Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaf gazdik! Hogy viselitek...

Amstaf gazdik! Hogy viselitek a "megbélyegzést"?

Figyelt kérdés

Van egy amstaff kölyköm . Lépten nyomon megállítanak az emberek , hogy milyen szép, gyönyörű stb.. aztán a végén oda löki, hogy na megint egy harci kutya..

Jó jó én elengedem a fülem mellett, bár néha úgy visszaszólnék. De nem süllyedek le.

Nektek volt már ebből konfliktusotok? ÉS egyáltalán mit gondoltok arról , a " benne van a vérükben" dologról? Ugye szerintetek is csak nevelés kérdése?


2011. aug. 23. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Jól.
2011. aug. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem amstaffom és egy bullterrierem van. Engem is szoktak megszólni, de nem zavar. Annyit mondok magamban, hogy ANNYI ÖRÖMED LEGYEN CSAK AZ ÉLETBEN, HOGY ENGEM MEGSZÓLTÁL, HOGY MILYEN A KUTYÁM. cSAK ENNYI NEM TÖBB. én ennyit gondolok. Ne foglalkozz vele, mert csak belerokkansz
2011. aug. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok Amstaff gazdi, de hűen kitartok amellett az elvem mellett, hogy egy kutya személyisége nem a fajtájától függ, hanem, hogy milyen környezetben, hogyan nevelik őt fel.


Sajnos az más dolog, hogy sokan tartják harcoltatás céljából :(

Saját tapasztalat, a hegyen sétáltatom a német juhászkutyámat egyik barátnőmmel és arra leszek figyelmes, hogy két férfi ordítozik, egy (igaz nem amstaff, hanem pitbull kutyával). Következő pillanatban háromszor fejbe, majd oldalba rúgták szerencsétlen állatot (így képezték, idegelték harcra). Utólag nem is értem hogyan mertem, de akkor minden gondolkodás nélkül a kutya segítségére indultam. Mondanom sem kell, majdnem kaptam Én is 19 éves lány létemre. Amíg eljöttünk a helyszínről hagyták, de belegondolni sem merek, hogyan folytatódhat a történet...


Ebből kifolyólag, ha harci kutyát látok, mindig összeszorul a gyomrom és azon kezd el járni az agyam, hogy vajon a gazdája tényleg szereti, vagy más célokra kell Neki...


Mindenesetre nekem egy kutya fajtájával sincs gondom, szerintem Te se foglalkozz az emberek idióta megjegyzéseivel, azt hisznek amit akarnok, Te, illetve szerintem még sokan mások tudjuk, hogy egy harci kutya masszív testfelépítése miatt harci, nem pedig attól, mert folyton ölni akar...

2011. aug. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát igen mert ha még valami nagy darab állat lennék , akiből sugárzik az agresszió... :S de egy 18éves lány vagyok

gondolhatnák , hogy nem viadal kutyát akarok faragni belőle :/

köszi a válaszokat :)

2011. aug. 23. 21:12
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem szard le:) Már bocs, nekem yorkim van, és mi is ugyanúgy meg vagyunk bélyegezve.

Ne foglalkozz másokkal, szeresd a kutyádat, és neveld úgy, hogy ne adjatok okot a megbélyegzésre. Aztán ha valakinek nem tetszik, tehet egy szívességet.

2011. aug. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előbb utóbb megszokod és levegőnek nézed az ilyeneket.


Bár nekem nincsen stafim, hanem canariom, és minden nap utazunk vonaton buszon. Az ilyneket meg se hallom, hanem tovább megyek. Ha éppen nem tudok elmenni akkor is csak a kérdésekre válaszolok ha nagyon muszáj.

De pl. mikor cigány vagy részeg kérdezget mondjuk a buszon akkor nem nézek rá, dirrekt másmerre nézek hiába kérdezget. a második harmadik kérdés után megunják és abba hagyják. :-D

2011. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!