Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennétek egy ilyen helyről...

Vennétek egy ilyen helyről kiskutyát?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm argentin dogot akar venni és mesélt róla. Azt, hogy: a "tenyésztő" azt mondta, hogyha kell hozzá törzskönyv akkor tud hozzá adni és akkor 80000 Ft a kutya, ha nem kell tk, akkor 50000 (vagy 60000 nem tudom mit mondott már az ismerősöm). Aztán mondta, hogy egy szukája és egy kanja van és hobbiként csinálja a kutyatenyésztést... de majd most akar bele fogni igazán, mert az ismerőse mondta, hogy ha több kutyával csinálja, akkor azért van rajta haszon.

Amikor kérdeztem, hogy mi a kennel neve? Akkor annyit mondott, hogy x.y. helyen van, egy fiatal pasinál de szép kennelekben tartja a kutyáit és kicsiket.

Illetve, hogy 6 hetesen is meg 7 hetesen is megnézték a kiskutyát, amelyiket lefoglalták és mondta az ismerősöm, hogy amikor tapsolt neki, meg csalogatta, akkor a kutya csak annyit csinált a fülével, hogy hátrahúzta és különösebben nem reagált rá, nem ment oda ismerkedni a kezével, hogy onnan hogyan jött a hang stb.

Szóval, szvsz az ismim egy szaporítótól fog kutyát venni, aminek valami van a fülével. De amikor mondtam neki, hogy ne kapkodja el a kutyavásárlást (miután elpusztult az előző argetinjuk, 2-3 héttel később már kutyát kerestek), mert abból jó nem lesz, meg ez a pasi is gyanús nekem, szerintem szaporító, ne vegye meg a kiskutyát. De lehurrogott, hogy mit tudok én erről... (elég sokat, mert én is 1 hónapja hoztam el a kiskutyámat... csak 8 hónapnyi kutakodás, utánjárás után).

Szerintetek szaporító az illető?! Vagy tévedek? Vennétek a fenti helyről kutyát?


2011. aug. 18. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerencséje lenne az ismerősödnek, ha hallgatna rád.

Az a füles dolog nem biztos, hogy hallás problémát jelent. Inkább idegrendszerit. A kölyök kutya ezerrel megy az emberhez, bármi fajta is.Egy taps pedig meg sem kottyanhat neki.

2011. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tuti hogy szaporító szerintem. Én biztosan nem vennék. :S
2011. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Catz ***** válasza:

Egy törzskönyv 5.500.-, igazi tenyesztö nem ad oda kiskutyat anelkül, ha hobbykutya, ha kiallitasi.

Ahogy mar elöttem is irtak, a kölyköknek mindenfelekepp erdeklödniük kell az emberek/allatok/targyak irant.

MAx, odaszalad megszagolja,m egugatja, visszarohan :)


De en ilyen helyröl 100% nem vennek kutyat. Kerdezzen ra szülök szüreseire, lehet hogy süket lehet, diszplazias...


Sajnos az nem eleg, hogy szep helyen tartja :(

2011. aug. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem vennék onnan inkább hozznák 1kutyát a menhelyről:D

Jó lenne a ismerösőd hallgatna rád!

8000ft törzskönyvel együtt jó átbasza a feját a haverodnak, mert a törzskönyv az csak 500ft, 5000ft még azt is sokalok egy kutyára akit hívok, és nem jön!

Beszéld le róla az ismerösődet!

