Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát válasszak?...

Milyen kutyafajtát válasszak? (lent)

Figyelt kérdés
Nagytestűt,házőrzésre alkalmas,de ne legyen Német juhász,Rottweiler és Dobi.
2011. aug. 17. 12:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

[link]

olvasd el ezt. szerintem a legautentikusabb káj tenyésztő az országban, nagy tapasztalattal rendelkezik és többször járt kint Erdélyben, ahol ezek a kutyák még mindig dolgoznak. ő is említi ezt a problémát.

2011. aug. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

3 fajtát javasolnék:

Orosz fekete terrier

Komondor

Leonbergi

Mind a 3 megbízható terület örző.

Amúgy nem tudom,hogy miért esküszik mindenki a KÁJ-ra ott van a Komondor,ő is a nyájat őrizte a vadállatoktól a medvétől,farkastól és ő magyar fajta.

Egy Hungaricum,de éppen azért mert magyar nem kell senkinek,inkább vesznek KÁJT,mint magyar fajta Komondort.....

pedig Amerikába,mostanában nagyon sok komondort hordanak ki terület örzésre és tanyák védelmére,mert rájöttek,hogy ő is megvédi a farkasoktól a nyájt,meg tanyát,neki semmibe nem tudnak belekapni a nagy szőrétől,ezért hosszú a szőre.

2011. aug. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

bocsi az offért kérdező, de ismerem a dzselal ad-din kennelt, a honlapot is, és még mindig nem értem, miért lenne az alabai trikolir fejű, és pláne még mindig nem láttam ilyen kájt!!

egyetlen trikolort sem ismerek!


légyszi, emeld ki azt a mondatot/képet, amire te gondoltál!

2011. aug. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
elnézést, azt hittem itt olvastam. az egyik tenyésztő oldalán olvastam, hogy az albai hibás megnevezés és a helyiek csak a trikolor példányokra használják. nem valószínű, hogy tudok ilyen képet találni, mivel a kiállítások világában nem preferált, de te is tudod, hogy ezek a kutyákat inkább munkateljesítmény alapján válogatták mint szín alapján. ugyan ez a jelenség a sarplaninacnál is megvan. bocsi, de én ezt így tudom.
2011. aug. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

egyébként, a leonbergi állítólag családi kutya, nem őrzésre való.

ne értsd félre, nagyon szeretem a komondort, de ez az a kutya, ami nekem csak messziről tetszik. tudod, a szőre.

beleragad a kosz, avar, nem tudod elvinni úszni mert 3 nap mire megszárad. nem nekem való, én szeretem a kutyám a lakásba is beengedni és ez így nem könnyen megvalósítható.

2011. aug. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

semmi gáz, de szerintem félre értettél valamit...


mert a közép-ázsiai juhász a hibás megnevezés.

ezt viszont tényleg leírják a dzselal ad-dinosok is.


és én ebből a fajtából még soha nem láttam trikolort...



de majd még utánanézek, a helyiek hogy hívják, bár a "helyiek" magába foglal pár országot... úgy egy európányi területet.:)

2011. aug. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!