Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya legyen?

Milyen kutya legyen?

Figyelt kérdés
Na szóval. Kutyát szeretnék választani, de nem tudom milyen fajta legyen. Közepes termetű legyen, szóval nem padlócirkáló, de nem is dán dog. Jó idegzetű, gyerekeket szereti, más kutyákkal barátságos. Könnyen tanitható. Semmiképpen nem támad emberre. Kertes házban udvaron lehessen tartani, és birja egyedül 7:00-16:00-ig. (suli) Szőre ne legyen túl nagy de ne is túl kicsi. Szóval kozmetika kilőve csak otthoni fésül is elég neki. Sétálni reggel vinném meg este. 2x egy nap. A menhelyi kutyusokon kívül.
2011. aug. 19. 12:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

Szia! az angol cocker spánielt ajálom nekem olyan vagy 2. os koromban kaptam és nagyon jó kutya 7. es vagyok



a spánielről ez a kutya házat őrizni képtelen 7 is merősöm kutyája bizonyítja ezt a tényt , a kis gyerekeket is szereti hiszen a szomszéd 2 és 4 éves gyerekeivel is ki jön nevelés mellett kis korától szoktatva a cicákat is más kutyákat is eltűri de nyuszit és kis rágcsálókat széttépné könnyen tanítható benne van az első 10 legokosabb kutyában hűséges és bújós nem kicsi de egy 2.os simán vissza tartja nem esz vele a falkavezér szerep miatt se gond a labival pedig lehet bizonyítva


remélem segítettem

2011. okt. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

hát manapság spánielből is elég sok ideggyenge van...

meg kell nézni honnan vesz az ember kutyát (és nem itt informálódni)

a 7. legokosabban ? :O ne nevettes már, mióta?

egyébként meg nem kéne a fajtákat általánosítani szívem, amelyik kutyával foglalkoznak az okos lesz, amelyikkel nem, hát az marad buta és a fejedre nő ;)

2011. okt. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2011. okt. 2. 21:51
 14/19 anonim ***** válasza:
Golden,labrador,vizsla,szetterek ,beagle.
2011. okt. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Vizslát semmiképpen, az megőrülne, ha csak ennyit lenne mozgatva.

Spánieleket is agyon szaporították már, sok köztük az ideggyenge, beteges kutya.

Amstaff??? Na ne vicceljünk már... Első kutyának és úgy, hogy napi kétszer lenne mozgatva? NEM!

Ami neked megfelelő lenne fajtatiszta kutyák közül, az vagy a labrador, vagy a golden retriver. Ha első kutya-és az írásodból gondolom az- akkor bármilyen kutyád lesz, vidd el kutyasuliba. Megtanítanak téged kutyával bánni, tanítani, és a kutya is megtanul veled együtt dolgozni.


Egyébként miért vannak kilőve a menhelyi kutyák? Elmész egy menhelyre, elmondod szépen amit itt leírtál, és az ott dolgozók mondanak neked megfelelő kutyát. Ők ismerik a menhelyi kutyákat, tudják, milyen a jellemük. Szerintem ne zárd ki ilyen hamar a menhelyi kutyákat, sokszor fajtatiszta kutyuk is vannak, és így megmented és szebbé teheted egy kutya életét.

Itt van egy oldal, ahol tetszés szerint állíthatod a keresési feltételeket, de linkelek én is néhány kutyát.


1. [link]


2. [link]


3. [link]


4. [link]


5. [link]


Az oldal címe: [link]

Egyébként hány éves vagy? Volt már kutyád? A séták milyen hosszúak lennének?

Remélem segítettem :)

2011. okt. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 christa84 ***** válasza:

A spánielt én sem nagyon ajánlom első kutyusnak (nekem kettő van). Több mozgást és erőteljes agyi lefoglalást igényelnek, unatkozna. Gyönyörűek de napi fésülést és rendszerese kozmetikát igényelnek.

Felnőtt kutya kizárva? Elég felkészült vagy egy kölyök felneveléséhez? Elég türelmes vagy tanítani? csak egy példa: fel fogod takarítani a kutyapiszkot a szőnyegről 20 adjára is (mert a szobatisztaságra nevelés nem megy 2 nap alatt)?

