Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért félénk a kutyusom?

Miért félénk a kutyusom?

Figyelt kérdés

Csak olyan válaszoljon, aki értelmes választ tud adni.

Szóval, mi alaszkai malamut tenyésztők vagyunk, és egy 7hónapos szukát elhoztunk barátomékhoz.

Már velünk van lassan másfél éve, de még mindig nagyon félénk, és egyedül hozzám mer odajönni, de velem nagyon -nagyon barátságos,azóta amióta elhoztuk, pedig engem se ismert előtte. De velem olyan mint egy igazi malamut, pacsit ad, bújik hozzám meg minden - néhány vezérszót is megtanítottam neki, amit nagyon hamar megtanult.

A család összes tagjával szemben bizalmatlan, félénk, pedig már ők is próbálkoztak jutalom falatkákkal mindennel ,de hiába.:(

A többi kutyával remekül kijön, de az emberektől, hirtelen mozdulatoktól megijed, sőt a nyakörvet sem tudom rátenni, mert attól is borzasztóan fél! Valamiért fél és nem tudom az okát..

A szülők törzskönyvesek,és kitűnő vérvonalból származnak és nagyon jó természetűek,jó idegrendszerrel rendelkeznek és eddig soha nem született olyan kutyus, akinek bármiféle problémája lett volna a természetével.A többi kutyusokat, amiket eladtunk,róluk is eddig csak pozitiv visszajelzést kaptunk.

Soha nem is bántotta senki! Mégis, valamiért nagyon fél, és nem tudjuk az okát! :( Aki tud az segitsen! :(

Előre is köszönöm.


2011. aug. 18. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A kölykök nem klónok. Sajnos, még a legjobb vonalban is születhet gyengébb idegrendszerű kutya.

Nála talán az is erősítette az emberektől való tartózkodását, hogy lehet, kutyák között nőtt fel. Ha egy kutya többet van kutyákkal, mint emberekkel, jobban fogja magát érezni a kutyák között.

2011. aug. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kutya nem szocializálodott rendesen. Minden kölyökkutya kiegyensúlyozottan jön a világra, csak rjatunk múlik, hogy mit hogyan csinálunk. Írj ide: favaf@freemail.hu és itt segítek minden kérdssel kapcsolatban, kutyarehabilitációval foglalkozom!
2011. aug. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2011. aug. 19. 12:15
 4/4 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak csak azt üzenem, csak azért írtam a szülőkről ,mert sokat számít egy kutyánál, hogy milyen a szülők idegrendszere, és sokat örökölhet tőlük! :)
2011. aug. 20. 03:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!