Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan ápoljátok a kutyátokat?...

Hogyan ápoljátok a kutyátokat? Milyen gyakran?

Figyelt kérdés
Milyen fajta? Milyen szőrzetű? Kis/ vagy nagytestű? Milyen gyakran ápoljátok és hogyan? (fogápolás, szőrápolás, szem-, fülápolás, tisztálkodás...stb). Van napi rutin ápolás, vagy inkább hetente? Fülüket ti tisztítjátok vagy szakember (orvos, kozmetikus), és a körömvágást ti csináljátok? Fürdetés? Mossátok a fogát?
2011. aug. 22. 01:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem akitám van, kis tömör bundája van, heti 1x kell kikefélni és kész. Nem fürdetem, de a nagy melegbe van, hogy lelocsolgatom vízzel. A fogát nem mosom.
2011. aug. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem 4 kutyám van:

- egy 3 hónapos cica méretű, rövid szőrű, keverék kislány, - - egy 1 éves rövid szőrű, 30 cm marmagasságú, 17 kg-s, rövid szőrű kotorékeb keverék szuka

- egy 57 cm marmagasságú, 28 kg-s holland juhász szuka, kicsit hosszabb, de még mindig rövid szőrrel

- egy 5 hónapos közép-ázsiai kan 70 cm marmagasságú, 37 kg-s fekete-fehér foltos, kicsit hosszabb szőre van, de az övé is rövidnek számít.



ápolás:

- kapnak velős csontot, játékokat rágni fogtisztításnak.

- napi séta az erdőben egy kis felduzzadt patakhoz...a sár lejön róluk séta közben, a kutya szőre öntisztuló ugyanis.

- a szőrüket nem fésülöm, de nekik nem is kell... ha toklász, bogáncs megy bele, kiszedem...:)

- néha csipás lesz a szemük, zsepivel kitörlöm...

- a fülükbe nem turkálok, kikaparják maguknak, ami nem oda való... ha begyulladna vagy ilyesmi, persze orvoshoz vinném.:)



évente 1x, jó időben szoktam lemosni róluk a téli koszt, illetve ha valami különlegesen büdösbe hemperegtek bele, kapnak egy kis locsolást...:)


és neked kérdező, milyen kutyád van?:) gondolom, több odafigyelést igénylő, ha már feltetted a kérdést.:)

2011. aug. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bichon Havanese : fiú, kis testű, hosszú "kellemes" szőrzet


Yorki, Chivava keverék: lány, kis testű, neki is hosszú lenne a szőre, de mivel összefilcesedik neki leszoktuk vágni ezért rövid szőrű


Sarplaninac : fiú, nagyon nagy testű, kinti


a két kicsit szinte minden nap fésüljük, mi vágjuk a szőrét a keveréknek, másiknak csak a fején hogy ne lógjon a szemébe, mi fürdetjük a kádban, mi vágjuk a körmét nem szabad hogy ráhajoljon a kis tappancsára, fülükből kitépjük a szőrt, meg fülcseppezzük, fogaikat ritkán mossuk.


a nagyot nem fürdetjük max melegbe slaggal kicsit lelocsoljuk.

2011. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

csak egy kutyám van ami egy éves és kinti kutya, ritkán van bent és hetente vagy 2hetente kifésülöm a szőrét meg nyaranta 2X 3X meg van fürdetve ja és néha veszek neki Pedigree denta stix-et :P


amúgy kis-közepes termetű és se nem rövid se nem közepes szőrzete .. valahol a kettő között és keverék :D

2011. aug. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Angol véreb-magyar vizsla mix(nagytestű),és 1mopsz(aprócska).

Rövid szőrűek,így hetente 1x átsimogatom őket ilyen gumikefe szerű izével.:D(nemtom mi a rendes neve.:D)Ezenkívül nyáron havonta vannak fürdetve,télen vagy hideg időben ritkábban.

Fülüket ki szoktam picit törölgetni.Mivel városban lakunk a körömvágással nem kell foglalkoznom,mert koptatják a betonon.Egyedül a véreb-vizsla mixnek kell a farkaskörmén.Fogaikat nem mosom,szép fehérek így is.

2011. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem olyan sokat én sem. Csak ismerősöm mikor a kutyákkal való foglalkozás szóba került, azt mondta, hogy csak meg kell etetni naponta egyszer és ennyi, több foglalkozást nem igényel. És erről eszembe jutott, hogy etetésen, sétán és tanításon kívül még ott van az ápolás is. Ő mondta, hogy évente egy fürdetés és így elgondolkodtam, hogy ez mindenkinél így van e, és ki mennyit foglalkozik a kutya ápolásával. :-)


Én azért évi egy alkalomnál többet. Házban tartott Vizslám egész évben vedlik, az ő bundáját naponta/hetente kikeféljük, körmét 3 havonta vágjuk. Fülét nem én tisztítom, hanem a testérem. Fogát is mossuk 2-3 havonta és kap csontot, fogápolás gyanánt. Fürdetni 2-3 havonta szoktuk.