Én azt javaslom ha kiválasztottad a fajtát keresd fel a fajtamentőket. Tőlük ugyanolyan kutyust tudsz örökbefogadni mintha egy gyenge tenyészetből vásárolnál kölyköt... Aranyosak, cukik de sok gondod lehet később... Semmiféle rossz szándék nélkül mondom ezeket, remélem tudtam segíteni

2011. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

spámielt sokat szaporítottak meg amúgy annak kell a kozmetikus.

mopsz? az egy patkány úgy mint a csivi és kell neki az állatorvos

vizsla? annak akkora a mozgásigénye hogy így megbolondulna..

ajánlom: tacsi kis husii nekem is az van egyszer jön rá hogy te vagy a főnök utána olyan mint egy angyal.

2011. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!:)



A vadász kutyák (nem mind, mert vannak lusta disznók is) ha nem dolgozhatnak, sokszor lesznek problémásak, ezért érdemes valamilyen kutyasportot (apport, agility, frizbi,...) beiktatni az életébe...

Vagy ha spánielt/egyéb vadászkutyát választotok, de a kutyás sport nem hoz Titeket lázba, ajánlom melegen a gyakori erdei sétákat - a vadőrrel való egyeztetés után.


Válaszolók! Ha a spánielt a túlszaporítottak közé soroltátok, a retrievereket hogy-hogy nem???


Sajnos egyetlen egy goldent sem ismerek(!) - pedig van szerencsém párhoz -, akivel ne lennének problémák.

Egy kölyök golden nekem személy szerint az agyamra menne, olyan szeleburdi, izgága.

Ráadásul nagyon rosszul viseli, ha szellemileg nincs lefárasztva, mert hogy normális helyről véve amúgy elég jó képességű kutyák.:) (értem ezalatt a golden és labrador retrievert.)

Bár ismerek egy goldit, akinek a napi egy séta is megteszi, de ő már nem fiatal...



Amit én ajánlok:


Dalmata.

Vele nagyon vigyázni kell, hogy jó tenyészetből legyen, különben pokol lesz az életetek, hála a nemrég lecsengett dalmata-őrületnek - és szaporításnak.

De a dalmata nagy előnye, hogy csak egy dolog érdekli:

a futás.

Ha meg tudjátok oldani, hogy ez a két séta biciklivel történjen, a kutya marha boldog lesz.:D

Mondjuk elég nagy kanapé-fan, és télen jó, ha legalább az előszobában alhat...

Agyi képességekben soha nem vártak el tőle túl nagy teljesítményt, az őseit ugyanis szimplán hintókíséretre tenyésztették.

Persze ettől még nem hülye, csak nem is egy német juhász.:)


(Amúgy a német juhászt is ajánlanám, de ő képességekben túlszárnyalja a goldent, tehát ha nincs meg a kellő fizikai ÉS szellemi lefárasztás, akkor sok gondotok lesz vele, és hiába lehetne díjnyertes a kutyátok, akkor is dinkának fogjátok hinni, amiért felássa a kertet és vonít egész este.)


No szóval. Még egy ötletem van:

Szinte bármilyen padlócirkálónál nagyobb termetű társasági kutya.

Én magam ugyan nem vagyok odáig értük, de egy mopsz, egy francia buldog garantáltan nem fog sem emberre, sem kutyára támadni.


Mondjuk ők sem nagy agytrösztök, de láttam már mopszot elég ügyesen agilityzni.


Illetve - bár őt sem szeretem -, de ha Neked tetszik, nézd meg a bull terriert.

Ha nem probléma, hogy a kutyának 50x több idő, mire megtanul egy átlag feladatot (de cserébe olyan, mint egy csótány - elpusztíthatatlan, a beton falat is röhögve fejeli le), akkor ő lesz a Ti kutyátok.:D


Ritka hülye és egyben ritka jó fej, a gyerekek kifáraszthatatlan játszótársa.

És annyira csúnya, hogy az valahol már szép.:D



Én amúgy juhászkutya párti vagyok, de azoknak általában nem elég, ha napi 2x fél órát elszöszmöröghetnek az utcán...

És ott már befigyel a területvédő ösztön, stb is, tehát más kutyákkal, de emberekkel is meggyűlhet a baja - nem ajánlom.:)

(Csak azért mondom, ha véletlenül ilyen fajtára esne a választás.)

2011. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 christa84 ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval!

A dalmata nem jutott eszembe, nem is volt soha ilyen "kis" foltos társam... Én csak a pulikról és spánikról tudok véleményt alkotni, persze csak ha érdekel...

2011. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!