Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az gyermek hiperaktív e, aki...

Az gyermek hiperaktív e, aki bizonyos helyzetekben szemtelen, kezelhetetlen, másutt, másokkal szemben pedig meghúzza magát, megijed ha rászólnak?

Figyelt kérdés

6 éves fiúgyermek.Néha rácsodálkozom,hogy egy-egy határozott rászólás a hugomtól,vagy a barátnőmtől olyan szintü rémületet kelt benne,hogy az ölembe szalad és hozzámbújik.

Velem szemben nagyon szemtelen,nekem jön,ha valami nem úgy történik ahogy azt ő szeretné.Anyukám szerint úgy viselkedem a gyerekkel mint egy szolga,még szinte én kérek elnézést ha szeretnék valamit kérni,egyáltalán nem viselkedem méltóságteljes szülőként.Sajnos való életemben konfliktuskerülő voltam és ennek most látom a hátrányát a gyermeknevelésben.

Az oviban sem fogad szót mindig,bár azt mondják,hogy sokat javult az utobbi időben.

Általában ha új helyre megyünk valahová akkor nagyon szépen viselkedik,csaodálkoznak is ha mondom,hogy eleven kisgyerek,aztán ha bemelegedik,akkor már egyre messzebb merészkedik másokkal szemben is.

Egy szakember azt mondta ,hogy ha csak bizonyos szituációkban hiperaktív,akkor vagy nagyon enyhe nála,vagy pedig nevelési hiba áll fent leginkább ,túlkényeztetés formájában,mert érdekes,ha megijed másoktól akkor nem mer rosszalkodni.

Pár napig kórházban voltunk úgy viselkedett mint egy kisangyal,igaz fájdalmai is voltak,csak feküdt,szépen kért ha akart valamit,bújt hozzám,nagyon igényelte a simogatást,szeretgetést.Hazaérve pedig ismét indulatosan,csúnyán beszélt velem,mert a gyógyszerét be akartam adni neki.

Figyelemzavara állítólag mindenképpen van,de nem feltétlenül hiperaktív .


2011. okt. 22. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A lányom iskolájában van egy ilyen kisfiú. Érdekes, hogy nagyon kezelhetetlenül viselkedik, mikor az édesanyja is jelen van. Az anyukája "szintén zenész", akárcsak Te, egy rabszolga típus (te írtad, nem én), szóval látszik, hogy az van, amit a gyerek akar. Elég agresszívan követel dolgokat, az anyja pedig fülét-farkát behúzva teljesíti a kívánságot.


Az anyukákkal már többször beszéltünk róla, h inkább anyukának kéne ezzel szakemberhez fordulni, mert nem létezik ,hogy valaki ennyire hagyja, hogy a saját kicsi gyermeke terrorizálja! Ő is nekimegy az anyjának.


Nálam akkor telt be a pohár, mikor a lányomat fellökte, és rá is térdelt. Na akkor elkaptam az udvaron, jól megfogtam a karját és megmondtam neki, ha nem tanították meg otthon viselkedni, akkor én meg fogom. (azt se bántam volna, ha elmondja az anyjának, de nem mondta el).


Szóval állj a sarkadra, és hallgass anyukádra! 6 éves - már lehet hogy késő, de akkor kérd szakember segítségét, ha nem akarod, hogy 14 évesen megverjen, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja!

2011. okt. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szakemberhez szinte állandóan járunk(nevelési tanácsadó,gyógypedagógus,pszichiáter,neurológus),az eddigiek szerint figyelemzavaros hiperaktív,csak ez a legutóbbi mondta azt,hogy ha ennyire meg tudja húzni magát ha beteg ,akkor szerinte nem is hiperaktív,mert egy igazi hiperaktív még ilyenkor sem hazudtolja meg magát,mondtam neki,hogy most ,hogy beteg mintha nem is ő lenne,mert sosem szokott ennyire alázatos,együttműködő lenni.


Az agresszivitása csak és kizárólag itthonra(leginkább rám) korlátozódik,az oviban nem bánt senkit,hanem középpontban akar lenni és meg is tesz mindent,hogy ezt elérje,bohóckodik,szaladgál,a foglalkozások alkalmával felugrál,nem figyel ha megkérik valamire.

Nem tud beilleszekedni,emiatt csalódott és például a többiek homokvárát lerombolja,mert nem veszik be a játékba.

2011. okt. 22. 22:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor használd a dadus módszert. Mivel (egyelőre) még Te vagy testi fölényben vele szemben, mindenképp próbáld meg.


Mikor neked megy, üt,rúg, akkor fogd meg jó erősen a két karját, és fordítsd szembe magaddal, és "kényszerítsd," hogy nézzen a szemedbe. És tagoltan, érthetően (mint anno a tanár a hü.lyegyereknek a suliban) mondd az arcába, hogy "Ezt nem csinálod anyával. Befejezted. Most. Megértetted?" Egészen addig csináld, amig le nem csillapszik. Egyszerűen TUDNIA KELL, ki a "falkavezér" a családban!


Apukája? Ő mit szól mindehhez?

2011. okt. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utána persze, ha már belátta, hogy nem volt szép dolog, jöhet az ölelgetés, puszilgatás, szeretgetés :)
2011. okt. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

tényleg elég fura,hogy ilyen együttműködő lett. tovább kéne menned a tanulási kép. vizsg. bizottságba vagy a vadaskertbe, lehet,h nem is hiperaktív,csak könnyű rásütni ezt a bélyeget. esetleg fimota.hu (nekik ez a specialitásuk)

a hiperaktív gyerek pl. tutira nem néz végig egy mesefilmet!!

2011. okt. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom, a hiperaktívitást 5 éves korban, legalább féléve MINDEN környezetben fennálló, hiperaktívitásra jellemző összes tünet együttes jelenlétekor lehet kimondani.


Mivel nálatok nem áll fenn, inkább az anyukádnak adok igazat. Nem hiperaktív a gyermeked.

2011. okt. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A fájdalmakkal küszködve nem mutatta a tüneteket,máskor a leírt dolgok jellemzik.
2011. okt. 22. 23:43
 8/11 anonim ***** válasza:

a hiperaktivitás, az agy dopaminátvivő képességének hiányából fakad, tehát egyfajta agyi rendellenesség.

nehezen tudom elhinni, hogy a fájdalom hatására, hirtelen rendbe jött és működött a dopaminátvitel az agyában, majd aztán leállt és visszament az előző szintre.

2011. okt. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

utolsóval értek egyet én is. láttam már hiperaktív gyereket, csak gyógyszer (serkentők) hatására nyugszik meg.

ha mindenképpen diagnózis kéne, akkor inkább magatartászavar,de szerintem lehet,hogy még az sem... sokkal inkább egy nagyon jó pszichológus kéne nektek vagy tényleg menjetek tovább (vadaspark, fimota, tanul. kép. vizsg. biz. stb.)

2011. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én a leírt dolgok alapján írtam,hogy nem hiperaktív. egy hiperaktív gyerek új helyen sem tud szépen viselkedni, egyszerűen nem képes rá. (mintha egy mankós embernek azt mondanád,hogy új helyen vagyunk, járj mankó nélkül - egyszerűen lehetetlen)
2011. okt. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!