Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap volt rejtett here...

Tegnap volt rejtett here műtétje extra mini yorki kutyusomnak. Meddig lesz ilyen vacakul? Mire figyeljek még?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom az én kis Roky-mért. Elég bágyadt, még mindig furcsán megy. Pisilni ügyesen kikéredzkedik, én leviszem a lépcsőn. Elég levert, elbújik. Reggelizni szépen evett, bedörgölt egy virslit! (táppal nem próbálkoztam, pedig előtte van a tányérjában, mert fogkő csiszolás is volt...) Kapja az antibiotikumot, és reggel egy negyednyi fájdalom csillapítót is adtam neki. Rettentően féltem, ugye nem lesz baja? Iszonyatosan aggódom érte. Doki szerint jól van. Egy kis biztatás jó lenne, ha más már végigjárta ezt a rögös utat...
2009. ápr. 16. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki fájdalomcsillapítót, szerintem attól van kiütve.

Ivartalanítás másnapján a fiúk már ugyanúgy szoktak rohangálni mint előtte. A fájdalomcsillapító teljesen felesleges, nincs nagy fájdalma, viszont elbódítva tartod vele (különben is egy ilyen kis kutyának szörnyen nehéz adagolni a fájdalomcsillapítót. mit adsz neki? a doki adta? Átszámoltad súlyra, hogy mennyi kell neki?)

2009. ápr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt hozzá kell venni, hogy ez nem csak egy nyissz volt. De még a szuka kutyák is (akiknél ez a műtét sokkal nagyobb), a műtét másnapjára már egész jól vannak, harmadnapra meg szinte csak te emlékszel, h műtötték. De ahogy írtad, szépen eszik, pisil stb. Nincs neki már nagy baja. Fájdalomcsillapítót tényleg ne adj neki, felesleges! Varratszedésig vigyázz rá, hogy ne nyalogassa, piszkálja a sebet, illetve ne mozgasd túl - de túl se kell féltened!
2009. ápr. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A rejtett here műtét azért nem egyenlő egy egyszerű ivartalanítással, mert hasi műtét. A fájdalomcsillapítóval vigyázz, ami jó az embernek, az könnyen tönkreteszi egy kutya gyomrát. Orvossal egyeztess erről. A lényeg: ha eszik rendesen és kikéreckedik pisilni, nem lehet gond. Nagyon figyelj, hogy nem tudja piszkálni a varratot. Ha van rajta gallér, attól is depis lesz, mint minden kutya de ne vedd le róla.
2009. ápr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lassan kezdi összeszedni magát, de reggel még nagyon maga alatt volt. Görcsösen homorította a hátát, és húzta ott a lábát, ahol van a sebe, és sírt is. A fájdalom csillapítót az orvos adta neki, hogy ha nagyon ramatyul nézne ki adjak neki egy negyednyit.. Kapott gallért, ebben nagyon viccesen néz ki. Most már feláll, és sétálgat. Ennek nagyon örülök, eddig maga alatt volt rendesen. A lábai még inognak ugyan, de talán most már jobb kedve volt, mert mikor megjöttünk a reggeli sántánkból a gyermekemmel, elénk sétált, és csóválta a farkát. Javulgat lassan.:) Azért elég nagy vágása van, mert kb úgy 4 cm, szerencsére nem kellett két oldalt vágni mert ki tudta szedni a doki a másik golyót is azon a vágáson, és azért hamar meglett. 1 órás "kis" műtét volt, végig vele voltam. Most istápolgatom, de eddig úgy néz ki rendben van. Minden jót mindenkinek! És még egyszer köszönöm a válaszokat.
2009. ápr. 16. 10:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A fájdalomcsillapítót add neki.

Kutyánál sokkal könnyebb adagolni, pláne h doki írta fel.

Már csak az emberi császármetszésből kiindulva nagyon fáj egy ilyen seb.( a doki úgyis annyi adagot írt elő, h a fájdalmát még enyhítse, de tudjon a sebről. Értsd: ha túl sokat adnál neki, nem érezné h fáj és felszakadhatnának a varratok.)

2009. ápr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

nincs olyan hogy "extra mini yorki" .. yorki van, ha a standardnál kisebb, akkor még az se

megint egy remek kis szaporitottol vett, beteg kutya ...

2009. ápr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
A rejtett heréjűség túl gyakori és nem tipikusan a túltenyésztett kutyákra jellemző probléma.
2009. ápr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom, hogy honnan vették a kutyát, mert ajándék volt. És ugye ajándék lónak...De imádni való kis ragaszkodó öleb. Millió hibái vannak, én ezzel tisztában vagyok. Tenyésztés meg sem fordult a fejemben, nem akarok egy ilyen beteg állatot szaporítgatni, ő csak egy házi kedvenc. De szerencsére most már kioperálták a heréit, megtörtént az ivartalanítás, és így már nem kell attól rettegnem, hogy mikor fog elrákosodni a le nem szállt here. Amúgy 1,6 kg az összes kutya, tehát elég mini szobacirkáló.:)
2009. ápr. 16. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!