Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél, ha a kutyádat...

Mit tennél, ha a kutyádat elütné egy autó?

Figyelt kérdés

Te mit tennél ebben az esetben?

Ugyanis ismerősömmel történt meg nem olyan régen:volt egy nagyobb testű keverék kan kutyája,aki kiszabadult és elütötte egy autó.A kutyát el kellett sajnos altatni (természetesen a tulaj költségén),mert elég súlyosan megsérült.Az elütője viszont kifizetette a gazdájával az okozott kárt az autójában,ami egy elég drága hibridautó volt (elég drága kategória),aminek a lökhárítójában keletkezett kárt csak megjavíttatni ~80-100 ezer ha nem több.Ez így jogos volt,hiszen a tulajt terheli a felelősség a kutya miatt,de a vezető se volt túl nagy állatbarát...

Ja igen,és az orra előtt ütötték el szegény állatot.

Ti mit tettetek volna? Ez jogos volt?

Csak értelmes válaszokat kérek! Köszönöm!


2011. aug. 23. 17:52
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Utolsó!Mehet hússzal,ha akar,de:

1.Ledudálják

2.Megbünteti a rendőr indokolatlanul lassú haladásért,mert az is tilos.

x)

2011. aug. 23. 19:03
 12/12 anonim ***** válasza:
75%

Jogosan kérte el a pénzt. Sajnálom a kutyát, de a gazdája rettentően felelőtlen. Talán most tanult a hibájából.


Őszintén szólva nem tudom elfogadni a "véletlenül kirohant", meg "balesetek mindig előfordulhatnak" kifogásokat. Én 20 éve tartok kutyákat, egyszerre többet is. Soha nem szaladtak ki az úttestre, pedig volt köztük hiperaktív is és bevallom nem mindegyik hallgatott rám 100%-osan. De a lényeg, hogy vigyáztam rájuk és odafigyeltem, hogy ne szökhessenek el.


Ja és hozzáteszem, annak ellenére, hogy nagy állatbarát vagyok, én is behajtottam volna a pénzt, ugyanis senkinek nem hiányozna egy 100ezres kiadás és nem vagyok szeretetszolgálat, hogy még én "támogassam" az ő felelőtlensége miatt.

2011. aug. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!