Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudok olcsón husky-t...

PÁL/INKA kérdése:

Hol tudok olcsón husky-t venni Bács-Kiskun megyében?

Figyelt kérdés
Már nézegettem neten 18 000-ért láttam de túl távol volt.
2011. aug. 23. 14:52
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ha tudnád értelmezni a kérdésem akkor nem írnál ekkora hülyeséget. Várj segítek azt írtam hogy láttam már 18-ért csak túl távol volt észlény és hol láttál te olyat hogy fajtatiszta?
2011. aug. 23. 17:37
 12/21 anonim ***** válasza:
Ha, mindegy milyen, akkor meg miért nem jó a menhelyi?
2011. aug. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Pénzt adnál egy keverékért?
2011. aug. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
A menhelyi kutyák általában nem kölykök viszont nekem az kellene. Egyébként a nem fajtiszta mennyivel ér kevesebbet mint az amelyik fajtiszta, mármint nem anyagiakban hanem hogy az a kutya nem tud szeretni nem hűséges? Természetesen az egészséges kutya amelyik nem rendelkezik idegrendszeri problémákkal.
2011. aug. 24. 18:49
 15/21 anonim ***** válasza:

Szótagold utánam: FAJ-TA-TISZ-TA.


Semennyivel nem ér többet, de nem is ez volt a lényeg. Hanem az, hogy azt írtad neked Husky kell, nem Husky keverék. De ha meg keverék is jó, akkor miért pont Husky keverék? Nem baj, ha nem hordozza a fajta jegyeit sem külső, sem belső tulajdonságaiban? Mert akkor meg tökmindegy milyen keveréket választasz.

2011. aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Bam+ ha nem tudsz válaszolni a kérdésemre csak kötekedsz. Egyébként miért nem lehet 1 normális választ írni, ha nem vagy kompetens akkor minek írsz? SZÓTAGOLD: GYÖ-KÉR
2011. aug. 24. 21:29
 17/21 anonim ***** válasza:

Tessék bam+.:)


[link]

De utána ne tessen picsogni, ha esetleg diszpláziás, vagy ideggyenge lesz.

2011. aug. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

13 éve husky tartóként szomorúan tapasztalom, hogy a husky ismét divatkutya. Annak minden hátulütõjével együtt.

Mostanában ismét elszaporodtak a husky hirdetések, fõleg az interneten. A legtöbb szuka tulajdonos (persze Ön kedves Olvasó a kivétel) szinte kötelezõnek érzi magára nézve, hogy kiskutyákat kényszerítsen a világra.

Sok olyan hirdetést látok – elsõsorban az Interneten – ahol a kiskutyák annyiban hasonlítanak a huskyra, hogy legalább az egyik szemük kék. Nem beszélve a szülõk és a kölykök tartási körülményeirõl, amik szintén számos esetben finoman fogalmazva is kívánnivalót hagynak maguk után. A gyanútlan vásárló rohan az olcsó kutyáért, és jó esetben késõbb tudatára ébred, hogy nem ilyen lovat… izé kutyát akart, rosszabb esetben õ is szaporításba kezd vele.


A MEOE honlapján lévõ figyelemfelhívást néhány internetes hirdetési oldalra rendszeresen bemásoljuk, ezzel hívva fel a leendõ gazdik figyelmét, hogy ne hagyják magukat becsapni. Néhány lelkes huskys jóvoltából létrejött egy fajtamentõ hálózat, ahol az elhagyott, kóbor és menhelyen vagy sintértelepen, esetleg méltatlan körülmények között tartott huskykon igyekeznek segíteni. (Ezzel egyidõben sikeresen beindult malamut és szamojed fajtákban is.) Mindenkinek, akik kutyát szeretne, elsõsorban ajánljuk, hogy fogadjon örökbe egyet ezek közül a szerencsétlen sorsú kutyusok közül. Elérhetõségük: www.huskymentes.hu.

De mindez csak tüneti kezelés, véleményem szerint a szaporítás lehetõségét kell elõször megszüntetni.

Ezért hosszas töprengések és a lehetõségek mérlegelése után kidolgoztam egy feltételrendszert.

Bevallom, az ötlet nem az enyém, én csak alkalmazni szeretném azt, ami a macskatenyésztõknél és külföldön több kutyafajtánál is sikeresen mûködik, sõt néhány hete hallottam, hogy már Magyarországon is van más fajtában olyan kennel, akik alkalmaznak hasonló módszert.

A dolog lényege, hogy különbséget tegyünk a kutyavásárlók között.

Részletesen:

Kennelünkben ezentúl kétféle törzskönyvvel lehet kutyát vásárolni. Tenyésztési és hobby célra.

Természetesen továbbra sem szándékozunk több almot lehozni, mint amennyit feltétlenül szükségesnek érzünk tenyésztési céljaink megvalósításához. De mivel egy alomban nem csak az az egy kiskutya születik meg, akit meg szeretnénk tartani, a többinek szeretnénk minél jobb gazdit találni.

Kutyáinknak és utódaiknak továbbra is a lehetõ legjobbakat szeretnénk biztosítani, amibe a kiskutyák gondos felnevelése mellett beletartozik a szülõk megválogatása egészségben-küllemben-jellemben.

Nagyon fontosnak tartjuk, hogy az örökletes betegségeket kiszûrjük, és igyekszünk mindent megtenni ennek érdekében.

