Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le akarja lövetni a kutyámat,...

Le akarja lövetni a kutyámat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kutyám elkapta a szomszédunk cicáját. Természetes egy mozdulat volt, és a cica már nem élt.


Tudni kell ez a cica állandóan átjött, nagyon mérges volt rá a kutyám, állandóan lopkodott meg minden. Én átmentem szólni neki, hogy tudom nem lehet a macskát bezárni, de a kutya nagyon haragszik rá, és én nem vállalok felelősséget a macskáért. Azt mondta zárjam el a kutyát. Mondom azt már nem, mégis hogy gondolja, hogy egy 55 kilós jószágot elzárok állandóra? Meg még ha kistestű is lenne akkor sem. Soha nem kötném meg, vagy zárnám be őt.

Csakis akkor zárom a kennelbe, hogy nagyon muszáj, 5 percre maximum. Életében a legtöbbet fél napot volt bezárva, mert muszáj volt, de a szívem szakadt meg.


Nagyon jó viszonyban vagyunk a szomszéddal, de ez a párbeszéd alatt összekülönböztünk.


Lényeg megtörtét a dolog, az elhullott cicát átvittem, mert úgy éreztem szólnom kell mi történt.

A szomszéd kikelt magából.

Azt mondja: "Ez mind azért van, mert idehozol a város közepére egy harci kutyát, akit állítom, hogy direkt kiképeztél a macskákra, mert nem bírod őket."

Én!!! Aki imádom a cicákat!

Mondom neki: "kikérem magamnak, és a kutyámnak is a harci kutya jelzőt, ő egy őrzővédő kutya, akit nem mellesleg vadászatra használtak a nagyvadak leterítésére"


Erre ő, hogy fogjam már be, nem kell itt neki a fajtajellemzés meg az okoskodásom, ő itt megesküszik, hogy lelöveti a kutyámat!


Mondom valóban? Én meg feljelentem a p.csába. Azt mondja, hát az majd megnézi, mert nem ő fogja lelőni, majd szerez rá embert, és sok olyan hely van a kertben, ahonnan célozni tud rá. És én meg nem fogom tudni rábizonyítani, hiába mondta meg nekem, nem vettem magnóra a beszélgetést...... és még sok minden elhangzott.


Mi lesz???? Éjszakára megtudom oldani, bent fog aludni, de ő nem egy szobakutya, nem lehet bent egész nap ki sem bírná.:( Ha csinál vele valamit én abba bele pusztulok, esküszöm, hogy átmegyek és megverem, Isten az Atyám nő létemre, de agyon vágom.:(

Szerintetek megteszi?:'(


21N


2011. aug. 21. 17:42
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy megtenné, senki sem akar börtönbe kerülni.
2011. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak nagy a szája. De sajnos nem tudsz tenni semmit...Sajnálom. Remélem nem teszi meg... :(
2011. aug. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim válasza:
nyugi nem fogja de ti hol laktok ? olyan helyen a hol nem bírja a kutya bennt ?
2011. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
49%
Szájkarate.
2011. aug. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
16%
nyugi az én kutyámmal ennél sokkal rosszabb történt!
2011. aug. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
29%

Én a kutyákat és a macskákat is imádom, mindkettő van. De az a véleményem hogy a macskát igenis nem lehet elzárni és el kell fogadni hogy mászkál ellenben egy kutyától elvárható hogy megtanuljon nem gyilkolászni, vagy ha nem akkor a gazdájának kötelessége biztonságban tartani... És tudom mit beszélek, nekünk is volt ún. őrző-védő kutyánk, sőt őrző-védő-vadász keverék is. Gondolhatod! Mindkettő legtipikusabb tulajdonságai voltak benne együtt. Mégsem haltak meg mellette macskák.

Persze én is mindent megtennék a kutyáim érdekében akkor is ha "ők a hibásak"...

2011. aug. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
Nincs valami kertes házzal rendelkező ismerősöd, akire rá tudnád bízni ideiglenesen, míg lecseng az ügy? Szerintem csak a pillanat hevében mondta, de ki tudja. Én a helyedben azt csinálnám - az ő szavain felbuzdulva -, hogy rögzítenék egy beszélgetést, melyben direkt az ő kijelentésére terelném a szót, aztán rohannék a kompetensekhez.
2011. aug. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

hogy hogy hol lakunk? Kertes házban, de ő nincs a bent léthez szokva, bejár, de egy idő után elég neki és megy kifelé.


Nagyon sajnálom a cicát, még tényleg meg is sirattam, de mit tegyek? Nem akaszthatom fel magam.

Meg azt is mondta elterjeszti a környéken, hogy vigyázzanak, mert, hogy itt milyen vadállat él. Anyám...:S

2011. aug. 21. 17:50
 9/46 anonim ***** válasza:
33%
Küldj rá egy mesterlövészt. Majd megérzi hogy milyen.
2011. aug. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
50%
lehet csak a szája nagy, de az is lehet hogy komolyan gondolja. nem lehet tudni. itt egyszer egy ember lelőtte a szomszéd kutyáját, mert az folyton ugatott.. amúgy meg mit képzel, elvégre az ő macskája jött át a ti kertetekbe. nem lehet feljelenteni vagy valami?
2011. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!