Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez a kutyámmal?

Miért van ez a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért olyan 2-3 perce elkezdet rezegni az egész teste és szemmel láthatóan szomorú. MI LEHET EZ??
2011. okt. 19. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
izgatott-ideges, fázik
2011. okt. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Láz, gyomorrontás. Csak vizet adj neki és vidd meleg helyre. Esetleg ha fenn áll mérgezés esélye akkor tejet adj neki. Mérd meg a lázát! És figyelj rá!
2011. okt. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mérgezéskor tejet tilos adni,szén tablettát kell adni ami meg köti a mérget, vidd állatorvoshoz.
2011. okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Enyhe epilepszia is lehet. Vidd nyugodt helyre, hagyj előtte vizet, ne ajnározd körül. Ha nem múlik el, állatorvos.
2011. okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Első: milyen kutya?

Egy csomó apró testű eb jellegzetessége a remegés. Pl csivava. Tök normális.

2011. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A remegés egy kutyánál sem "normális", attól, hogy a túltenyésztett, szerencsétlen, dísztárgynak használt kutyák remegnek, ez nem válik normálissá.


Lehet enyhe epilepsziás roham, remeghet láztól is. Adj neki vizet, tedd meleg helyre, ahogy előttem is említették, nem kell agyonajnározni. Mérd a lázát, ha magas, vagy csak hőemelkedés, de nem múlik, hívj fel egy dokit.

2011. okt. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
Nem szomorú, hanem beteg. Mérd meg a lázát és vidd orvoshoz.
2011. okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tök bírom, hogy itt sokan orvosnak gondolják magukat és látatlanba "receptet" írnak fel a kutyának, de mindez csak találgatás. Felfogjátok, hogy a jótanácsaitok a kutya életébe kerülhet? Soha, de soha nem venném a bátorságot, hogy bármit is mondjak ilyen témában.

Amúgy pedig nem itt tenném fel a kérdésem, hanem ha tisztában vagyok vele, hogy a kutya nem csak fázik, akkor vinném az állatorvoshoz. Akitekinek igaza van, lázmérés és állatorvos.

2011. okt. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Előző:

Nem hiszem, hogy bárki állatorvosnak képzeli magát, és amennyire én látom, senki nem adott olyan tanácsot, ami a kutya életébe kerülhetne, és majd' minden hozzászólás után ott állt, hogy "vidd állatorvoshoz".

A tej régi módszer mérgek ellen, (inkább csak olyan, mintha vajat/tojást tennél az égett sebre, vannak már jobb módszerek) tudtommal elsősorban nehézfémek megkötésére jó a zsírtartalma miatt, de a szerves szén se adu ász. Ártani nem árt. De alig hiszem, hogy használna. Ha már remeg a kutya, mert felszívódott a méreg, szájon át kb. adhatsz neki, amit akarsz. Majd az ÁLLATORVOS ad neki szurit, ha úgy látja, hogy baj van :)


Abban 100%ig igazad van: jobb, ha az ember nem kezdi kuruzsolni otthon a kutyáját, hanem ha bajt sejt, elviszi szakemberhez, de ha pl. tényleg csak fázik, kár azonnal a telefonért rohanni.

2011. okt. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Láz, gyomorrontás, mérgezés, epilepszia. Ezek merültek fel, megannyi különféle tanácsot adva: adj tejet, ne adj tejet, széntabletta, lázmérés stb.

Én erre értettem. Igaz, hogy ott volt utána az is, hogy vidd állatorvoshoz, ám én úgy gondolom, ha vki biztos benne, hogy a kutyája nem attól remeg, hogy fázik, akkor bizony nem szabad otthoni gyógymódokkal kísérletezni, hanem azonnal vinni kell az állatorvoshoz.

2011. okt. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!