A tenyésztési célra eladott kutyák leendõ gazdáinak elõször is meg kell felelni egy magasabb elvárásnak. A beszélgetések során ki fogjuk õket kérdezni, mennyit is tudnak a huskyról, mint fajtáról, milyen célkitûzéseik vannak a tenyésztésben és miért pont a mi kiskutyánkban látják ennek lehetõségét. És még számos hasonló kérdésünk szokott lenni a telefonálókhoz vagy személyesen, esetleg e-mailben érdeklõdõ gazdijelöltekhez is. Ha a családi kupaktanács egyértelmûen úgy ítéli meg, hogy bizony õ olyan, aki a husky, mint fajta jobbá tételén fáradozik, akkor a részletes szerzõdés mellé a kutya eredeti törzskönyvét (ja és nem utolsósorban jelentkezési sorrendben második, harmadik választású kiskutyát is) megkapja.

Szerzõdésünk, mint eddig is, részletesen tartalmazza a tenyésztõ és a tulajdonos egymással szembeni elvárásait, a kutya jellemére és küllemére vonatkozó bizonyos mértékû garanciát.

A másik lehetõség, ami a dolog lényege két részre bontható. Mint azt eddig is tettük, elsõsorban mindenkinek azt ajánljuk, hogy fogadjon örökbe egyet a mentendõ kutyák közül. Ha õ mégis ragaszkodik egy törzskönyves valóban husky kutyához, akkor felajánlunk egy kiskutyát hobby célra. Õt egy teljesen másfajta szerzõdéssel bocsátjuk el, ami nem tartalmaz kiállítási garanciákat, kizárólag a kutya tartására vonatkozó elvárásokat, illetve a szülõk szûrési eredményein keresztül bizonyos fokú biztosítékot.


(1998. XXVII Állatvédelmi Törvény

Tilos:

- állatot kínozni, károsítani;

[...]

3. § E törvény alkalmazásában:

[...]

4. állatkínzás: [...] továbbá az öröklõdõ betegségben szenvedõ – nem kísérleti célra szánt – állategyed tenyésztése, szaporítása;)


A gazdijelölt természetesen itt is mérlegelés alá esik, mert nem szeretnénk egyetlen kiskutyánkat sem a fajtamentés oldalán vagy menhelyeken viszontlátni.

A kutya törzskönyvét azonban nem, csak egy törzskönyvmásolatot adunk a kutyus mellé.

Ezzel a törzskönyvmásolattal kiállításra nevezni tudja a kutyát, úgy, hogy errõl mi is tudomást szerzünk, azonban a kutyát a nevére íratni nem tudja, és ezzel az esetleges szaporulatra sem tud törzskönyvet kiváltani.

Értelemszerûen ez utóbbi típusú eladásnál a kutya ára sem azonos egy tenyésztési célú kutyával. És a gazda csak a tenyésztési célú kutyák után választhat a kölykök közül.

Nem zárhatjuk ki (és nem is akarjuk) azonban, hogy ezeket a kutyusokat is a nevére vegye a gazdi, hiszen nem lehet tizenvalahány évig minden kiskutya a miénk, ezért itt jön a dolog lényege:

Elsõ variációban a gazdi 1 éves kora után igazolja, hogy a kutyát ivartalanította. Ezt az igazolást ellenõrizzük (Kanoknál ugye nem kell részleteznem, hogy igen egyszerû a módja, a szukákat pedig állatorvossal vizsgáltatjuk meg.) Amennyiben a dolog tényleg megtörtént, a gazdi megkapja az eredeti törzskönyvet és az átíráshoz szükséges papírokat.

Másik lehetõség, hogy a gazda idõközben meggondolta magát és mégis tenyésztésre szeretné áldozni pénzét és szabadidejét. Ebben az esetben a kutya 1 éves kora után át kell beszélnünk az elsõ variációban említett szempontokat. Aztán ha az árkülönbözet kifizetésére is hajlandó, akkor megkapja az eredeti törzskönyvet és az átírási papírokat.


Hangsúlyoznom szükséges, mert ez már többször is kérdés volt az érdeklõdõk részérõl, hogy a kölykök minõségében nincs különbség. Az is lehet, hogy egy alomból nem is választanak tenyésztési célra, így pont az elsõ jelentkezõ lehet akár második választó is. (Az elsõ választású kiskutya mindig a tenyésztõé, esetleg az elsõ a fedeztetésért jár, akkor a második a miénk) A különbség kizárólag az árban és a papírformában van. Bármelyik változatot választjuk azonban, ahhoz továbbra is ragaszkodunk, hogy folyamatos információnk legyen a kutya hol és hogyanlétérõl.


Csak remélni tudom, hogy a módszer mindenki számára érthetõ és kedvezõ visszhangra talál. Örömmel látnám, ha más is alkalmazná és fõleg annak örülnénk a legjobban, ha a fajtamentõk munka nélkül maradnának.


Forrás: Sophie’s Pearl kennel honlapja.

2011. aug. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szia! Én írtam mindkét nagyon hosszú választ.

Találtam neked két kutyust:


1. Hold egy nagyon jó erőben lévő, két év körüli husky jellegű keverék kan. Nagyon domináns, életvidám kutya. Határozott, következetes szerető gazdára van szüksége.


2. Kuncsi, ez a fiatal, egy év körüli husky jellegű ivartalanított kislány Kővágószőlősről került hozzánk. Értelmes, élénk, mozgékony kutya. Nagy udvarra ajánljuk, de más állatok mellé nem való. Kutyákkal jól kijön, emberekkel kedves.


Tudom, hogy már nem kölykök, de azért az 1, illetve 3 éves kor még elég fiatal :)

Ha érdekel valamelyik: A Misina Természet- és Állatvédő Egyesület honlapján találtam őket.


HA mindenképp ragaszkodsz a kölyökhöz, talán sikerrel járhatsz ha felveszed vele a kapcsolatot:


Szibériai husky fajtamentés:

Horváth Attila Gábor info@risingforcehusky.hu

2011. aug. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Javítás:

Tudom, hogy már nem kölykök, de azért az 1, illetve *2* éves kor még elég fiatal :)

2011. aug. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!