Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a komondor...

Mit csináljak a komondor kölyökkel?

Figyelt kérdés
1 hete van itt a kölyök és mivel mikor idekerült a kerítés nem mindenhol volt tökéletes, néhány napra beengedtük, hogy a házban aludjon és napközben is bejöhessen. Most viszont már követeli, hogy bejöjjön, az ajtónál nyüszít, ha nem jöhet be. Mit csináljak? Továbbra se engedem már be, vagy mit?
2011. aug. 22. 17:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

én meg az etológus vagyok.


kedves utolsó, mutatnál nekem egy 120 cm marmagasságú komondort?

nagyon érdekelne!


mert hogy a világ legnagyobb kutyája egy ír farkas 105 cm marmagassággal...


a komondor kané általában 72-78 cm, a szukáé 65-70 cm.



"a kutyához és a politikához mindenki ért."...



és nem megmondom, ki hova engedje a kutyáját, és hova ne, de ez a kizárom, és nem reagálok semmit nagyon rossz módszer.

ez ugyanis a falkából való kizárás, a legnagyobb büntetés, ami érhet egy kutyát.


nem fog lelki törést okozni, de nem is használ annak a bizonyos köteléknek a kiépítésében.

!ez nem azt jelenti, hogy agyon kell babusgatni és minden kis riadalomnál nyugtatgatni!


ha 8 hetes kora előtt került hozzátok, én javaslom, hadd aludhasson bent egy kis vacokban - ha a szobát túlzásnak érzitek, bár az én káj-om az ágyam mellett aludt.:)


4 hónapos korában már olyan nagyfiú lett, hogy ő maga választotta inkább a kint alvást.


ezek a fajták a hidegebbet kedvelik, tehát ne félj, a ház egy idő után túl meleg lesz neki, nem lesz szobakutya.


viszont ha beengeditek, 5 hónapos kora után már ne menjen be.:)



ennyi az egész, nem rontod el a kutyád, ha beengeded, ez olyan, mintha egy síró kisbabát nem venne fel az anyja.

ez egy kölyök, egyedül lett hitelen a világban, teljesen normális, ha vágyik a biztonságra.

szerintem ne tagadjátok meg tőle...


később fordulni fog a kocka, és majd ő nyújtja a biztonságot.:)



egyébként sok pásztor össze is bújt a kutyával a hideg téli estéken.

2011. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
kérdező majd két év múlva olvasd el újra hogy kinek lett igaza !
2011. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

kedves utolsó! ajánlom szíves figyelmedbe Csányi Vilmos, Jan Fennell és Konrad Lorenz ÖSSZES könyveit.


aztán majd elválik, ki melyik módszert tartja helyénvalóbbnak és sikeresebbnek.



de csak úgy mellesleg megjegyzem még, a kutyaiskolában én egyszerre 3 kutyával vagyok, mind élvezettel megcsinálja, amit SZÉPEN KÉREK tőlük (én is imádom a sulit).


Milyen "érdekes", hogy azok a kutyák, akiknek a gazdáin még én is érzem a feszültséget, a határozatlanságot, az ideget, pláne, hogy még kiabálnak is a kutyával - mintha attól csinálná jobban a feladatot -, finoman szólva kelletlenül, vagy inkább egyáltalán nem csinálnak semmit.



ez elég sok mindent elárul a kutyalélek helyes(ebb) megközelítéséről nem de?

2011. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. aug. 22. 22:38
 15/18 anonim ***** válasza:

Mekkora marhaság ez a ne vidd sétálni mert területörző. :-) :-D


Én úgy tudom a világ eddigi legmagasabb kutyája egy német dog volt, 109cm marmagassággal.

A komondor kanok átlagosan 70-80cm, a szukák 65-75cm marmagasságúak. Persze ismerek 86cm-es kant és 80cm-es szukát is, de ez azért ritka. Az én komondorom egyébként 82cm és már ő is kissé nagyobb mint az átlag. Súlyra még növésben van, 63kg jelenleg.

2011. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

(22:36 is én voltam, az etológus tanhallgató)


(egyébként pozitív megerősítéssel sokkal gyorsabban és sikeresebben tanul a kutya, mint szóbeli vagy fizikai fenyítéssel.

konkrét kísérletek támasztják alá.


próbáld úgy szobatisztaságra szoktatni a kutyát, hogy bele nyomod az orrát, kiabálsz vele, elvered, stb...


és próbáld úgy, hogy amikor épp végezni a dolgát felkapod, kiviszed a kijelölt helyre (mindig ugyanoda) és amikor kész a nagy mű, agyon dicséred, mintha a világ legnagyobb hőstettét hajtotta volna végre.


1-2 alkalom, és a kutya magától fog jelezni, hogy dolga van...



ha látszik, hogy a kutyára ez milyen jó hatással van, akkor miért lenne szükség a nagy távolságtartásra, hogy el ne puhuljon a kutya stb?...



végeztél valaha egyetlen kísérletet is?...

nem hiszem.

mire alapozod az állításod?

az édes kevés, hogy "ezt láttam a szüleimtől", meg "mindenki tudja",...



én viszont párszáz hiteles kísérleten túl vagyok...

2011. aug. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
pár száz szaráson lehet!
2011. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Kedves etológus válaszoló! Remélem idenézel még, mert lenne egy kérdésem, amire lehet, hogy tudsz választ adni. Elég kis hebrencs a kiskutya és mindent megeszik, habszol. Hogy lehetne elérni, hogy csak azt egye meg, amit látja, hogy tőlünk kap, elkerülve egy esetleges mérgezést? Köszönöm.
2011. aug. 31. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!