a versenyt egy-egy ilyen kutyával.


És hidd el,sokszor nekem is kedvem lenne a szomszéd folyamatosan átszökő kutyáját nálunk hagyni pár órára. Nekem csak egy keverékem és egy beagle-m van. Mikor a keverék tüzelt(1.tüzelése volt,nem is fialt,kiivartalaníttattuk),akkor jött át először. Azóta folyton átjön,és már a beagle kicsit unja,hogy folyton a szukáját pásztázza. Sokszor ment már neki,de mindig leszedtem róla. Egyébként egy kb 7 kg-os kutyáról van szó,a beagle 16 kg. Alapvetően jól elvannak,de amint a szukára mászna... De nem szép látvány,mikor verekednek,ezért inkább mindig hazaviszem. Hiába a gazda a felelőtlen,attól a kutya szenvedi meg,én meg mivel állatvédő vagyok,ezt nem szeretném.

2011. aug. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!