Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég sok baj van a kutyámmal!...

Elég sok baj van a kutyámmal! Mit tehetnék ilyen helyzetekben?

Figyelt kérdés

3 éves törpe tacskóról van szó.


I. probléma:

Eleve nem szabadott volna ilyen kutyát tartanunk, mert benne van a "vadász ösztön", és persze hogy megöli a szárnyas állatainkat. Rengeteget elpusztított már. Nem hat rá semmi. A kennelbe berepül a szárnyas, és megeszi! Ezért tulajdonképpen nem csak ő a hibás... :S Minek repül be... Öngyilkosok. :D Engem nem érdekel, apámat annál inkább. Már mondtam neki, vágja le a szárnyait, le is vágta, valahogy mégis csak a tollat takarítjuk mindennap... Nem használ az se ha ráverünk a kis seggére! Semmi... Mire oda jutunk, hogy leszidjuk, szerencsétlen el is felejti hogy ő csinált-e valamit (mivel később vesszük észre). Mivel lehetne leszoktatni erről? Vagy semmivel, ő ilyen? Nekünk kellene valamit csinálni? Kerítés jó, stabil.


II. probléma:

Ugrál. Folyton rám ugrik, és ha rövidnadrágban vagyok nagyon tud ám fájni... Végigmarja a lábamat. Olvastam, hogy a hátsó lábaira picit rá kell taposni, mert az neki kellemetlen. Nem kegyetlen ez egy kicsit? Viszont mindenképp meg akarom ezt is nála szüntetni, mert már nagyon elviselhetetlen. Tudom hogy csak figyelemfelkeltés, de ilyenkor én nem figyelek rá direkt, hogy hagyja abba.


Mit tehetnék? Én rontottam el a kutyát? Járt már még így valaki? Köszönöm a válaszokat.


2011. aug. 23. 13:27
1 2
 11/18 panettone ***** válasza:

Első:

"például elakar kapni egy csirkét akkor SEPRŰvel verd meg. "


Az elektromos nyakörv se hiszem hogy sokkal olcsóbb lenne mint foglalkozni a kutyával...ha a pénz az akadály akkor pedig vannak baromi jó ingyen letölthető könyvek kutyanevelés témában: hajrá.

2011. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Bocsimár akkor ne panaszkodj hogy milyen neveletlen !
2011. aug. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

A pénz annyira nem akadály, de azért nagy költségeket nem tudunk a kutyára áldozni. Nem fogom megverni. Mint már írtam, nem érek el vele semmit. De ha érnék is el, akkor se tenném. Már töltöttem le könyvet, pont most olvasom.


61%-os: Tanácsot kérek, és nem panaszkodok.

2011. aug. 24. 10:26
 14/18 anonim ***** válasza:
De olvasd vissza a kérdésed és meglátod hogy abbban bőven van panasz.
2011. aug. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Te is olvasd vissza mit írtam. NEM VOLT INTERNETEM, ÉS 10 ÉVES VOLTAM!!!
2011. aug. 24. 14:30
 16/18 anonim ***** válasza:
46%
Én már 10 évesen is segítettem a kutyákon -.- az nem kifogás hogy 10 éves voltál .
2011. aug. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Kérdezd már meg, érdekel? :D
2011. aug. 29. 10:45
 18/18 anonim ***** válasza:

Gondolom már régen nem aktuális, de azért válaszolok, ha legközelebb ilyen történik, tudd mi a teendő.

Az első problémádra maximum az a megoldás, hogy jól elkerítitek a szárnyasokat, hogy ne férjen hozzájuk, illetve ha sikerül rajtakapnotok, letiltjátok, de nagyon.

A második problémára az első lehetőséged, hogy ignorálod az ugrálást, ergo tökmindegy mit csinál, rá sem nézel ameddig pattog. Második lehetőség, hogy elkapod a mellső lábait, és tartod, egészen addig ameddig kellemetlenné nem válik neki. Mikor ez megtörténik, elkezdi majd harapdálni a kezedet, vagy megpróbálja kihúzni a mancsait a szorításból, de semmiképp ne engedd még el. Mikor nyugi van, és beletörődött, akkor kell elengedni. (Célszerű kesztyűvel csinálni, a harapdálások miatt).

A harmadik lehetőség pedig (de ez csak akkor ha végképp nem működik az első kettő), hogy odakoppintasz az orrára, majd rászólsz.

Tükör kutyaiskolában tanítják ezt, szóval lehet benne igazság :)

2015. márc. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!