Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane Corso, Vagy Amerikai...

Cane Corso, Vagy Amerikai Staffordshire Terrier?

Figyelt kérdés

Gyerekbarát legyen, Kan uszkárral ellegyen, könnyen lehessen tanítani, Ne legyen sokat beteg, ja és sokat hoznak hozzánk még 1 kan, és 1 szuka uszkárt.

házőrző, örző-védő legyen.

Naponta hány g. eledelt adjak neki?

Tenyésztőtöl kb. mennyibe kerül törzskönyv nélül?

naponta több mint 1órát futnék vele

És több órát játszanék/foglalkoznék vele


2011. aug. 23. 10:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy törzskönyvel is lehet, és az ennyibe kerül úgy tenyésztőtöl
2011. aug. 23. 10:06
 2/8 A kérdező kommentje:

Március közepén venném, és télen nem fázik kint az ólban

mindig kint lenne

2011. aug. 23. 10:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Cane nyugodtam mint a stafi.

hogy hány g-pasz.

Mert mi ugy etetjük a mienket hogy másfél doboz conzerv és melé táp..

2011. aug. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát gyerekek mellé Amstaffot mondanék,csak szukát és ivartalanítva(az uszkár miatt) Írtad hogy kan az uszkár és a kan Staffiknál elő fordulhat dominancia!

Hát az árát tekintve 60-tól a csillagos ég! :)

2011. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

és igazi tenyésztő nem ad el törzskönyv nélküli kutyát, csak szaporító aki tenyésztőnek nevezi magát. pont erről vitatkoztunk egy nemrég feltett kérdésnél.

én nagy corso fanatikus vagyok és mivel ennél a kutyánál nagyon fontos a szülők diszlpázia szűrése nem is vennék nem tenyésztőtől szármozó kutyát, mert egy autó árát rá lehet költeni a kezelésére. a stafi pedig nem kifejezett őrző védő kutya. aki ismeri kicsit a fajtát, az kb el tudja lopni az udvarról.

2011. aug. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, egyébként olyan 100ezer körül lehet
2011. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk cane corsonk van és én nem annyira ajánlom.


A miénk szuka és rettentően domináns (főleg más szukákkal). Mostmár javult valamennyire a helyzet, mert jártunk kutyasuliba, de elég nehéz eset.

Kisebb korában folyton beteg volt (vagy 300 ezret költöttem eddig a kezeléseire), igaz nem tenyésztőtől vettük (ajándékba kaptuk), tehát nem volt szűrve stb.

Házőrzőnek nagyon jó, de azért remélem tudod, hogy bármelyik kutyát meg lehet mérgezni, tehát önmagában a kutya nem sokat ér ilyen szempontból.


Kb. fél kg jó minőségű száraztápot kap naponta.


Értelmes, okos kutyák, könnyen tanulnak, de nem egy alázatos munkakutya típus. Tehát nem olyan, mint egy németjuhász vagy rotweiler, amelyik alig várja már, hogy feladatokat végezhessen.


Amúgy a családját imádja, olyan néha mint egy bújós kiscica, de gyerek mellé nem biztos, hogy a legideálisabb, mert a miénk legalábbis nem tolerálja azt, ha nyúzzák huzamosabb ideig. Egy ideig tűri, de aztán megelégeli.


Nem minden cane corso ennyire "problémás", hiszen köztük is van mindenféle egyéniségű, de én akkor is azt gondolom, hogy elsősorban nem családi kutyának való.

2011. aug. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 compactegon ***** válasza:

a staffi családi kutya, gyermekfelügyeletre is hazsnálták a múlt században. de nem annyira jó területvédő.

a corso védi a területét, csak nem biztos, hogy jól kijön a gyerekekkel. ha kint akarod tartani télen is, akkor ugye egy fűtött jól szigetelt kutyaházban gondoltad?!?

2011. aug. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!