Kisebbik kutyust (enyém) naponta fésülöm, kéthetente tisztítom a fülét, fogát nem tudom mosni, mert túl kicsi a szája és még nem találtam megfelelő kutyafogkefét neki, de préselt csontot ő is kap. Körmét 2 havonta vágom és kerekre reszelem. Szőrét 1-2 havona nyírom és fürdetem. Szemét naponta egyszer-kétszer áttörölgetem. Fenekét egy-két hetente egyszer megmosom (hosszűszőr miatt nem tudja tisztogatni rendesen). Kb ennyi, eddig nekem ez nem tűnt soknak, de ahhoz képest, hogy ismerősöm, csak nyaranta egyszer megfürdeti és ennyi... hááát. :-)


Köszönöm a válaszokat, látom nem én vagyok az egyetlen, aki külsőleg is ápolja a kutyáját. :-)

2011. aug. 22. 17:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Svájci juhász, rövid szőrű, de nagyon vedlős fajta, velem lakik a lakásban. Nyáron minden nap fésülöm, kefélem, télen csak hetente. Kozmetikushoz is szoktam vinni e célból, mert valahogy nekik alaposabban sikerül. A szemét muszáj ápolni, mert van egy szembetegsége, befelé nőnek a szempillái, néha csipesszel ki is kell szednem neki. A fülét én tisztítom, a fogát csak néha mosom meg, helyette minden nap eszik fogtisztítót. Körömvágást én csinálom, ha sokat sétálunk betonon, akkor csak két hetente kell, egyébként hetente. Fürdetés minél kevesebbet, havonta, két havonta. Hol így, hol úgy.

Ami még van, a mancsait be szoktam kenni néha este olívaolajjal. A hasát gyakran lemosom ott ahol nincs szőr, mert nagyon földes tud lenni. Az ujjak között a szőrt levágom ha túl hosszú. Azt hiszem ennyi.

De aki kutyát tart, tudja, mit vannak még néha, az alkalmankénti fenéktörlésig egy rosszul sikerült vécé után :D

2011. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2,5éves keverék német juhászom van.

Mivel velem alszik, ezért minden séta után magától beugrik a kádba, egyenként magától felemeli a tappancsait, megmossuk, kitöröljük a fenekét is (:D, tudom, hogy furcsán hangzik, meg túlzásnak, de ha már a parnámon fekszik, akkor szükséges...) és a hasát megmossuk. Kiugrik magától, megáll a kádmellet, megtöröljük.

Ha lemegyünk falura, akkor miután hazajövünk, samponnal bolhák ellen meg kell fürdetni, mert a szomszéd kutyusával játszik meg a tyúkokkal, úgyhogy szükséges. Ezért hát eléggé gyakran fürdik.

Ilyenkor RENGETEG szőre kihull, nem fésüljük.

Van speciális keféje, direkt az ő szőrfajtájára, de nem használjuk, csak ritkán mert hiába fésülöm 3 órán keresztül, mindig úgy jön belőle a szőr, mintha akkor kezdtem volna el. ráadásul utána meg egész nap vakaródzik.

A foga sárga, de Pedigree dentastixet szoktunk adni neki, ami segít ha épp rossz a lehellete.

Fülét nem tisztítjuk, de ha valami belemegy vagy hasonló, akkor van fülcseppünk, amit az orvos adott ilyen esetekre.

Ha túrázni megyünk, befújjuk a szőrét sprével kullancsok ellen.

A körme nagyon gyorsan nő, és rettenetesen félős kutya, ezért nem gyakran vágjuk neki, de vettünk direkt kutyáknak való körömvágót. de hát mivel gyorsan nő, úgy néz ki szegény, mint akivel nem törődnek :/

Szeméből minden nap kiszedjük a csipát, de az alap simogatáskor :)

Ivartalanítattuk, a tüzelést csak egyszer éltük át. Akkor sajnos nagyon szenedett, mert több héten át tartott neki és lehetett látni, hogy fáj a hasa. akkor bugyit adtunk neki :D pelust nem próbáltuk.

2011. aug. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:-))))))))))))))

Persze, tudom, hogy nem én ápolom egyedül a kutyám. :-)))

Csak a környezetemben senki nem ápolja... Még fürdetés sincs... És kezdtem magam hülyén érezni, mi van, ha én viszem túlzásba. De látom, hogy nem, itt van popsi törléses válasz is. :D

2011. aug. 25. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!