Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kezdik ki a fülét a legyek?

Miért kezdik ki a fülét a legyek?

Figyelt kérdés

sok lágy rászáll, mindenhova a hátára, de leginkább a fejére, fülére. Kint van az udvaron vagyis egy külön része van sok ott a port, homok, de van neki azért füves rész is.

Vizet nem szereti, szóval fürdetni se lehet. Szerintetek emiatt vannak rajta a legyek? De csak most Aug-ba figyeltem rá mindig nyáron, előző kutyánkon is ez volt.


2011. aug. 23. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
büdös! szerintem minél előbb fürdesd meg, utána vigyétek állatdokihoz és az ír rá valamit! sok szerencsét! :)
2011. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

dehogy büdös...!

(vagyis a fene tudja, de a legyek nem ezért szállnak rá!)


a szívólegyek sajnos ilyenek, érdemes a kutyát kezelni Federol olajjal, vagy végigfújni Neostamosannal (1 ampulla 1l vízhez elég, érdemes végigfújni a kutyaházat és környékét is).

2011. aug. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Az én kutyusaim is megtámadták a legyek mostanság.

Ez nekünk azért van mert a kutyának ilyen viszketési betegsége van (nem jut eszembe a neve) és a legyek arra szállnak, azt szeretik (nem tudom miért).

Lehet a kutyádnak is van ott kisebb sebe és azt támadják, de lehet a te problémád teljesen más.

Az 1. válaszolónak : Nem arról van szó.

2011. aug. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm


még seb nincs rajta de mindig szokott egy idő után a fülén lenni kisebb sebek gondolom kivakarja vagy a legyek ki kezdik

2011. aug. 23. 14:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni az Adventic cseppet, távoltartó. A Federolt. Expot a fülre közvetlen csepegtetve.
2011. aug. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem milyen kutyusod van ?
2011. aug. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

persze


keverék, anyja: Kuvasz, apja: Vizsla


zsemle színű, 5 éves

2011. aug. 23. 19:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Először lemosod betadinos oldattal, teszel rá Federol sebolajat, és egy-egy csepp advantix-et, vagy exspot-ot a fül középső felére. A többit eloszlatod egyenletesen a háton a gerincvonal mentén. Ha a Neostomasnt választod, akkor azzal naponta kell spriccelned. Sajnos még kb. 1 hónapig tart ez a bökőlégy invázió:(
2011. aug. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
szegény kutyák, hogy szenvednek
2011. aug. 24. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!