Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a tacskó? Milyen...

Milyen kutya a tacskó? Milyen a jelleme? Mennyire okos? Mi a hátránya annak, hogy kicsik a lábai?

Figyelt kérdés
HAMAR SZOBATISZTASÁGRA TANÍTHATÓ?Szívesen várok válaszokat tapasztalt emberektől is.
2009. ápr. 15. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nagyon okos, értelmes kutyus, nekünk volt belőle 2 is. Csak ajánlani tudom. Saját, külön jellem :D
2009. ápr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Muris kis kutyuli,ahogy a kicsi lábaival meg a nyulánk testével nyargal,közben meg majd' lehagyja a füleit! :D
2009. ápr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


A tacsi kotorékeb. Régen rókavadászatkor használták. Mivel vadászkutya, behívása nem mindig stabil, néha önfejű, ezért átgondolandó hogy kezdő kutyás vegyen-e.

Imád ásni, és kergetni mindent. Nagyon okos, de a tanulásra rá kell venni!


A rövid lábai miatt nagy megterhelésnél tacskóbénulásra hajlamos, ezért bérházban lakóknak ajánlatos a lépcsőn ölben hordani.

2009. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Fecc ***** válasza:
73%
A Milyénk okos,és önfejű,nem halgat a szóra,de ha kicsit hangosabban beszélsz vele,akkor enyhül ez a tulajdonsága,nagyon tudja magát szerettetni,hazaérek egyből hanyatt vágja magát,és akkor simogatni kell a hasát:)
2009. ápr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Anyunak tacsija van, imádom... nagyon édes, aranyos, mókés, mindig vidám kuty, de kezdő kutyásnak én sem ajánlanám. Makacs, önfejű, le sem tagadhatná, hogy eredetileg nem házikedvencnek szánták. Imád "vadászni", kergetőzni, sokszor ha hívjuk akkor is inkább játszani akar és elszalad ahelyett, hogy odajönne.

Előre is bocsánat minden tacsistól (félig én is az vagyok!!) de nem mondanám igazán okosnak. Inkább ösztönlény.

2009. ápr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó vagyok, de azt kifelejtettem, hogy a szobatisztaság nagyon egyedi, nekünk boxereink votlak előtte, ők is máshogy szoktak a szobatisztaságra. Mi a tacsinál megdolgoztunk rendesen a szobatisztaságért. De azóta tiszta, csak akkor elég sokáig tartott ( boxerhez képest)

Félreértés ne essék, imádom, ajánlom, de nem egy könnyű eset :-)

2009. ápr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon okos kutya szerintem, csak a gazdájának sokkal okosabbnak kell lenni nála. Keményen kell fogni, tanítani kell következetesen. Sokan pici ölebnek nézik és itt rontják el, mert a fejükre nő a kutya és irányítja őket. Egyetértek a korábbi válaszolóval, nem szabad sokat lépcsőztetni.
2009. ápr. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%

Az első 2 válasz miért lett lepontozva?

A mi tacsink nagyon szobatiszta volt, úgy értem, ha nem voltunk otthon, h kiengedjük, 10-12 órát is visszatartotta, nem piszkított oda. Ja, és mindig jelezte, ha dolga van. Szerintem nagyon okos, sokkal okosabb és természetesebb kutya, mint a pincsi, meg az ölebek.

2009. ápr. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Igaz, hogy későn írok, de szerintem is nagyon aranyos ahogy majd' elhagyja a füleit! Nekünk most 3 hónapos tacsink van, úgy volt olyan 2 és fél hónapos amikor befejezte azt, hogy 2 óránként alszik. A mi kutyulink még így télen pólusa végzi a dolgát, de sajnos nincs tisztába a méretével, ezért a hátsó fele mindig lelóg xDD

Muris kis jószágok, én nagyon szeretem őket!

Előnyök: Jó annak, aki sokszor megy vele napos helyre, mert ezt pl buldogokkkal nem ajánlatos csinálni. Aki sokat szeret futni, mozogni annak nagyon jó választás.

Hátrányok: Sajnos a vadász ösztöndíjat bennük van, ezért réten pl nem ajánlatos őket szabadon engedni.

2020. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Előző vagyok, *pelusra*
2020. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!