Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát válasszak?

Milyen kutyafajtát válasszak?

Figyelt kérdés

Sportos, mozgékony, eleven kutyust szeretnék. Olyan fajtát, amely alkalmas a kutyás sportokra, szívesen benne van hosszú kirándulásokban, biciklis edzésekben. Legyen közepes, vagy nagytermetű, hosszúszőrű (nem zsinóros). Nem baj, ha sokat kell ápolni, azt szívesen vállalom! Legyen kedves, megbízható, kiszámítható fajta. Az se baj, ha nem alkalmas házőrzésre, de legyen jó jelzőkutya, és jó lenne, ha szükség esetén számíthatnék a védelmére, egyszóval legyen alkalmas személyvédelemre!

Már utánanéztem interneten is, és találtam pár fajtát, de a leírásaik ellentmondóak. Ezért kérdezem itt, remélvén, hogy van valaki, aki iylen típusú kutyát tart, és az személyes tapasztalataival majd tud segítséget nyújtani. Csakis fajtatiszta kutyát szeretnék. A költségek nem jelentenek problémát, sem az időigényesség. Lehetőleg azért ne legyen a fajta túltenyésztett, azokkal általában sok gond van, legalábbis én ezt hallottam.


2009. júl. 1. 13:24
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
60%
Szerintem Berni pásztor... imádom
2009. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
79%
Én a border collie mellett szavazok, nekem eddig 2 volt, mindkettő nagyon barátságos, játékos elewven kutyus, könnyen tudtam képezni őket, agility versenyeken is indultunk. Lovagolok, néhány túrára is elkísértek, abszolút megbízható.
2009. júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

A border collie alkalmas személyvédelemre?

A felnőtt kutyának mekkora a bundája?

2009. júl. 1. 13:30
 4/43 A kérdező kommentje:
Mert amúgy tündéri, kiállításon is láttam már sokszor őket:-)
2009. júl. 1. 13:31
 5/43 anonim válasza:
50%
Tényleg jó a Berni pásztor, de jó a Leonbergi, Kuvasz, Pireneusi hegyikutya, Pireneusi masztiff, Landseer, Újfundlandi, Alaszkai malamut, Jamthund (ulaut vagy milyen a-val) is. Én talán a Leonbergit és a Jamthundot választanám (egyik német, másik svéd).
2009. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
74%

Személyvédelemre nem alkalmasak a borderek.


Ha az is szempont, akkor malinois :o) Kicsit keményebb kéz kell hozzájuk mint a borderhez, de egy abszolút univerzális kutya - megállja a helyét mind az agility pályán, mind ŐV-ben, mind nagyobb túrákon. A leírtak alapján ideális lenne Neked ;o)

2009. júl. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
74%
Belga juhász minden szempontból jó neked. Border collie ő is jó neked csak személyvédelemre nem túl alkalmas. Hovawart is jó neked csak ő nem jó versenyszinten a sportokra ő inkább csak hobbi szinten tud sportolni. Én ezeket a fajtákat ajánlom neked.
2009. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
74%
Hosszú szőrű, szép, iszonyatosan emberbarát, ragaszkodó, kifejezetten igényli a mozgást, remek jelző kutya, és simán megvéd (persze nem olyan robusztus és félelmetes, de kiáll a gazdiért)..... hm.... szerintem ez a gordon szetter lesz :)
2009. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
64%
A border is kiképezhető személyvédelemre, mint bármelyik másik fajta, de ezek a kutyák alaptermészete barátságos. Én most 3at tartok, és csak a közeli ismerőseimet engedik be, mert erre képeztem ki őket. Úgyhogy csak ajánlani tudom!
2009. júl. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
64%
Nekem sokáig Rottweiller volt. Nem tudok nála okosabb és jobb kutyát elképzelni. Nő létemre a legeldugottabb helyekre is elmentem kirándulni vele. A fontos, hogy Te neveld pici korától, sokat kell vele foglalkozni, tanulja meg,hogy Te vagy a falkavezér. Sokszor szavak sem kellettek,már a szemeimből is kiolvasta, hogy mit szeretnék, vagy egy kézmozdulatomból. Fontos az is, hogy egészséges tenyészetből vedd.
2009. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!