2011. aug. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem venném meg. Egy kiskutya ha idegem megy egyből megy ismerkedni ugrál meg minden annak a kiskutyának valamilyen idegredszeri problémája volt.
2011. aug. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Különösen az argentin dog hajlamos az örökletes süketségre,melyet egy szaporító meg sem próbál kiszűrni!Ráadásul meglehetősen kényes"fajta,(ha jól olvastam,színe miatt is)gyakori náluk többek között az allergia,hallás-vagy idegrendszeri problémák(amennyiben nem tenyésztőtől,biztos helyről van a kiskutya)Ha lehet,mindenképp beszéld le az ismerősödet egy bizonytalan származású és egészségállapotú kiskutyáról,amellyel ráadásul a szaporítókat támogatja!Lehet,pár tízezerrel olcsóbban"veszi meg a kicsit,az orvosra viszont a későbbiekben rákölthet annyit,amennyiért már egy egészséges kölyköt vehetett volna.
2011. aug. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lasius ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval annyival kiegészíteném hogy a legtöbb fehér fejű állat hajlamos a egy genetikai betegségre(Waardenburg szindróma) ami a szaporítók miatt még mindig előfordul mindenfele és persze a meggondolatlan vásárlók is közrejátszanak benne.

többet ittolvashatsz:

[link]

Mint minden egyébben sajnos sok embert itt is csak a pénz érdekli és azért van így kicsi hazánkban hogy mindenki tenyésztőnek mondja magát de ezek nem azok hanem SZAporítók.

Pénzhajhász banda. Pedig ha valaki szívvel lélekkel Tenyészt az nem hoz le évente egy anyától több almot.

Tudom mert igaz nem kutyafronton hanem vadászgörény téren tenyésztem majd jövőre az állatokat és sajnos itt is rengeteg probléma adódik ebből kifolyólag.

Sajnos mindenki tenyészteni akar és mindegy milyen állatot. Mi csak felmenős külföldi vérvonalú, összeváltogatott jó küllemű erős idegzetű egyedeket tenyésztünk majd.

És higgyétek el szinte 0Ft nyereséggel egészségesek és jó egyedek csippel papírokkal oltással orvosi vizsgálatokkal.... az mind az a költség ami az állat ára tartalmazz nem beszélve hogy etetjük almozzuk és a jólétüket biztosítjuk.

Mo nem sok jó tenyésztő van görénytéren sem. Van aki csak annak mondja magát és Harapás hibás egyedeket tenyészt mert szép a bundája...

Akik ezen a téren érnek valamit bandita illetve a bajnok kennel.

És már sajnos itt Mo is az van hogy kerülnek az utcákra görik és lassan ott tartunk mint kutya fronton....

2011. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Régen tettem fel a kérdést, de gondoltam beszámolok, hogy mindenki tanuljon az esetből.

Nos, az ismerősöm elhozta a kiskutyát a fenti helyről. Eleinte nem is volt vele semmi gond talán 3-4 hónapos koráig. Akkor aztán egyik napról a másikra, este kapott egy rángógörcsöt a kutya és alig kapott levegőt. A rohamok egyre sűrűbben léptek fel, akkor elvitték dokihoz, aki a vizsgálatok alapján megállapította, hogy epilepsziás a kutya. Gyógyszeres kezelést kapott a kutyus, amivel ideig-óráig kordában tudták tartani a rohamokat. Aztán a gyógyszerek ellenére ismét elkezdődött ez a roham dolog, habzó szájjal, rángással, levegő után kapkodással. Vizsgálatok sora jött és nem tudták megállapítani, hogy mi baja a kutyának. Az állatorvos el akarta küldeni őket egy koponya CT-re, mert kezdtek arra gyanakodni, hogy a kutyának agydaganata van (az előző kutyájuk szintén Argentin dog volt, aminek a gyomrában volt daganat és abba pusztult el). Sajnos, a CT-re már nem jutottak el, mert a végére már naponta többször voltak ilyen rohamai a kutyának és hiába kapott gyógyszert nem használt, így az állatorvos javaslatára elaltatták, hogy ne szenvedjen. 6 hónapos volt a kutya és kiderült, hogy valóban agydaganata volt és az okozta a rohamokat és vitte el.

Szóval, elég tanulságos, hogyha valaki kutyát szeretne, inkább 5x gondolja meg, honnan hozza.

2012. okt. 5. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!