Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol cocker spánielt vagy...

Angol cocker spánielt vagy golden retrievert javasoltok 3éves gyerek mellé? Udvaron tartanánk, már van egy nagyon nagy kutyánk vele nem igazán tud játszani

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 08:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

a már meglévő kutyával mi a gond, miért nem jó társaság?

vele kellene foglalkoznotok inkább....

2011. aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

hát ha megfelelően van foglalkoztatva, és tényleg kutyasuliba is jártok, én is a gondenre szavaznék, bár igazából megőrülök, hogy mindenki ilyet akar...:D


pedig valójában egy német juhásznál semmivel sem okosabb és kedvesebb...

2011. aug. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
a meglévő kutyával semmi gond, csak annyi hogy már egy sima pacsi adással is fellöki a gyereket. 90kg
2011. aug. 19. 10:44
 14/20 anonim ***** válasza:

Ti akkor most a gyereknek akartok kutyát venni?

Szerintem mind a két felet meg lehet tanítani a finom bánásmódra a másikkal. Ezen kívül a gyerek folyamatosan nő.

2011. aug. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Szerintem egyben aranyos és felelőtlen ötlet is, hogy még egy kutyát beszerezzetek, hogy a gyerek tudja sétáltatni.


Nem tudom, milyen környéken laktok, de gondolj bele, a gyereked viszi pórázon a kis kutyusát, az meglát egy cicát, és kitépi magát a gyere kezéből.

vagy megtámadja egy másik kutya, esetleg ő támadna más kutyára...


persze más a helyzet, ha Ti is vele vagytok, és úgy viheti a kutyát az erre alkalmas szakaszokon...


Amúgy megkérdezhetem, milyen fajta kutyátok van, hogy 90 kiló?...

az nagyon ritka egy kutyánál!

Nekem közép-ázsiaim van, de "csak" 76 kiló, marmagassága 78 cm. (bár még növésben van.)



amúgy goldenből is van idegzsába, meg hebehurgya, kapkodó kutya, és spánielből is gyerekimádó bújós kiscica...



nem javaslom, hogy fajta szerint válasszatok...

el kell menni menhelyre vagy fajtamentőkhöz, elmondani, hogy ez az igény, és elővezetnek Nektek 10-20 kutyát, aki alkalmas arra, hogy dögönyözze a gyerek.:)

2011. aug. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nekem spánielem van, és hülyeség hogy nem szereti a gyerekeket. Az enyém az 1 éves gyerekeket sem bántja, megszagolgatja őket, az idősebbekkel pedig simán eljátszik. Szerintem egyik kutya se szereti ha nyúzzák, vagy húzzák a farkát, de el kell magyarázni a gyereknek mit-hogy szabad a kutyákkal, ettől függetlenül az enyémnek eszébe se jutna odakapni bárkinek is ha nem tetszik valami. Egyébként a spánielt nem ajánlom udvarra, nagyon családcentrikus, ott szeret lenni ahol ti is vagytok.
2011. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Aki agresszívnek titulálja a spánielt: Az angol cocker spániel NEM agresszív, ellenben minden olyan kutya az lehet, akit nem nevelnek!


Az én cockereimen a 2 éves unokaöcsém lovagol, nyúzza-húzza őket. Ők ezt békésen tűrik (és élvezik is!!!), mert tudják, az ember felettük lévő a rangsorban.


Én szívből ajánlom neked az angol cocker spánielt. Méretben is kisebb, mint a golden (fele vagy harmad annyi, nem tudom, egy golden hány kg lehet, egy spániel általában 12-14kg), kevesebbet fogyaszt. Nem annyira pörgős kutyafajta. Hátránya viszont, hogy speciális kozmetikát igényel (szőrét trimmeltetni kell), de viszont nincs gyönyörűbb egy jól felkészített kiállítási cockernél (még az emberek is utánafordulnak az utcán).


Amire nagyon ügyelj, ha az angol cockernél maradsz:

* CSAKIS felelősségteljes tenyésztőtől vásárold meg, aki szűreti a fajtára jellemző genetikai betegségekre a kutyáit (PRA, FN, HD).

* Nagyon kerüld azokat a kenneleket, ahol színre tenyésztenek. Ilyen a csoki, csoki tan, black and tan. Borzalmasan elterjedtek, olyannyira, hogy bazi nagy bennük a beltenyészet (agresszív, genetikai selejt kutyák is kijöhetnek ebből).

* Nagyon nézd meg, honnan veszed meg. Milyen táppal etetnek, stb...

* A leghangsúlyosabb, hogy csak is tenyésztőtől, törzskönyvvel, szerződéssel vegyél kutyát!


Minden jó, egy spani gazdi

2011. aug. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
egyik barátnőm kutyakozmetikus így ezzel nem lenne baj:-)
2011. aug. 19. 21:15
 19/20 anonim ***** válasza:
54%
Őszintén megmondva, én nem javasolnám a három éves gyereket kikötni a kertbe a kutyaház mellé... Tudom, nagyon kényelmes megoldás, meg elég csak napi egyszer enni adni neki, de mégsem a legjobb megoldás. Ráadásul télen a kutyának van szőre, ami megvédi a hidegtől, a három éves gyereknek nincs, így még ha össze is bújnának a kutyával, nem kizárható a tüdőgyulladás. Én a gyereket mindenképpen a házban tartanám, vagy, ha muszáj, legalább fűtött kutyaházban. Valamint szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a kutyaeledelen kívül másra is szüksége van a gyereknek, néha azért vitaminokat adjál neki, mert a kutyaeledelben nincs meg a megfelelő vitaminmennyiség, ami egy gyereknek kell.
2011. szept. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Szia!😊

Ha tényleg nagyon szeretnétek egy kutyust a gyermeked mellé,akkor a golden retrievert ajánlom,nekem is goldenem van és egyszerűen imádom!!

Viszont,ha nem muszáj akkor inkább várjatok még vele pár évet,mert a goldenek amikor még nincsenek legalább másfèl évesek,sokkal veszélyesebbek mert izgágák és neveletlenek ha nincs rendesen velük foglalkozva!Azt ajánlom,hogy csak akkor vegyetek goldent,ha legalább egy fél napot rá tudtok szánni.

2017. dec. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!